تحقیقات نشان می دهند که از سال 2011  تا کنون ، بیش از 11 میلیارد دلار از مبادلات به ظاهر امن  رمزنگاری شده و  کیف پول های دیجیتال  و پلت فرم های استخراج  ،توسط هکر ها به سرقت رفته است  .باید گفت که برای ارزی که مبنای خود را بر امنیت و سلامت قرار داده است  ، دزدیده شدن 11 میلیارد دلار مبلغ قابل ملاحظه ایی است.آن طور که گفته می شود ارزهای دیجیتال  با استفاده از فن آوری بلاکچین و محافظت توسط کلیدهای رمزگذاری شده  ، امن بوده و احتمال جعل و یا کپی کردن ارزها به صفر می رسد.

در حقیقت ، این فضا به قدری امن است که وقتی سال گذشته جرالد کوتن  بنیانگذار و رئیس بورس کانادایی QuadringaCX درگذشت ، سرمایه وی همچنان محفوظ ماند ، چون به نظر وی تنها فردی بود که کلید های دیجتیال رمزارزهای خود را در اختیار داشت.از آن زمان تاکنون شک و شبهات در رابطه با اینكه آیا اصلاً کوتن فوت کرده است  یا خیر ، وجود دارد.

این شک و شبهات به جایی رسید که حتی وکلای سرمایه گذاران QuadringaCX  برای حل و فصل این موضوع، خواستار نبش قبر وی شدند.با وجود همه این موارد بازهم  به نظر می رسد حتی ارزهای رمزنگاری شده  نیز می توانند در معرض دزدی قرار گیرند.طبق گزارشاتی که در  نشریه  Inside Bitcoins  منتشر شده اند ، از سال 2011 تاکنون 33 مورد هک پلت فرم های ارزهای دیجیتال به ثبت رسیده اند. نخستین حمله هکر ها به پلت فرم های ارزهای رمزنگاری در سال 2011 گزارش شده است ، همچنین بزرگترین هک نیز  در سال 2014 رخ داده است.در سال 2011 ، بورس مبادلات توکیو Mt.Gox هک شد و بیت کوینی با ارزش  حدود 17.2 میلیون دلار را  از دست داد.البته Mt.Gox بعد از این فاجعه بزرگ ، خود را مجددا بازسازی کرد و تا حدودی بهبود یافت .

اما گفتنی است که  تا سال 2014  یعنی تا قبل از این اتفاق ، Mt.Gox، پدر جهان یشرو بود وحدود 70٪ از کل مبادلات بیت کوین را اداره می کرد.جالب است بدانید که حمله دوم هکرها  در فوریه 2014  انجام شد .حمله ایی که در نتیجه آن، Mt.Gox سرمایه ایی به ارزش 6/5 میلیارد دلار یعنی شش درصد از  کل بیت کوین موجود در آن زمان را از دست داد.

سه سال بعد ، Mt.Gox ورشکسته شد. هک  Mt.Gox  در سال 2014 بسیار مشهور شد به طوریکه موضوع بسیاری از مقالات شد و در بسیاری از پادکست های فناوری مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در یک کتاب الکترونیک نیز در مورد  آن نوشته شد. سه هک دیگر نیز در سال 2014 ثبت شد که مجموع این خسارت را به 6.7 میلیارد دلار رساند و سال2014  را به عنوان فاجعه بار ترین سال در هشت سال گذشته نامگذاری کرد.  دومین سال فاجعه بار نیز سال 2016 بود که طی آن  در کل ارز دیجیتالی با ارزش  1.6 میلیارد دلار از طریق هکرها به سرقت رفت.

جالب اینجاست که در سال 2017  نیز شاهد افزایش تعداد هک ها بودیم  اما  در مقابل ارزش ارزهای به سرقت رفته کاهش طی این سال کاهش یافت.  تعجب آور نیست چون در این سال قیمت ارز به طرز فوق العاده ایی  اوج گرفت و حتی به  20 هزار دلار نیز رسید که همین امر طمع هکر را بیشتر کرد.با این حال ، بیشترین هک در سال 2019 رخ داده است ، از جمله بینانس که بیت کوینی معادل 60.5 میلیون دلار را از دست داد.