جک دورسی یکی از علاقه مندان بیت کوین،CoinList را با تزریق ده میلیون دلار باز گرداند

پلتفرم CoinList ارائه دهنده توکن، در برابر برخی از هزینه های نقدی خود انعطاف پذیر شد. همچنین طبق گزارشات منتشر شده این پلتفرم شروع به راه اندازی یک بخش جدید صرافی برای کریپتوکارنسی نموده‌ است.

اخیرا مجله وال استریت (Wall Street) گزارشی را منتشر نمود که در آن آمده است، این پلتفرم فروش از جک دورسی، بنیانگذار و مدیر اجرایی غول رسانه های اجتماعی توییتر Twitter، و یکی از محبوب ترین و معروف ترین طرفداران کریپتوکارنسی ها در جهان (بخصوص بیت کوین)، مبلغ ناشناخته ای را دریافت کرده است. جدیدتر از خبر تخصیص بودجه ده میلیون دلاری به CoinList، این مطلب را می توان دانست که این شرکت مستقر در سانفرانسیسکو، که تهیه کننده و معرف سرمایه گذاران برای افزایش سرمایه در پلتفرم های کریپتوکارنسی و پروژه های کریپتو نیز محسوب می شود، اکنون وارد فضای تبادلات و صرافی های کریپتوکارنسی گردیده است.

به عنوان یکی‌از دلایل سرمایه گذاری این شرکت در پروژه، در گزارش مجله وال استریت آمده است که دورسی به ریشه ها و شجره نامه CoinList، ونیز این مطلب که چقدر این سکو برای فضای کریپتوکارنسی ها در سطح کلان حائز اهمیت است، اشاره می نماید. کریپتو برای راه اندازی پروژه های جدید خود  به یک بستر قابل اعتماد نیاز دارد. او در گزارش خود بیان داشت که CoinList نقش خود را به عنوان یک رهبر در این صنعت ایفا نموده، و تجارت مرحله بعد لجستیک محسوب می‌ شود.

وسواس دورسی برای بیت کوین

قدرشناسی دورسی از بیت کوین در فضاهای کریپتو و تکنولوژی برای همه آشکار شده است. زیرا این مدیرعامل توییتر با تبلیغ خود در چندین نوبت از دارایی های دیجیتالی شناخته شده است. اگرچه که جدا از تبلیغ و سخن درباره کریپتوکارنسی ها، وی سرمایه و پول خود را نیز در راستای سخنان خود هزینه کرده است. در همین راستا، Square، پلتفرم آنلاین پرداختی که وی پایه گذاری و راه اندازی نموده است، از نوامبر ۲۰۱۷ برای کریپتوکارنسی ها از طریق اپلیکیشن Cash App خدمات پشتیبانی ارائه نموده است.

همچنین Square جهش قابل توجهی در جهت ارتقاء بیت کوین ایجاد کرده است، بدین صورت که دورسی در ۲۴ام اکتبر طی توییتی اعلام نمود که کاربران اکنون می توانند خریدهای خرد بیت کوین خود را نیز با استفاده از هشتگ Stacksats# انجام دهند. این موضوع به عنوان یک ویژگی جدید در این پلتفرم مطرح شده است.

مخالفت دورسی برای کمک به لیبرا

البته که دورسی قصد آن را ندارد تا سبد سرمایه‌ گذاری و علاقه خود به کریپتوکارنسی ها را مشمول لیبرا Libra نیز بنماید. لیبرا پروژه ای است که توسط رقیب همیشگی توئیتر یعنی شركت فیس بوک شروع بکار نمود. در تاریخ ۲۴ اکتبر، الکس وپرین، سردبیر هالیوود ریپورتر Hollywood Reporter، رویدادی را در دفتر توییتر نیویورک پوشش داد، که در آن گزارش را منتشر نمود که دورسی این موضوع را که شرکتش هیچ ارتباطی با Libra نخواهد داشت، به وضوح بیان نموده است.

این موضوع به طور خاص مایوس کننده بود، زیرا همکاری دو شرکت در زمینه لیبرا می توانست باعث ایجاد فضای گسترده ای در فضای فناوری شود (اگر کم اهمیتی این مسئله را به هر دلیلی قبول کنیم، اما باید اعتراف کنیم که حداقل به خاطر ارزش تبلیغاتی که بدست میاورد، ارزشمند خواهد بود). انجمن لیبرا (بدنه سوئیسی حاکم بر لیبرا) در حال حاضر بیست و یک عضو دارد، که شامل فیس بوک نیز می شود. با توجه به گزارشات بیشتر بدست آمده در زمینه همکاری ها، این غول شبکه های اجتماعی آرزو دارد تا قبل از آغاز به کار لیبرا در ژوئن ۲۰۲۰، تعداد این اعضا دست کم به بیش از ۲۰۰ عضو برسد.

با توجه به اینکه دورسی جزء کسانی است که به شدت به کاربردهای کریپتوکارنسی ها در فضای مالی و اقتصادی ایمان دارند، و از طرفی هم حق عضویت در انجمن لیبرا تنها ۱۰ میلیون دلار است، شما نیز به این مطلب می اندیشید که آوردن توییتر در این فضا برای او به سادگی میسر خواهد بود. ما از شفافیت کلام و توضیحات دورسی سپاسگزاریم. با این وجود، همگی ما می توانیم پیش بینی کنیم که در صورت همکاری این دو شرکت غول شبکه های اجتماعی در این پروژه، چه اتفاقاتی عظیمی رخ خواهد داد.