صفحه اصلی / اخبار / امنیت بلاکچین از نگاه انجمن جهانی اقتصاد
امنیت بلاکچین
Cyber security concept: Shield With Keyhole icon on digital data background. Illustrates cyber data security or information privacy idea. Blue abstract hi speed internet technology.

امنیت بلاکچین از نگاه انجمن جهانی اقتصاد

۵ آوریل انجمن جهانی اقتصاد گزارشی در ارتباط با امنیت بلاکچین منتشر کرد. این گزارش نشان می‌دهد که بیشتر نفوذی که در داده‌ها انجام می‌گیرد نه به خاطر مهارت هکرها، بلکه به خاطر اجرا نشدن اقدامات امنیتی مناسب است.

انجمن اقتصادی جهان در مورد امنیت بلاکچین بیشتر به این نکته تاکید داشته که مهاجمان در حالیکه سعی در سازش با بلاکچین دارند، به استخراج داده یا در هم ریختن اطلاعات می‌پردازند.

در این گزارش اشاره‌ای به نشت داده‌ها از غول‌های بزرگ خرده فروشی شده است، همان واقعه‌ای که منجر به اخراج مدیر اجرایی و مدیر اطلاعات در این صنعت شد. همچنین مدیر بخش پرسنل در دولت آمریکا و مدیر اجرایی Sony Pictures Entertainment نیز پس از نفوذ مهاجمان در اطلاعات مجبور به استعفا شدند.

پس همانطور که می‌بینید انجمن اقتصادی جهان حق دارد نقش رهبران و مدیران را در امنیت بلاک چین حیاتی برشمرد و بخواهد که امنیت سایبری به عنوان هسته مدیریت مطرح باشد. طبق یک گزارش مرتبط دیگر روزنامه‌نگار امنیت سایبری Brian Krebs، فقط ۵٪ از ۱۰۰ کمپانی برتر دنیا بخش مدیریت امنیت سایبری دارند.

به توصیه این انجمن هر شرکتی که به نوعی با تکنولوژی بلاک چین در ارتباط است باید یک مدیر امنیت سایبری نیز داشته باشد که از قدرت عملش برای صورت دادن اقدامات حیاتی مطمئن باشد.

به گزارش Cointelegraph در ماه مارس، شرکت‌های اسرائیلی که با فارکس در تجارت ارز دیجیتال همکاری داشتند نیز هدف حمله بدافزارها قرار گرفتند. همچنین شمار حملات به دستگاه‌هایی که با اینترنت اشیا کار می‌کنند و شبکه ارز دیجیتال در ژاپن در سال ۲۰۱۸ نسبت به سال قبل دو برابر شده است.

لینک کوتاه مطلب : https://cryptoalertco.com/?p=1364

   

دریافت سریع جدیدترین مطالب در تلگرام

   

درباره meisamsaly

این مطالب را نیز ببینید!

کمتر از 100 روز باقی مانده: سه راه برای سرمایه گذاری در بیت کوین قبل از هالوینگ بعدی

اکنون کمتر از 100 روز به سومین رویداد هالوینگ بیت کوین باقی مانده است رویدادی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.