شرکت بریتانیایی استخراج بیت کوین آرگو بلاکچین (Argo Blockchain Plc) طی گزارشی که روز چهارشنبه هفته پیش منتشر شد اعلام کرد که درآمد سال گذشته این شرکت ، رشدی1000درصدی داشته به طوریکه از 760،000 پوند به 8.62 میلیون پوند (10.78 میلیون دلار) رسیده است.این شرکت اظهار داشت که این رشد را مدیون تنظیم مجدد عملیات ، از استخراج مصرف کننده -محور به عنوان یک سرویس تجاری (MaaS) گرفته تا مدل سازی استخراج اختصاصی، است.آرگو بلاکچین مستقر در لندن ، حداقل 17،000 دستگاه ماینینگ بیت کوین فعال در سه مکان واقع در کبک ، کانادا دارد و از مزیت برق ارزان این منطقه استفاده می کند.این شرکت که در فهرست بورس اروق بهادار لندن است،عمدتا در زمینه ماینینگ بیت کوین به منظور ارایه سود به سرمایه گذاران نهادی فعالیت می کند.

 آرگو بلاکچین گزارش داد که تا 31 دسامبر 2019 ، به دلیل  افزایش 306درصدی در ظرفیت استخراج ارزهای دیجیتال توانسته است 1330 BTC استخراج کند. در پایان سال گذشته ، این شرکت تنها 7000 دستگاه ماینینگ داشت در حالیکه تعداد دستگاه های این شرکت طی سه ماهه اول سال 2020 به 17،000 تغییر یافته است. بر اساس گزارشات ارایه شده،ارزش بازار این شرکت در مدت بازنگری به میزان 80 درصد کاهش یافته و از16.12 میلیون پوند (20.15 میلیون دلار) ، به 830،000 پوند (1.04 میلیون دلار) رسیده است.

واقعیت این است که با نزدیک شدن به رویداد هاوینگ که قرار است در تاریخ 12 مه اتفاق بیفتد، ماینرها به شدت تحت فشار هستند.این رویداد دوره ای که منجر به کاهش 50 درصدی پاداش ماینرها می شود می تواند  تأثیر زیادی بر درآمد شرکتهای استخراج کننده داشته باشد.برخی معتقدند که کاهش درآمد ممکن است با افزایش قیمت BTC جبران شود. با این حال ، بیت مین(Bitmain)، یکی از تولید کنندگان عمده تجهیزات ماینینگ ، قصد دارد درپی رویداد هاوینگ سوم، تعداد کارکنان خود را به نصف کاهش دهد.

آرگو بلاکچین بدون در نظر گرفتن بحران ناشی از همه گیری ویروس کرونا و همچنین تاثیرات هاوینگ بر بازار ارزهای دیجیتال،همچنان  انتظار دارد در نیمه اول سال 2020  به رشد خود ادامه دهد. پیتر وال مدیر اجرایی این شرکت می گوید: به زودی این شرکت زیرساخت ماینینگ خود را به 18000 دستگاه افزایش خواهد داد.وی ادامه داد: “پس از تکمیل پروژه گسترش عمده زیرساخت های ماینینگ آرگو، ما انتظار داریم که این شرکت در مسیر پیشرفت هر چه بیشتر قرار گرفته و در نیمه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد قوی تری داشته باشد.”

وی افزود: “ما کار خود را در سال 2020 با یک انگیزه کاری قابل ملاحظه و یک پلت فرم ماینینگ كارآمد آغاز کردیم و همین ویژگی ها ما را در موقعیت رقابتی مطلوبی قرار می دهد و به ما اجازه می دهد تا بتوانیم در اکوسیستم در حال تحول و پویای کریپتو با قدرت حرکت کنیم.”

سهام آرگو بلاکچین صبح امروز در بورس معاملات لندن 1.65٪ به 5.49 پوند افزایش یافت. بیشترین قیمت سهام این شرکت  در طی 52 هفته گذشته ، بالای 11.25 پوند و کمترین نرخ آن نیز 2.60 پوند بوده است.نظر شما در مورد آینده صنعت ارزهای دیجیتال  در مواجهه با رویداد هاوینگ بیت کوین چیست؟