با افزایش تغییرات اقتصادی، نشانه‌های رکود بیشتر می‌شوند. با تلاش بانک‌ها برای چاپ پول بیشتر، رکود اقتصاد جهانی شروع شده است. آخرین بحران سیاسی با بانک‌ها شروع شد و این احتمال هست که آنها دلیل رکود اقتصادی بعدی هم باشند.

ادامه چاپ پول

یک دهه قبل، جهان بزرگترین بحران مالی بعد از دهه 1990 را تجربه کرد. سیستم بانکداری آمریکا با وام‌دهی بیش از حد برای پوشش بازار مشتقات،  به تنهایی باعث نابودی اقتصاد جهانی شد. بازیابی سال‌ها طول کشید، ظاهرا آسمان اقتصاد دوباره تاریک شده.

هفته گذشته، فدرال رزرو آمریکا نرخ سود را برای سومین بار در همین سال کاهش داد. این حرکت به افزایش خرج پول و قرض منجر می‌شود و در همین حین پس‌انداز را کاهش می‌دهد. اما از نظر رئیس‌جمهور ترامپ این‌ها کافی نیست چون او به دنبال نرخ سود منفی است.

رئیس‌جمهور آمریکا در یک سخنرانی تند دیگر هفته گذشته بازهم با انتقاد از فدرال رزور اعلام کرد که خطر بانک مرکزی از خطر چین هم بیشتر است، چینی که خودش دچار مشکلات بانکداری شده.

اکثر اقتصاددان‌ها تأیید می‌کنند که آسیب جنگ تجاری ترامپ با چین از آسیب نرخ سود بالا بیشتر بوده است.

با خلق پول بیشتر در فدرال رزرو، ارزش دلار از این هم کمتر می‌شود. بعد از چاپ اسکناس‌های سبز در سال 1913، ارزش دلار شدیدا کمتر شده. براساس تحقیقات، در آن زمان یک فرد می‌توانست به اندازه 2.529 دلار امروز غذا، لباس و لوازم دیگر خریدار کند.

پال ران عضو سابق کنگره و غول بیت‌کوین هم از سیستم بانکداری فعلی انتقاد کرد و گفت:

«ارزش دلارهایی که در ازای کار سخت دریافت می‌کنید روز به روز کمتر می‌شود، اما دولت به ما می‌گوید که تورم در سطح حد معمولی است. فدرال رزرو یک انحصار دولتی است که چندین تریلیون دلار را جعل می‌کند و ما باید باور کنیم که این سیستم سرمایه‌گرایی است.

بیت‌کوین این مسئله را حل می‌کند

بیت‌کوین با منبع از پیش‌تعیین شده، ممانعت از چاپ اسکناس توسط بانک مرکزی، تمرکززدایی از دولت یا ملت، یک راه‌حل عالی برای این مشکل است. بیت‌کوین بر روی کاغذ به بزرگترین ارز جهانی تبدیل شده که کنترل را به مردم باز می‌گرداند و نه بانک‌ها. یک سیستم بانکداری شدیدا خراب دلیل ایجاد بیت‌کوین بود.  همان طور که ساتوشی ناکاموتو نوشت:

«باید برای نگهداری و انتقال الکترونیکی پول به بانک‌ها اعتماد کرد، اما آنها پول را در غالب حباب‌های اعتباری قرض می‌دهند و کسری کوچکی از آن را برای اندوخته نگه می‌دارند.»

بانک‌های جهان به تازگی اقداماتی را برای جلوگیری از بحران مشابه سال 2008 انجام داده‌اند، اما همه نشانه‌ها دلالت می‌کنند که بیت‌کوین این مشکل را حل می‌کند، چرا که بیت‌کوین برای همین کار طراحی شده بود.

منبع: NewsBTC

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید