شرکت Chainalysis میگوید؛ ۶۴ درصد از مهاجمان باج افزارها از طریق صرافی های ارز دیجیتال پولشویی می‌کنند.

Chainalysis، شرکت اطلاعاتی فعال در حوزه بلاک چین که در ایالات متحده آمریکاست، ادعا می کند که ۶۴٪ توسعه دهندگان باج افزارها با پولشویی از طریق اکسچنج های کریپتوکارنسی باج هایی که گرفته اند را نقد میکنند.

در روز ۳۰ ماه می در کنفرانس مجازی chainalysis با حضور cointelegraph منتشر شد.

حمله باج افزار شامل آلودگی یک هدف با بد افزار درخواست پرداخت باج می باشد که غالباً از طریق ارزهای دیجیتال انجام میشود.

در ازای تحویل رمز قفل گشای باج افزار، که می تواند به قربانیان در بازیابی و دسترسی به داده هایشان کمک کند از سوی باج افزار تقاضای پرداخت می‌شود‌.

Chainalysis ابزارهای تجزیه و تحلیلی را ارائه می دهد که شرکتها، دولت ها و مجریان قانون را برای نظارت بر تراکنش های بلاک چین و ردیابی فعالیت های غیر قانونی مشکوک توانمند می کند.

ادعا می شود که ۶۴ درصد از مهاجمان باج افزار وجوه به دست آوردی خود را از طریق مبادلات ارز دیجیتالی پولشویی می کنند.

Chainalysis ظاهراً ۳۸ مبادله را شناسایی کرده است_بدون ذکر نام آنها_ که مستقیماً از آدرس مرتبط با حمله باج افزاری دریافت کرده اند.

در میان سایر تحلیل استراتژی های پول نقد باج افزاری،۱۲ درصد شامل خدمات ترکیبی و ۶% شامل شبکه های نظیر به نظیر می شوند، در حالیکه سایرین از طریق ارائه دهندگان خدمات بازرگانی یا بازارهای اینترنتی کار می‌کنند. ۹% از فرایندهای باج افزاری ظاهراً مصرف نشده باقی می‌مانند.

این تجزیه و تحلیل همچنین به این نکته اشاره می کند که حملات با‌‌ج افزاری معمولاً شامل شبکه های پیچیده پول نقد در مقایسه با  هک های مبادلات ارزی می شود‌.

Chainalysis استدلال می کنند که این امر به این دلیل است که هک اغلب شامل مقدار زیادی پول است که مبادله معروفی را در بر می گیرد و همیشه  باعث جلب توجه عموم رسانه ها می‌شود و این امر از هکرها می‌خواهد جریان وجوه را بیشتر مخفی نگه دارند.

در مقابل کمپین های باج افزاری معمولاً شامل مقادیر کمتر به چندین آدرس می شوند و ظاهراً عمومیت کمتری دارند و در نتیجه از موشکافی دقیق و فوری اجتناب می شود.

علاوه بر استراتژی های پول نقد، chainalysis هم چنین تغییری در چشم انداز تهدید باج افزاری ها شناسایی کرد. بر اساس شرکت  گرایش‌های قبلی برای انجام حملات گسترده و سطحی_آلوده کردن تعداد زیادی از قربانیان نامعلوم و به دنبال گرفتن مقادیر کم به عنوان باج برای رمز نگاری پرونده ها_ بودند. با این حال،گرایش های اخیر نشان می دهد که  مجرمان در حال تغییر به سمت اهداف با اطلاعات قانونی یا سیاسی حساس و همچنین بالا بردن پول باج درخواستی هستند.

همانطور که به تازگی گزارش شده است، گزارش بازار جهانی باج افزاری سال ۲۰۱۹ coveware Q1 فاش کرده است که بیت کوین (btc) همچنان برای سهم ۹۸ درصدی پرداخت های باج افزاری ارز دیجیتالی ادامه می دهد. این گزارش که بیانگر ادعای chainalysis است، پی برده است که متوسط  مبلغدرخواست شده ۸۹% از میانگین۶.۷۳۳ دلار در سه ماهه آخر سال ۲۰۱۸ به ۱۲.۷۶۲ دلار در سه ماهه اول ۲۰۱۹ افزایش یافته است.

منبع خبر: کوین تلگراف