Gotenna با Blockstream Satellite برای استفاده آسانتر از بیت کوین بدون اتصال به اینترنت، همکاری کرد.

فرستادن تراکنش های بیت کوین بدون اتصال به اینترنت کمی آسانتر شد.

در روز شنبه مورخ 12 می در شهر نیویورک در کنفرانس خبری ارز دیجیتالی اعلان شد که، Blockstream Satellite و Gotenna در حال تکمیل تکنولوژی خود برای آسان تر نمودن ارسال تراکنش های بیت کوین با تکنولوژی مورد استفاده برای افراد بدون اتصال اینترنت مستقیم هستند.

Blockstream Satellite شبکه ماهواره های گسترش یافته‌ای است که افراد روی هر سیاره ای می‌توانند یک درگاه کامل بیت کوین که در عین حال مطمئن ترین درگاه شبکه ی بیت کوین حتی بدون اتصال اینترنت نیز هست را دانلود کنند. یعنی تا وقتی که آنها یک دریافت کننده با نرم افزار مشخص Blockstream Satellite نصب شده دارند این شدنی است.

goTenna یک تکنولوژی کاوشگر نوپاست که به استفاده کنندگان اجازه می‌دهد بدون اینترنت به دیگران وصل شوند-برای مثال به دیگران پیام متنی بفرستند- در عوض، آنها یک شبکه برای خودشان به منظور ارسال پیام ها درست کرده اند. محدودیتی که وجود دارد این است که استفاده کننده برای ارسال تراکنش، احتیاج دارد به شخص نزدیکی در عرض یک مایل متصل شود.

در اواخر سال گذشته، دستگاه Gotena همچنین به کیف پول بیت کوین خود در تلفن های با سیستم عامل اندروید وصل شد که استفاده کنندگان می‌توانستند بیت کوین را در آن قرار دهند و سپس برای ارسال تراکنش های بیت کوین بدون اتصال به اینترنت استفاده کنند- تا زمانی که آنها بتوانند به استفاده کننده‌ی GoTennaی دیگری که متصل به اینترنت است وصل شوند.

Gotenna در بیانیه ای توضیح می‌دهد که:

“این به این معنی است که استفاده کنندگان می‌توانند با ماهواره ای اطلاعات بلاک چین را دریافت کنند و تراکنش های بیت کوین را، توسط شبکه ی توری Gotenna بدون اتصال مستقیم به اینترنت ارسال کنند.”

ریچارد مایرز، مهدنس برنامه های غیر متمرکز Gotenna در مصاحبه ای با بیت کوین گفت: “برنامه ی Gotenna این اجازه را به شما می‌دهد که تراکنش های بیت کوین مشخص را در شبکه ی توری ما ارسال کنید. اگر فراهم کننده محلی شما در حال فیلتر کردن شماست یا اتصالتان به هر دلیلی مثل یک حادثه طبیعی ضعیف است، شما هنوز می‌توانید به اینترنت دسترسی داشته باشید.” و این نکته را اضافه کرد که این همچنین روش محرمانه تری برای ارسال تراکنش های بیت کوین ارائه می‌دهد.

این تکامل قسمتی از تلاش وسیع تر برای آسانتر کردن ارسال آفلاین تراکنش ها برای افراد در صورت نیاز است و به احتمال زیادی برای افراد مفید واقع می‌شود.

ممکن است در شهر نیویورک برخلاف سایر قسمت های جهان احتیاج به این تکنولوژی وجود نداشته باشد. مایرز گفت: این تکنولوژی به جای ارائه دهندگان اینترنت متمرکز در این نواحی ممکن است مفید واقع شود” و این نکته را اضافه کرد که در حال حاضر، استفاده کنندگان می‌توانند تراکنش ها را با Blockstream Satellite با استفاده از سایر تکنولوژی ها مثل رادیو فرکانس بالا بفرستند اما این تکنولوژی ها دانش تخصصی تری را لازم دارند.

این تکنولوژی برای استفاده کنندگان گزینه ی دیگری را نیز فراهم می‌کند که استدلال مایرز   راحت تر است. او گفت: “این بار را برای کسی که می‌خواهد این کار خارق العاده را انجام دهد کاهش می‌دهد”

تصاویر توسط Gotenna

منبع خبر: