شکاف اطلاعاتی نه تنها می تواند حریم خصوصی افراد و اطلاعات مالی آنها را به خطر بیندازد ، بلکه می تواند به شرکت های بزرگ ، میلیون ها دلار خسارت وارد کند و به شهرت آنها آسیب هایی غیر قابل وصف بزند. الحسن خضر ، یکی از دانشجویان مقطع دکترای دانشگاه تورنتو ، مطالعات خود را بر روی یک فناوری معروف به “رمزگذاری کاملاً همگن” متمرکز کرده است که می تواند برای محافظت بهتر از اطلاعات با ارزش رمزگذاری شده استفاده شود.

وی می گوید: با استفاده از فناوری رمزگذاری کاملا همگن ، می توانید داده های با ارزش خود را به صورت پنهانی و البته کاملا ایمن، حفظ کنید. البته این امکان وجود دارد که در صورت نیاز این داده ها را بدون نیاز به افشای آنها ، تغییر بدهید.

الحسن خضر با کمک استاد گلن گولاک در دانشکده علوم کاربردی و مهندسی کاربردی “U of T ” و با پشتیبانی شتاب دهنده آزمایشگاه نوآوری علوم کامپیوتر “U of T ” ، توانست سیستم های ” Shield Crypto ” را راه اندازی کند ، و به بانک ها و سایر موسسات مالی کمک کند تا داده های خود را در طول فعالیت خود به صورت ایمن نگهداری کنند . DCSIL به خضر و گولاک کمک کرد تا بتوانند با رویال بانک کانادا، ایده تحقیقاتی خود را عملی کنند.