بانک مرکزی آلمان: ارزهای دیجیتالی تهدیدی برای ثبات مالی جهانی نیستند،
و تعویق لایحه ارزهای دیجیتال توسط روسیه.

Burkhard Balz نماینده بانک مرکزی آلمان گفت ارز‌های دیجیتالی تهدیدی برای ثبات مالی ایجاد نمی‌کنند. نظرات Balz در پارلمان اروپا همزمان با انتشار آن در گزارشی در وب سایت موسسه در روز ۹ جولای مطرح شد.

Burkhard Balz عضو هیئت مدیره اجرایی بانک فدرال آلمان بیان کرد که توکن‌های ارز دیجیتال در حال حاضر هیچ گونه خطری برای ثبات مالی یا اقتصادی ایجاد نمی کنند. علاوه بر این، وی همچنین خاطر نشان کرد که شکاف‌ها ممکن است در جاهایی که خارج از حیطه اختیار قانونگذاران قرار می‌گیرند و یا در جایی که فقدان استانداردهای بین المللی وجود دارد، رخ دهند.

همانطور که cointelegraph در اوایل امروز گزارش داد این ایده با ادعاهای نمایندگان اجرای قانون اسپانیا مبنی بر اینکه دستگاه های خودپرداز بیت کوین نشان دهنده شکاف در مقررات ضد پولشویی اتحادیه اروپا هستند، همخوانی دارد. Balz همچنین در صحبت‌های خود هشدار داد که افزایش محبوبیت دارایی‌های  الکترونیکی و دیجیتالی نیازمند موشکافی دقیق است. با این حال او امید زیادی برای تبدیل و تغییر دیجیتال توسط هوش مصنوعی، تکنولوژی توزیع لجر و خدمات ابری ابراز کرد و گفت:

ما در مورد “تکامل” صحبت نمی‌کنیم. درباره پذیرش بانکداری برای نیازها و خواسته های یک نسل دیجیتال صحبت می‌کنیم. ما در مورد یک “ساختار شکنی و نوآوری” واقعی صحبت می‌کنیم که ممکن است بخش مالی را به خوبی تغییر دهد.

هفته گذشته Benoit Coerve، عضو هیئت مدیره اجرایی بانک مرکزی اروپا گفت قانون گذاران مالی برای فراهم کردن ثبات لیبرای فیس‌بوک باید سریع اقدام کنند.

همانطور که cointelegraph در ماه گذشته گزارش داد، بانک مرکزی استرالیا اعلام کرد که بیت کوین و ارزهای دیجیتال خارج از جریان اصلی پرداخت ها باقی خواهند ماند.

منبع خبر: cointelegraph

به  گفته یکی از مقامات، روسیه پذیرش لایحه ارزهای دیجیتال را به تعویق می‌اندازد.

به گزارشTASS در روز ۹ جولای، پارلمان روسیه ایالت دومای ممکن است تصویب لایحه اساسی ارز دیجیتال این کشور به نام دارایی‌های مالی دیجیتالی (DFA) را تا نشست پاییز به تعویق بیندازند.

به گفتهAnatoly Aksakov رئیس کمیته ایالت دومای در بازارهای مالی، ایالت دومای روسیه در نظر دارد تصویب لایحهDFA را به نشست های پاییز تغییر دهد، در حالی که نمایندگان به شدت در مورد لایحه سرمایه گذاری جمعی توافق کرده اند.

Aksakav همچنین توضیح می‌دهد که مقامات نتوانسته اند به موضعی مشترک در مورد سرنوشت ارزهای دیجیتال روسیه برسند و می‌گوید:

قانونDFA برای تصمیم گیری در مورد اینکه آیا ما ارزهای دیجیتال را به عنوان واسطه‌ی مبادلات در قوانین و مقررات روسیه ممنوع خواهیم کرد تعیین شده است، به این معنی که هیچ نقطه مبادله یا مبادلاتی‌ای وجود نخواهد داشت که با ارزهای دیجیتال کار کند. ما هنوز به اجماع نظر در مورد این موضوع نرسیده‌ایم. ما باید چیزی که ارز دیجیتال در  سطح قانونی است را تعریف کنیم، سپس مسئله دیگری مطرح می‌شود: ما زیرساخت های سازمانی برای خرید و فروش ارز های دیجیتالی در روسیه را ممنوع یا مجاز می کنیم.

در ابتدا، پارلمان این کشور قصد کرد که تا پایان ماه ژوئن این قانون را بپذیرد و تصویب کند. در آن زمانAlexei Moiseev، وزیر دارایی روسیه اعلام کرد که مقامات قانونی جداگانه و مجزا را برای عرضه پول اولیه تصویب کرده‌اند که بخشی از قانون روسیه در سرمایه‌گذاری جمعی خواهد شد.

پیش از این روسیه در اواخر ماه می، قانون پذیرش و تصویب ارز دیجیتال را با درخواستی از سوی نیروی اقدام مالی برای پولشویی (FATF) به تعویق انداخته بود. سپس نیروی اقدام مالی به قانونگذاران روسیه ای دستور داد که عبارت لایحه فدرال را در زمینه مقررات مربوط به دارایی های ارزی دیجیتال توسعه دهند و خواست که کشور عبارات صنعتی مهم مانند ارزهای دیجیتالی و بیت کوین (BTC) را وضع کند.

منبع خبر: cointelegraph