تحلیلگران انتظار دارند بیت کوین به 10,000 دلار برسد در صورتیکه در کانال 8000 دلاری باقی بماند

بیت کوین نمودار هفتگی خود را قوی بست

با وجود این واقعیت که بیت کوین (BTC) فقط در عرض یک ساعت 150 دلار ریزش داشت – یعنی شکست قیمتی که دوباره زیر حد قیمت 8000 دلار رخ داد – اما بسیاری هنوز هم سرسخت و با قاطعیت در بازار کریپتوکارنسی باقی مانده‌اند. حقیقت ماجرا در واقع چنین بود که بیت کوین نمودار قیمت هفتگی خود را با قدرت نگه داشته است (بدون افت و یا صعود). این موضوع موجب شد تا بسیاری ادعا نمایند که این بازار قطعا صعودی و رو به رشد خواهد بود و این سقوط ناگهانی قیمت در جمعه بیستامپ Bitstamp از 7800 دلار به 6100 دلار مسئله چندان مهم و بزرگی نیست. در حقیقت همانطور که اری پائول  Ari Paul از شرکت بلک تاور کپیتال Block Tower Capital در توییت خود نوشت:

” من با 30 نفر از اهل فن و اعضای بازار کریپتوکارنسی در یک اتاق بودیم ولی هیچ کس متعجب و هیجان زده نشد و عکس العملی نشان نداد. درست زمانی که هیچ صدایی در اتاق بلند نشد، من واقعا فکر میکردم که اپ تلفنم می‌بایست از کار بیفتد.”

کریپتو داگ، تحلیلگر محبوب اشاره میکند که بسته شدن قیمت بیت کوین را می‌توان نشانی از صعودی بودن بازار دانست. او با توجه به حقیقت وجود ظرفیت‌هایی، که آنها را در آستانه رکورد شکنی می‌خواند، پیش بینی وقوع پیشرفت‌های بزرگ را تایید و این احتمال را قوی و معتبر می‌داند. آخرین اوضاع حاکی از آن است که هفته 16ام یا 17ام در ردیفی قرار دارند که کریپتوکارنسی‌ها را در بخش فروش انبوه قرار نمی‌دهند. موضوعی که در نیمه دوم سال 2018 بسیار معمول شده بود.

همانطور که همکار کریپتو داگ، جاش رگر نیز اضافه می‌کند، “خیلی بعید و دشوار است که (BTC)  صعودی نباشد”، زیرا با وجود آنکه بیت کوین در یک سطح مقاومتی ایستاده است، اما به واسطه علاقه واضح خریداران به خرید آن، حمایت می‌شود. آقای رگر اشاره میکند که اگر قیمت بیت کوین در هفته آتی با قیمتی بالاتر از 8300 دلار بسته شود، او به راحتی و محکم انتظار قیمت  بالاتر از 9600 دلار و رسیدن به دوران باروری را دارد. نیز به طور شگفت انگیزی باید اعتراف کرد که او تنها فردی نیست که بر این گمان راسخ است.

آینده چه خواهد شد؟

تحلیلگر توانا، کیریپتو رند در توئیت اخیر بیان کرده که او الگویی روشن و واضحی را در بازی بیت کوین می‌بیند. برای رهبران کریپتوکارنسی آقای رندر انتظار دارد تا در ماه پیش رو در یک مثلث تجارت نمایند، و سپس رو به بالا و صعودی پیش رفته و به طور بالقوه تا مرز 10000 دلار حرکت نمایند. همانطور که در نمودار هم نشان داده شده، تنها نقطه مقاومتی کلیدی که بیت کوین را از انجام چنین شاهکاری باز نگه داشته است، نوار میان 8300 دلار تا 8400 دلار میباشد که هنوز بیت کوین در رقم بالاتر از آن به ثباتی نرسیده است.

اما هنوز هم بحث بر سر این دعاوی خوش بینانه باقی است.

یکی از تحلیلگران فنی که هر از چندگاهی مقاله ای را در مجله Brave New Coin منتشر می‌کند، جاش اولشوویچ Josh Olszewicz است. او با استفاده از روش ایچی موکو، روشی که یک سری شاخص‌های فنی را به منظور تعیین روند و سطح کلیدی مورد استفاده قرار می‌دهد، بیان می‌کند که بیت کوین به طور دیوانه واری به بازار اشباع و بیش از حد خود رسیده است.

او در ادامه اضافه می‌کند قیمت برای 6150 دلار مهیا شده است، این نکته با توجه به این حقیقت بیان میشود که یکی از خطوط اصلی مولفه‌ها، که به عنوان یکی از عوامل اصلی در افزایش بازار گاوی و سدی در روندهای خرسی محسوب میشوند، در این بازه قیمتی جا خوش کرده است. همچنین اولشوویچ Oleszkiewicz اشاره داد که شاخص قدرت نسبی (RSI) که در نمودار یک روز خوانده شده است برابر 90 می‌باشد. که این عدد نمودی از یک خرید افراطی بوده و نشان دهنده آغاز یک روند نزولی و سقوط است.

اما ممکن است امیدی نیز برای صعود و رشد باشد. اولشوویچ نظرها را به این حقیقت جلب می‌نماید که نمودار روزانه بیت کوین یک نمودار افزایشی تری متود  “Rising Three Methods” یعنی روندی با حرکتی بزرگ به سمت بالا، سه روز ریزش، و سپس یک حرکت بزرگ به سمت بالا را ترسیم می‌کند. این روند اغلب نشانه و علامتی است که قبل از صعود شکل می‌گیرد. در نتیجه اگر این الگویی کتابی درست عمل کند، بیت کوین می‌بایست ظرفیت پرش به قیمتهای بالاتر را داشته باشد و ممکن است سوخت کافی را برای پرواز این جت قیمت، به بالاتر از 8400 دلار کسب کرده باشد.

منبع:

Ehereumworldnews