اگر Jeff Bezos تمامی بیت کوین های موجود را خریداری کند چه اتفاقی می‌افتد؟

Vays یوتیوبر و تاجر ارزهای دیجیتالی توضیح می‌دهد که اگر Jeff Bezos مدیر عامل شرکت آمازون سعی کند تمامی بیت‌کوین‌های موجود در بازار را خریداری کند چه اتفاقی ممکن است بیفتد؟

Tone Vays تاجر ارز های دیجیتالی و یوتیوبر توضیح داد که مدیرعامل آمازون با سرمایه ۱۴۰ میلیارد دلاری نمی‌تواند همه بیت کوین های در گردش را بخرد.

اگرBezos تلاش میکرد چه اتفاقی می افتاد؟ Vays در پیامی در ۲۳ آوریل به Cointelegraph گفت: با این حرکت او قیمت بیت کوین را به جایی می‌رساند که دیگر توان مالی آن وجود نداشت.

چرا Bezos نمی توانست تمامی بیت‌کوین های بازار را خریداری کند. در روزی که Vays نظرش را بیان کرد داده‌های coinmarketCap نشان دادند که تمام سرمایه ای که در بیت کوین نگهداری شده برابر با سرمایه کل بازار بالغ بر دارایی‌ای نزدیک به ۱۳۷ میلیارد دلار می‌باشد که ارزش هر سکه حدود ۷۵۰۰ دلار است.

درس یازده سال گذشته تقریباً ۱۸ میلیون و ۳۴۳ هزار و ۵۳۷ بیت کوین در بازار توزیع شده است. با این حال تعدادی از این سکه‌ها در کیف پول های مختلف و برنامه های بلند مدت نگهداری می شوند. برخی از پذیرندگان اولیه حتی مقادیر نامشخصی را نیز از دست داده اند.

اساس آن تنها مقدار مشخصی از بیت کوین ها نقدشدنی هستند. و یا این که فوراً در بازارها و صرافی ها رواج پیدا می‌کنند. Vays گفت: بیت‌کوین یک دارایی غیر قابل تبدیل به پول میباشد. Vays همچنین توضیح داد اگرBesoz سعی کند تمامی بیت کوین های موجود در بازار را بخرد همه افراد پس از شنیدن این خبر شروع به خریدن بیت کوین می‌کنند، که این موضوع می‌تواند قیمت این دارایی را حتی بالاتر نیز ببرد.

آیا ممکن است مردم وحشت کنند؟

Vays با ادامه توضیحاتش که گفت که این وضعیت ممکن است باعث ایجاد ترس در بازار شود. اگر او با خرید مقدار زیادی بیت کوین به رقیبی برای ساتوشی تبدیل شود و یا حتی اگر ۲۵ درصد از تمام بیت کوین ها را خریداری کند می‌تواند باعث ایجاد رعب و وحشت در بازار شود. و مردم فکر می کنند که هر لحظه او ممکن است بیت‌کوین‌ها را به خاطر رقابت با ساتوشی به قیمتی ارزان‌تر بفروشد و باعث سقوط قیمت‌ها شود.

Vays یک وضعیت مشابه در نزدیک به ۴۰ سال پیش اشاره کرد. بین سالهای ۱۹۷۹ و ۱۹۸۰ برادران هانت، w.Herbert و Nelson Bunker می‌خواستند که تمامی نقره موجود در بازار را خریداری کنند و همچنین یک مقاله از Business Insider با تمام جزئیات این ماجرا را توضیح داد.

به گفته‌ی Business Insider، خرید انبوه برادران هانت، منجر به افزایش ارزش بازار نقره شد و ارزش آن از ۶ دلار به ۵۰ دلار در هر اونس افزایش یافت و این مشابه با چیزی است که Vays پیش‌بینی می‌کند برای بیت‌کوین اتفاق خواهد افتاد.

Vays در مورد این جهش قیمت نقره گفت: دولت برای جلوگیری از این اتفاق اقداماتی را انجام داد. Vays با اشاره به گسترش کلی این دارای گفت من می توانم پیش بینی کنم که در صورت تلاش یک آمریکایی برای تصاحب سهم گسترده‌ای در بازار بیت کوین دوباره این اتفاق تکرار خواهد شد.

Philip Salter رئیس عملیات استخراج Genesis نیز نظر خود را در مورد این سناریوی فرضی در ۲۲ آوریل بیان کرد.

منبع خبر:

https://cointelegraph.com/news/what-if-amazon-s-jeff-bezos-bought-all-btc-tone-vays-weighs-in