Vaneck و Solidx در تلاش هستند که صندوق محدود و قابل معامله در بورس (ETF) مربوط به بیت کوین را بدون نیاز به ثبت به مشتریان اشخاص حقیقی ارائه نمایند.

پیرو تاخیر مجدد پیش آمده در خصوص صندوق های قابل معامله در بورس مربوط به بیت کوین (ETF ها)، مدیران دارایی شرکت های ون اک و سالید ایکس، تصمیم گرفتند که یک نمونه محدود از ETF بیتکوین را به سرمایه گذاران سازمانی ارائه نمایند.
خبرگذاری استریت ژورنال در تاریخ 3 سپتامبر گزارش داد که: مسئولان اوراق بهادار ون اک و مدیریت سالید ایکس قصد دارند سهام های خود را به شکل یک نمونه محدود از ETF بیت کوین به فروش برسانند؛ آنها می خواهند این اقدام را به کمک قانونی که موجب معافیت سهام ها از ثبت می شوند، انجام دهند. در نتیجه به کمک این قانون، سهام ها را فقط می توان به سرمایه گذاران سازمانی مشخصی فروخت.

راه اندازی ETF بیت کوین شرکت های ون اک و سالید ایکس در 5 سپتامبر
مطابق با گزارش، سازمان های مدیریت سرمایه در تاریخ 5 سپتامبر قصد دارند فروش خود را تحت بند قانونی 144A مربوط به کمیسیون مبادلات ارزی و داد و ستد اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا (SEC) آغاز کنند، که به موجب این بند قانونی، مجوز فروش محرمانه و مشخص اوراق بهادار به “خریداران تایید صلاحیت شده سازمانی” صادر می گردد.
مطابق با گزارش یاد شده: با استفاده از بند معافیت SEC، ون اک و سالید ایکس قادر خواهند بود تا سهام های مربوط به امانت داری (Trust) بیت کوین های خود را به سازمان هایی نظیر بانک ها و صندوق های پوشش خطر (ریسک) و نه سرمایه گذاران خرد، ارائه نمایند.
از انجایی که شرکای ون اک و سالید ایکس از SEC در خواست کردند تا لیست ETF بیت کوین در سال 2018 را به آنها ارائه کند، و قانون گذار چندین مرتبه تصمیم گیری در این خصوص را به تعویق انداخت، شرکا در ان زمان هیچکدام از ETF ها را نپذیرفتند.
در 12 اگوست، SEC مجددا تصمیم گیری در خصوص سه ETF بیت کوین که شامل ون اک سالید ایکس، مدیریت دارایی بیت وایز و ویلشیر فونیکس بود را به تاخیر انداخت.

منبع: Cointeleghraph