شرکت سازنده سخت افزارهای اسیک بیت مین تاریخ انتشار نسل جدید دستگاه های انت ماینر‌ خود به نام اس ۱۷ (antminer s17) را اعلام کرد .

این مجموعه شامل انت ماینر اس۱۷ پرو، انت ماینر اس۱۷ و انت ماینر تی ۱۷ می باشد.

بنا بر گزارش ها تراشه هایی که انتظار می رود از ۹ آوریل ۲۰۱۹ (۲۰ فروردین) به فروش برسند، یک ابزار صرفه جویی در انرژی برای استخراج رمز ارزهای معروف مانند بیت کوین و پول کوین کش هستند.

انت ماینر جدید دارای تراشه‌ی استخراج ای‌سیک ۷ نانومتری به نام BM1397 است. این تراشه برای استخراج ارزهای دیجیتالی که از الگوریتم SHA256 برای اثبات کار استفاده می‌کنند، به ویژه بیت کوین (BTC) و بیت کوین کش (BCH)، طراحی شده است و بیت مین ادعا میکند که سری جدید با افزایش ۲۸.۶ درصدی بهره وری انرژی همراه است.

به گفته یانکسین (Yanxhin)، مدیر محصول جدید سری انت ماینر S17 بیت‌ مین، بهره وری بهبود یافته انرژی در مدل اس ۱۷ منجر به بهبود چشمگیری در نرخ هش از نظر فضا و مصرف انرژی می شود که هزینه‌های فارم های معدن‌کاوی را کاهش می‌دهد.

وی در ادامه افزود:

هیچ پایانی برای پیشرفت فناوری وجود ندارد. با این حال، در کوتاه مدت، چالش‌های محصولات انبوه در مقیاس نانومتر، به سرمایه‌گذاری، تحقیق و توسعه‌ی بیشتری نیاز دارد. در آینده‌ی نزدیک، مقیاس ۷ نانومتر همچنان از لحاظ عملکرد و اقتصاد مطلوب‌ترین خواهد بود.

استراتژی کاربردی بیت مین

پس از آنکه ۲۱۰,۰۰۰ بلاک جدید ایجاد شود (که به طور متوسط حدود ۴ سال طول می کشد) پاداش یک ماینر برای استخراج نصف می شود که اصطلاحاً به آن هالوینگ  می گویند. پاداش بلاک بیت کوین قرار است در ماه می ۲۰۲۰ از ۱۲.۵ بیت کوین به ۶.۲۵ بیت کوین برای هر بلاک کاهش یابد.

به نظر می رسد زمان شروع راه اندازی سری S17 یک الگوی راهبردی را دنبال می کند.. انتظار می رود که بیت کوین در ماه می ۲۰۲۰ به نصف برسد ، یعنی بیش از یک سال پس از آنکه انت ماینرهای جدید در دسترس قرار میگیرد. به نظر میرسد استراتژی تولید کننده سخت افزار اسیک مشابه معرفی مدل انت ماینر اس ۹ در سال ۲۰۱۶ میباشد. بیت‌ مین  پیش از هالوینگ پیشین بیت کوین در ماه جولای ۲۰۱۶، انت ماینر اس ۹ را در ماه می همان سال به بازارعرضه کرد.

برنامه‌ریزی بیت مین برای انت ماینرهای سری اس ۱۷، به آنها اجازه می‌دهد تا با تشویق به استخراج بیت کوین (قبل از اینکه پاداش‌ها به نصف کاهش یابد) بازار را بدست گیرند.

پس از شش ماه تلاش، درست زمانیکه بازار نزولی ارزهای دیجیتال موجب زیان دیدن شرکت بیت مین و عدم موفقیت آن در عرضه اولیه‌ی سهام شد، یک منبع ناشناس در بیت‌ مین این هفته اعلام کرد که نصف شدن پاداش بلاک بیت کوین که قرار است در سال ۲۰۲۰ اتفاق بیفتد، می‌تواند پیشرفت مثبتی را در عرضه‌ی سری انت ماینر اس ۱۷ این شرکت به وجود آورد.

همچنین این منبع ناشناس بیت‌ مین ادعا کرده است که این شرکت اکنون بر این باور است که محصول پرچم‌دار بعدی‌اش در بازار محصولات ماینینگ برنده و در رقابت، پیش خواهد بود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید