شرکت IBM طرحش برای اجرای بلاک چین در وسایل نقلیه اتوماتیک را ثبت کرد.

شرکت IBM می‌خواهد شکل جدیدی از مدیریت داده‌ها و تبادل اطلاعات در ماشین‌های اتوماتیک و بدون راننده را پیاده‌سازی کند. حتما می‌دانید که منظور ما از این شکل جدید همان تکنولوژی بلاک چین است!
 و این طرح هم به انبوه طرح‌ها و اختراعات هیجان‌انگیز
IBM در خصوص خودروهای بدون راننده خواهد پیوست. تحقیقات گسترده IBM ثابت می‌کند که تکنولوژی بلاک چین می‌تواند به طور موثر ساختار این خودرو‌ها را ارتقا دهد. با پیکربندی یک حریم خصوصی خوب برای کاربر و یک سیستم اعتباردهی اطلاعات خوب این امر محقق می‌شود.
کارایی بلاک چین برای خودرو‌های بدون راننده در زمینه  پیش‌بینی رفتار خودرو‌های با راننده‌ و تقابل با آن‌هاست، خودروهایی که در کنار ماشین با هوش ما قرار می‌گیرند و خطاهایی انسانی خواهند داشت.

طرح ثبت شده IBM نشان می‌دهد که پارامترهای مختلفی می‌تواند برای تشخیص رفتار سایر راننده‌ها و پیش‌بینی آن‌ها در نظر گرفته شود، پارامتر‌هایی که با سنسورهای مختلف اندازه‌گیری می‌شوند. این طرح همچنین نشان می‌دهد که چگونه می‌توان از این پارامترها برای اندازه‌گیری ریسک و کاهش آن استفاده کرد.

کسب این اطلاعات ضروری می‌تواند با استفاده از سنسورهایی که در خودرو شخص کار گذاشته شده‌اند صورت بگیرد، یعنی وقتی که یک راننده واقعی در ماشینش نشسته و رانندگی می‌کند چگونه به وقایع واکنش نشان می‌دهد؟ این داده‌ها در یک مرکز داده‌های ابری که اختصاصا برای این کار در نظر گرفته شده بارگزاری خواهند شد و خودروی بدون سرنشین ما هم قطعا به این مرکز داده متصل خواهد بود.

مسلما در این حجم از اطلاعات پیچیده، بلاک‌چین می‌تواند ساختار اطلاعات را بهبود بخشد و زمان آنالیز کردن داده‌ها و پیش‌بینی کردن را کاهش دهد در حالی که حریم خصوصی افراد هم حفظ می‌شود.

طبق اطلاعاتی که IBM از این طرح در اختیار عموم گذاشته است، سنسورهایی که قرار است اطلاعات را جمع‌آوری کنند به یک سیستم بلاک چین عمومی وارد می‌شوند، سیستمی که در به وجود آوردن یک انتخاب درست برای خودروی بدون راننده نقش اساسی دارد. در این سیستم اطلاعات مربوط به راننده‌ها و تقابل‌شان رمزنگاری می‌شود و سپس این اطلاعات دیگر دارای برچسب اطلاعات خصوصی می‌شوند. فقط هم واحدهایی که به آن‌ها اجازه داده شده به این اطلاعات دسترسی دارند.

شاید فقط کافی باشد که خودروی بدون راننده شماره پلاک خودروهای دیگر را اسکن کند، سپس با این شماره به سوابق راننده و نحوه تقابل او با خودروهای دیگر در سیستم اطلاعاتی دسترسی پیدا کند. سیستمی که با تکنولوژی بلاک چین سازماندهی می‌شود.

گزارش‌ها حاکی از این است که کمپانی بزرگ خودروسازی جنرال موتورز هم قبلا طرح خود را برای استفاده از تکنولوژی بلاک‌ چین در خودروهای بدون سرنشین ثبت کرده است.

طبق گزارشی که از ثبت اختراعات و طرح‌های مرتبط با بلاک‌چین تا آگوست ۲۰۱۹ گرفته شده، IBM با شرکت چینی علی‌بابا رقابت بسیار نزدیکی دارد و هر دو در سطح بسیار بالایی از نظر تعداد طرح‌ها و اختراعات فعالیت می‌کنند.

این غول‌های تکنولوژی پیگیرانه فعالیت‌های خود را در سال ۲۰۱۹ هم ادامه داده‌اند و بر روی چندین طرح بلاک چینی دیگر نیز کار کرده‌اند.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید