شرکت اپل بالاخره اضافه کردن نماد بیت کوین به لیست ایکون های خود را تایید کرد.
این اقدام بزرگترین حرکت انجام شده در جهت پذیرش و تایید کردن بیت کوین توسط این شرکت است.

شرکت اپل بسیار محتاطانه و بعد از گذشت مدت زمان نسبتا طولانی، در نهایت عکس العمل خود را نسبت به بیت کوین نشان داد

شرکت اپل بسیار محتاطانه و بعد از گذشت مدت زمان نسبتا طولانی، در نهایت عکس العمل خود را نسبت به بیت کوین نشان داد.
اگر در قلمرو پادشاهی بیت کوین شرکت اپل را یک حیوان تصور کنیم، این حیوان قطعا تنبل خواهد بود. اپل برای پیوستن به انقلاب ارزهای دیجیتال و استفاده از این ارزها در معاملات به جای صنعت کارت های اعتباری و یا کارت های اپل، خیلی محتاطانه و به آرامی عمل کرده است.
کارت های اپل فاقد هرگونه نوآوری هستند؛ به طوری که در خصوص امور بانکی از شرکت Goldman Sachs کمک می گیرند و برای پرداخت قسط یا پول دقیقا از سیستم کارت های اعتباری استفاده می کنند. این کارت ها از جمله “آشفته ترین و بی نظم ترین” محصولاتی است که شرکت اپل ارائه کرده است، که طبق ارزیابی صورت گرفته:
“در پایین ترین رده های محصولات این شرکت قرار گرفت”
ارائه کردن یک سیستم کیف پول قدیمی به کاربرانی که در حال استفاده از نسل های جدید و بروز گوشی های هوشمند اپل هستند، نشان می دهد که این شرکت مسیر خود را در زمینه تکنولوژی های کیف پول گم کرده است. ولی حتی آرام ترین و ساکن ترین پستاندار هم ممکن است در نهایت فریاد ها و سرعت فوق العاده بیت کوین را ببیند و بخواهد وارد قلمرو آن شود. همانند کاری که بالاخره شرکت اپل انجام داد و نماد بیت کوین را به مجموعه نمادهای خود اضافه کرد.
این اقدام شرکت اپل هنوز تاثیر خاص و چشمگیری بر روی وسعت استفاده کنندگان از بیت کوین نگذاشته است. ولی آنچه که می توان گفت، این است که یک گام ساده مثل اضافه کردن یک ایکون می تواند بخشی از یک پیشرفت و جهش بزرگ رو به جلو برای بیت کوین باشد.

آیا شرکت اپل قصد دارد از تمامی فعالیت های مرتبط با بیت کوین استفاده کند؟
نه دقیقا. تا کنون که اینگونه نبوده است. با اینکه در فعالیت های اخیر مرتبط با سازمان SEC آمریکا، به طور مختصر از تکنولوژی بلاکچین استفاده شده است (در حالی که خود افراد استفاده از این تکنولوژی در سیستم خود را تکذیب می کنند)، فاصله زیادی تا استفاده عمده از بیت کوین در بخش های مختلف شرکت ها وجود دارد.
“در مجموع و به طور خلاصه باید گفت که تعهد و تمرکز شرکت اپل برای شناخته شدن به عنوان منبع تامین کننده مسئولیت پذیر” در حال حاضر خیلی بیشتر از پیگیری و توسعه سیستم بلاکچین در این شرکت است. اپل بیشتر تلاش می کند از لحاظ اخلاقی و در نتیجه دستیابی به اعتبار تجاری بیشتر موفقیت هایی به دست آورد.
ولی به هر حال روز گذشته اپل از Mac Pro جدید خود رونمایی کرد که قیمت آن از 6000 دلار شروع میشود (بالاترین قیمت می تواند نزدیک به 45000 دلار باشد).

چیزهایی که بیت کوین برای قدرتمند تر شدن نیاز دارد
خبرنامه بیت کوینیست (Bitcoinist) هفته گذشته گزارش داد که شرکت مایکروسافت بیت کوین را به عنوان یک واحد ارزی به برنامه اکسل خود اضافه نموده است. این گام هم یک گام کوچک در جهت پیشرفت عظیم اولین ارز دیجیتال شناخته شده است. در هر صورت شما ممکن است از برنامه های Office کم استفاده کرده باشید ولی باید بدانید این برنامه ها 1.2 میلیارد کاربر دارند.
خبرهای شنیده شده در خصوص راه اندازی ارز رمزنگاری شده شرکت فیس بوک و ساخت سیستم ID دیجیتال توسط بزرگ ترین شرکت نرم افزاری جهان پیشرفت های وسیع تری از سیستم بلاکچین بیت کوین هستند. البته که از طرف دیگر قدرت و نقش شناخته شدن، تایید و به رسمیت شناختن یک برند را به هیچ عنوان نباید دست کم گرفت.
هر روز تعداد اشخاص نامدار، افراد یک خانواده و شرکت هایی با کاربران زیاد که در حال پیوستن به مباحث مربوط به بیت کوین هستند، در حال افزایش است. سوالی که در این مباحث مطرح می شود، این است که چه زمانی بیت کوین به بخش جدایی ناپذیر در کلمات و زندگی روزانه ما تبدیل خواهد شد؟

منبع: Bitcoinist