انتظار می‌رود بیت کوینی به ارزش ۳ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۰ استخراج شود.

طبق برآوردهای اخیر، انتظار می‌رود که استخراج بیت کوین در سال ۲۰۲۰ با سرعت زیادی ادامه پیدا کند. پیش‌بینی می‌شود که ماینر کنندگان با توجه به قیمت فعلی سکه حدود ۳ میلیارد دلار بیت کوین را استخراج کنند.

ماینینگ بیت کوین همواره بخش مهمی از شبکه بیت کوین بوده است. ماینینگ شامل این موارد می شود: تایید تراکنش ها و اضافه کردن بلوک ها به شبکه بلاک‌چین که این خود منجر به تولید بیت کوین و افزودن آن به منابع کلی بیت کوین می‌شود.

ماینینگ در طول این سال ها با سرعت نسبتاً بالایی رو به رشد بوده است و همانطور که مردم بیشتری علاقه‌مند به بیت کوین شده‌اند حل مشکلات مانینگ نیز ادامه پیدا کرده ‌‌است.با این حال دو هالوینگ بعدیِ بیت کوین منجر به افزایش قیمت بیت کوین به دلیل کاهش عرضه و افزایش تقاضا شده‌است.

در خصوص معادن بیت کوینی که با تغییرات و نوسانات تهدید می شوند چه کاری می توان انجام داد؟

ماینر کنندگان بیت کوین به ویژه بخاطر این نوسانات برهه‌های زمانی سختی را گذرانده‌اند، چراکه بر ارزش سکه و در نتیجه درآمد آنها تاثیر گزارش است. جنبش قیمت نهایی در سال ۲۰۱۸ باعث شد تا بسیاری از افراد تجهیزات ماینینگ خود را از کار انداخته و این صنعت را ترک کنند چرا که هزینه تولید بیت کوین از سود آن فراتر رفت.

بر اساس گزارشی از روزنامه صبح چین، Nasdag لیستی از تولید کنندگان تجهیزات ماینینگ را فهرست نمود که با ارائه‌دهندگان دارایی دیجیتال هنگ کنگ و سازندگان بازار همکاری می‌کنند تا محصولات و روشهای مدیریت ریسک را به مشتریان خود ارائه دهند تا از آنها در برابر نوسانات قیمت بیت کوین محافظت کنند.

استراتژیcanaan تجهیزات مالی سفارشی مثلswaps و collars توسط GSR را پیشنهاد خواهد کرد. این ها کمک خواهد کرد تا از ضرر جلوگیری شود و بازده موجودی را تسریع بخشند. این جایگزین های ریسک در کسب و کار ماینینگ بسیار مهم و حیاتی هستند. طبق اظهارات Kevin Shao مدیر بخش بلاک چین، ابزار پوشش ریسکی که هزینه‌های تولید ماینر کننده با چرخه تولید آن مطابقت داشته باشد وجود ندارد.

بیت کوینی به ارزش سه میلیارد دلار استخراج خواهد شد.

کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که سال ۲۰۲۰ سال بسیار موفقیت آمیزی برای صنعت ماینینگ خواهد بود. GSR پیش بینی می‌کند که حدود ۳ میلیارد دلار بیت کوین در سراسر جهان در سال آینده استخراج خواهد شد (با قیمت های کنونی). این برآورد با این فرض صورت گرفته است که بلاک چین هر روز حدود ۱۸۰۰ سکه تولید خواهد کرد. اما این ارقام ممکن است بعد از هالوینگ در ماه می سال ۲۰۲۰ به نصف برسد زیرا تولید تا ۵۰ درصد کاهش خواهد یافت( یعنی به روزی ۹۰۰ سکه در روز می‌رسد).

عملیات ماینینگ بیت کوین در سراسر جهان و در مناطق جغرافیایی مختلف مانند روسیه، کانادا و ایالات متحده انجام خواهد شد که همین امر ممکن است انحصار چین را کاهش داده و اکوسیستم مالی را غیرمتمرکز کند.

براساس گزارشی از رویترز در چند روز پیش، محصولات مالی از جمله هش‌ریت به ماینر کنندگان بیت‌کوین کمک خواهد کرد که در برابر نوسانات هش‌ریت بیت کوین از خود محافظت کنند. همین امر کمک زیادی به ماینر کنندگان و شرکت کنندگان خواهد کرد.

نظر شما درباره وضعیت صنعت ماینینگ بیت کوین چیست؟ آیا انتظار دارید ماینر کنندگان جدیدی به این صنعت در سال ۲۰۲۰ اضافه شود؟ نظرات خود را در قسمت نظرات و پیشنهادات در زیر مطرح کنید.

منبع خبر:

https://bitcoinist.com/bitcoin-worth-usd-3-billion-expected-to-be-mined-in-2020/