در بیست آوریل، شبکه خبری Arirang Daily News اعلام کرد که مردم کره جنوبی بیش از پیش در حال خرید ارزهای رمزپایه با پول های کاغذی یا ارز فیات خود هستند.

با استناد به نتایج تحقیقی که در دسامبر سال 2018 توسط یک سازمان خصوصی با نام بنیاد حفاظت از سرمایه گذاران مالی کره (Korea Financial Investors Protection Foundation) انجام شد، خبرگذاری Arirang اعلام کرد که از 2500 فرد بزرگسالی که در این تحقیق شرکت کرده بودند، 7.4 درصد آن ها تجربه خرید ارزهای دیجیتال را داشته اند.

علی رغم اینکه صنعت ارزهای دیجیتال با موانعی از جمله وضع قوانین جدید و هک شدن چندین صرافی مواجه شده بود، این میزان در سال قبل یک درصد بالاتر بود.

نه تنها تعداد خریداران تغییر کرده است، بلکه آن هایی که ارزهای دیجیتال داشتند به خرید مقدار بیشتری از این ارزها روی آوردند.

Arirang اعلام کرد که در مقایسه با سال 2017، میانگین میزان سرمایه گذاری هر فرد 64 درصد افزایش داشته و به رقم 6 هزار دلار رسیده است.

بر اساس این تحقیق، سرمایه گذاران مسن تر بیشترین خریداران ارزهای ارزهای دیجیتال بودند. این افراد در دهه سنی 50، 40 و 30 سالگی بوده اند.

بر اساس گزارش کوین تلگراف، افزایش قیمت بیت کوین به 5300 دلار در اوایل ماه آوریل موجب به وجود آمدن یک نوع ترند خاص در بازار کره جنوبی شده است. پدیده ای با نام “کیمچی پریمیوم” در بازار کره دیده شده است و به این معناست که خریداران محلی برای خرید بیت کوین و تبدیل دلار آمریکا به بیت کوین مبلغی اضافه تر از قیمت واقعی بیت کوین می پردازند.

در عین حال، مشکلات در بازار کره همجنان پا برجا است و تعطیل شدن صرافی ها در کره جنوبی ادامه دارد

از طرفی دیگر، شرکت مادر Bithumb موفق به کسب 200 میلیون دلار سرمایه از ژاپن شده است و در نتیجه برنامه هایی برای گسترش فعالیت در آمریکا و ژاپن دارد.