جامعه کریپتو و حتی سرمایه گذاران نهادی منتظرند تا روند صعودی بلند مدت جدید بیت کوین مجددا آغاز شود.با این حال ، این امر ممکن است به دلیل FUD ایالات متحده و چین ،تا بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 ایالات متحده در نوامبر سال جاری تحقق پیدا نکند. داده های مربوط به دوره های گذشته بازار کریپتو نشان می دهند که پس از هر دوره انتخاباتی ایالات متحده ، شکست مقاومتی رخ می دهد.

روند صعودی بعدی بازار بیت کوین به آرامی شروع می شود

FUD  یعنی ترس ، عدم اطمینان و تردید بدترین دشمنان سرمایه گذاران در حوزه کریپتو هستند. همین احساسات قدرتمند در اواسط ماه مارس باعث سقوط قیمت بیت کوین از بیش از 10،000 دلار به زیر 4000 دلار شدند. همه گیری غیر منتظره یک ویروس کشنده به نام کووید – 19  ، موج سیاهی را در اقتصاد کشورها به راه انداخت و باعث شد تا سرمایه گذارانی که با ترس ، عدم اطمینان و تردید مواجه شده بودند، کلیه دارایی های خود اعم از سهام ، ارزهای رمزنگار شده ، طلا و غیره را با سرعت نگران کننده ایی دامپ کنند.

بحران بازار کنونی ، بدترین ریزش قیمت را رقم زده است. مطمئناً ، این یکی از بدترین ریزش قیمت هایی که در طول تاریخ کوتاه بیت کوین رخ داده است.بنابراین این دارایی باید به عنوان پوشش (هج) در برابر تورم آینده در نظر گرفته شود. مدیران صندوق های پوشش ریسک شناخته شده ایی مانند جونز پائول و تئودور اکنون این دارایی را جدی می گیرند و نقش آن را با نقشی که طلا در دهه 1970  بازی کرد ، مقایسه می کنند.تقریباً در همین زمان بود که استاندارد طلا از بین رفت و دیگر دلار مستقیماً با طلا سنجیده نشد.از آن زمان تاکنون ، کاهش ارزش دلار شیب ثابتی دارد.

این در حالی است که اکنون طلا در حال رسیدن به اوج قیمت است و انتظار می رود طی چند سال آینده به ارزشی بیش از 3000 دلار برسد، اینها دلایلی هستند که بیت کوین را بسیار خاص می کنند. کمیابی یا همان محدویت عرضه ، بزرگترین مزیت بیت کوین است که آن را قادر می سازد تا از ثروت در برابر تورم بیش از حد که هر لحظه امکان دارد به دلیل چاپ پول فدرال رزرو ایجاد شود، محافظت می کند.

اما انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال 2020 می تواند قیمت بیت کوین را پایین نگه دارد

با پشت سر گذاشتن رویداد هاوینگ اخیر بیت کوین ، میزان دریافتی ماینرها کاهش یافته است.این چیزی است که به اعتقاد خیلی ها می تواند نیروی محرکه ایی برای آغاز یک روند صعودی در بازار بیت کوین باشد.اکنون هاوینگ تمام شده و نهادهای خرد نیز وارد میدان شده اند.

بازار سرمایه گذاران خرد نیز بار دیگر رونق می گیرد. به نظر می رسد این مرحله تنظیم شده است تا بیت کوین بار دیگر با یک روند صعودی بلند مدت مواجه شود  ، اما مسئله این جاست که این ارز دیجیتال قدرتمند هنوز نتوانسته است سطح مقاوت کلیدی 10،000 دلار را شکسته و آن را حفظ کند.آنچه که می تواند مانع بیت کوین شده باشد ،قطعا انتخابات ریاست جمهوری 2020 ایالات متحده است که قرار است در ماه نوامبر سال جاری برگزار شود.

کیتی نیکسون، استراتژیست ارشد سرمایه گذاری در موسسه نورثرن تراست در مصاحبه با MarketWatch  با اشاره به جنگ های تجاری میان آمریکا و چین وهمچنین بحران ناشی از همه گیری ویروس کووید 19 گفت:پیش بینی می شود که تنها به دلیل انتخاب ریاست جمهوری ، شاهد نوسانات بیشتری در بازار باشیم.

با نگاهی به انتخابات گذشته ایالات متحده می توان دریافت که این انتخابات چگونه بر روند صعودی بازار بیت کوین تأثیر گذاشته است ، به گونه ایی که پس از هر انتخابات ، بیت کوین توانسته سطح مقاومت کلیدی را بشکند و به اوج قیمت خود برسد.این در حالی است که هر بار  قبل از انتخابات ، بیت کوین برای مدتی نزدیک به سطح مقاومت کلیدی حرکت کرده است.

مشخص نیست که چرا سرمایه گذاران بعد از هر دوره انتخاباتی منتظر شروع یک روند صعودی هستند ،اما به نظر می رسد ارتباط مستقیمی میان این دو وجود دارد.این نشان می دهد که بیت کوین در ماه های آینده همچنان برای رسیدن به 10،000 دلار تلاش می کند و احتمالاً تا سال 2021  ، سطح مقاومت20000دلاری را خواهد شکست و دوره جدید FOMO آغاز خواهد شد.