آیا کروناویروس دنیای ارزهای دیجیتال را تغییر خواهد داد؟

در حال حاضر جهان با مشکل روبرو است. مردم سراسر دنیا به خاطر کرونا ویروس در قرنطینه هستند. بسیاری از افراد در چهار ماه گذشته مبتلا شده‌اند و جان خود را از دست داده‌اند اما بسیاری نیز درمان شده‌اند. از این رو در اینجا به نکاتی اشاره شده‌ زیرا لازم است که ما روزهای خود را با انرژی مثبت سپری کنیم.

به هر حال کل دنیا متعجب است و به این فکر می‌کند که این بحران چقدر طول خواهد کشید. با این حال ما معتقدیم که حتی بزرگترین متخصصان در این حوزه نمی توانند پاسخ این سوال را به شما بدهند. پیش بینی اینکه چه چیزی در دنیا اتفاق خواهد افتاد و کار‌ها چگونه پیش خواهند رفت دشوار است.

یکی از چیزهایی که می توانیم با اطمینان بگوییم این است که اقتصاد در آینده تغییر خواهد کرد. بسیاری از شرکت ها به خاطر این بحران تعطیل و بسته شده‌اند. آنها به خاطر اینکه خیابانها خالی هستند فرصت به دست آوردن سود را نداشته‌اند. این امر به ویژه بر کسب و کارهای کوچک و متوسط تاثیر گذاشته است. ولی با این حال بر شرکت های بزرگ نیز تأثیر می گذارد.

یکی از چیزهایی که افراد را اذیت می کند این است که آیا کرونا ویروس دنیای ارزهای دیجیتال را تغییر خواهد داد یا خیر؟ خب برای پاسخ به این سوال ما باید تجزیه تحلیل و بررسی هایی انجام دهیم. ولی با این حال پاسخ دقیقی وجود ندارد. ما تنها می توانیم با اطلاعات کمی که در حال حاضر داریم کار کنیم.

آیا نشانه هایی از تغییرات وجود دارد؟

مختصر ترین پاسخی که می توانیم به شما بدهیم این است: بله، نشانه هایی در حال حاضر قابل رویت است. این نشانه‌ها در تمامی زمینه‌های اقتصادی مشهود است و صنعت ارز دیجیتال نیز خالی از این تغییرات نمانده است.

تأثیری که این بیماری همگی بر ارز دیجیتال دارد بد است. شما می‌توانید به راحتی با نگاهی بر قیمت‌های ارز دیجیتالی مختلف این تاثیرات را مشاهده کنید. برای مثال، محبوبترین ارز دیجیتالی که بیت کوین می‌باشد سقوط زیادی را متحمل شده است. بیت کوین در اواسط ماه مارس بدترین وضعیت را داشته است. در عرض یک هفته ارزش بیت کوین تغییر زیادی کرد ارزش فعلی بیت‌کوین حدود ۶.۹ هزار دلار است. در ۲۵ ساعت گذشته ارزش بیت کوین ۵.۷۳ درصد کاهش یافت. حتی اگر شما طرفدار ارزهای دیجیتالی هم باشید ولی باید با خودتان صادق باشید و بدانید که اینها چیزهای خوبی برای این صنعت نیست.

بااین حال ما باید برای لحظه‌ای دست از منفی نگری برداریم. آیا کسی در دنیا انتظار چنین اتفاقاتی را داشته است؟ ارزش بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال اخیرا کاهش یافته است اما ظرف چند ماه گذشته افزایشی نیز داشته اند. اینها به این معنی است که در کل افراد از این روش پرداخت راضی بوده‌اند.

با این وجود هیچ کس انتظار چنین اتفاقی را نداشت. این شامل همه افراد از پزشکان گرفته تا کارشناسان اقتصادی می شود. به همین دلیل مردم شروع به گمانه زنی هایی کرده‌اند. و اقدام به فروش بیت کوین های خود با قیمتی پایین تر را کرده‌اند. بسیاری از کسب و کارهایی که با بیت کوین کار می کردند کار خود را متوقف کرده‌اند. تراکنش ها وجود ندارند و به همین دلیل است که ما شاهد این وضعیت هستیم.

با این حال این به این معنا نیست که این شرایط در آینده ادامه خواهد داشت. به خاطر داشته باشید که این بحران تا ابد ادامه نخواهد داشت. به چین نگاه کنید و مثال خوبی از این مورد را مشاهده خواهید کرد. این بحران در آنجا حدود ۴ ماه طول کشید. خوشبختانه در حال حاضر اوضاع بهتر است و این شرایط به زودی در کل جهان به وجود خواهد آمد.

وقتی که شرایط بهتر شود اقتصاد به همان شکلی که قبلا وجود داشت به عملکرد خود ادامه خواهد داد. در حقیقت ما نمی خواهیم بگوییم که مردم به راحتی به حالت عادی بر می گردند. ولی زمانی که شرایط خوبی وجود داشته باشد رسیدن به این اهداف سریع تر امکان پذیر می شود. به همین دلیل است که مردم در این صنعت فکر می کنند که بیت کوین و سایر ارزهای مهم همچنان وجود خواهد داشت و مانند قبل از بحران، به همان شیوه ادامه خواهند داد. همچنین شما می توانید نظرات خوشبینانه مردم را در اینجا ببینید. آنها بر این باورند که اگر بیت کوین از این بحران جان سالم به در ببرد( که حتما همین طور است) از گذشته قویتر خواهد شد. مردم شروع به جستجوی راه های دیگری برای کسب درآمد خواهند کرد و دنیای ارزهای دیجیتال به یکی از مکان هایی تبدیل خواهد شد که آن ها در آنجا سرمایه‌گذاری خواهند کرد.

آیا الان زمان مناسبی برای سرمایه گذاری در بیت کوین است؟

ممکن است اینطور باشد ولی ما پیشنهاد می کنیم که افراد صبور باشند. بحران در آمریکا تازه شروع شده است و احتمالاً در مقایسه با اروپا مدت طولانی تری طول خواهد کشید. به خاطر داشته باشید که اکثر سرمایه‌گذاران از ایالات متحده هستند. این می‌تواند به‌طور بالقوه به این معنی باشد که ارزش ارزهای دیجیتال سقوط بیشتری خواهند کرد. به همین دلیل ما پیشنهاد می کنیم چند هفته بیشتر صبر کنید و ببینید اوضاع چطور پیش می رود.

با این وجود تشخیص یک فرصت چالشی دشوار است. به همین خاطر ما به شما توصیه می کنیم که با سایر سرمایه گذاران ارتباط برقرار کنید و درباره این صنعت بیشتر یاد بگیرید. اطلاعات و تحصیلات همیشه مفید هستند. شما میتوانید برای مشاهده اطلاعات بیشتر درباره بیت کوین از bitcoinlifestyle دیدن فرمایید.

آیا کنفرانس ارزهای دیجیتال یک بار دیگر برگزار خواهد شد؟

ا همچنین پاسخ دقیق و مشخصی برای این سوال نداریم.با این حال ما می دانیم که تمام این کنفرانس ها تاثیر مثبتی بر بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال داشته‌اند. آنها ابزار و وسیله خوبی برای ترویج آنها بودند و افراد به خاطر آنها شروع به سرمایه گذاری پول های خود کردند. با این وجود به خاطر وجود محدودیت های سفر در این ایام، کرونا ویروس برنامه های سرمایه گذاران را به هم ریخت.

برای مثال آیا شما چیزی در مورد کنفرانس Token2049 شنیده اید؟ این کنفرانس قرار بود در اواسط ماه مارس و در هنگ کنگ برگزار شود. اما این بیماری همه گیر در ماه دسامبر از  هنگ‌کنگ آغاز شد و به همین دلیل این کنفرانس لغو شد.

مثال خوبی برای درک چگونگی تاثیر کرونا ویروس بر کنفرانس های ارز دیجیتال Blockchain Week هنگ کنگ می‌باشد. این رویداد نیز برای ماه مارس برنامه ریزی شده بود ولی با وجود این شرایط آنها قصد دارند این جشنواره آموزشی را در ماه سپتامبر برگزار کنند.

نتیجه گیری: عجله نکنید.

قبل از خداحافظی با خوانندگان این متن باید توصیه ای بکنیم. این بحران زمانی بدتر می شود که افراد حرکت‌های اشتباهی انجام دهند. افراد ترسیده‌اند و به دنبال راه هایی برای کسب درآمد بیشتر هستند. اینکه چرا ما این سناریو را داریم قابل درک است. بسیاری از مردم بر شکست شده‌اند و برخی دیگر نیز شغل خود را از دست داده‌اند و …

با این حال اگر در حال حاضر دارای بیت کوین می باشید، توصیه نمی شود که آن را بفروشید. اگر به اندازه کافی صبر هستید این می تواند راه حل بلند مدتی برای مشکلات مالی شما باشد. پیگیری تغییرات در دنیای ارزهای دیجیتالی و اینکه ببینیم چه اتفاقاتی خواهد افتاد مهم است.

عجله نکنید!

منبع:

https://cryptopro.news/5b5geIqdg1B4fit5wPyQdg