سناتور مایک کارپو رئیس کمیته بانکداری مجلس سنا: ایالات متحده نمی‌تواند بیت کوین را ممنوع کند.

دیروز جلسه دیگری از سوی کمیته بانکداری مجلس سنای آمریکا در حال رسیدگی به چارچوب های قانونی برای ارزهای دیجیتال و بلاک چین بود. لیبرا موفقیت دیگری به دست آورد و Mike Carpo رئیس‌کمیته حدس زد که ایالات متحده نمی‌تواند در ممنوع کردن بیت کوین و ارز های دیجیتال حتی اگر بخواهد موفق شود.

Crapo در این جلسه نظر مثبتی راجع به ارز دیجیتال داد و اشاره کرد که اگرچه جلساتی با بررسی لیبرا آغاز شده اما اکوسیستم ارز دیجیتال متفاوت است و گفت:

به نظر من این تکنولوژی ها و سایر نوآوری های دیجیتالی اجتناب ناپذیر هستند. این‌ها می‌توانند مفید باشند و من معتقدم که آمریکا باید باعث پیشرفت آنها شود. من مشتاقانه منتظر شنیدن چیزهای بیشتری درباره این سیستم در طول این جلسه هستم.

سناتور Sherri’s Brown، همکار وی ادامه داد که در جلسات قبلی نگرانی‌های جدی در مورد برنامه فیس بوک در خصوص بیرون کشیدن پول خود از حساب‌های بانکی سوئیس داشتند. سوالاتی که به ذهن کالیبرا خطور کرد و David Marcus با اثبات دوباره اینکه فیس بوک و مسئولیت را درک نمی کند گول زده شده بود. طبق گفته براون، فیس بوک نمی تواند مورد اعتماد قرار گیرد زیرا اصلا به این موضوع اهمیتی نمی‌دهد و ترجیح می دهد که سریع حرکت کند و و متعاقبا چیزهایی در این مسیر آسیب می بینند. وی گفت در حال حاضر فیس‌بوک می‌خواهد پول و سیستم‌های پرداخت ما را با عبارت هایی مثل نوآوری و ابداع از هم بپاشد.

وقتی کسی به ما می‌گوید که تنها شرکت های بزرگ برای ارائه خدمات عمومی مهم قابل اعتماد هستند، ما باید کمی شک کنیم.

سیستم بانکداری کنونی آمریکا ورشکست شده است

چیزی که مورد توافق همه میهمانان قرار گرفت این بود که سیستم بانکداری آمریکا برای همه کار نمی کند. هزینه های بالا برای خدمات اساسی مانند دستگاه های خودپرداز، فقدان فرآیند پرداخت به موقع و حداقل شرایط تعادل به این معنی است که ۲۵ درصد از شهروندان ایالات متحده حساب بانکی ندارند یا از خدمات مالی استفاده نمی کنند.

Jeremy Allaire مدیر عامل اجرایی اظهار داشت که بیت‌کوین و ارز دیجیتال می‌توانند به این عدم تعادل بپردازند و به ایجاد یک سیستم مالی با فرصتی برابر برای همه کمک کنند.

با این حال، Mehta Baradaran استاد قانون عنوان کرد که محرومیت مالی ناشی از تکنولوژی های غلط نبوده بلکه به خاطر سیاست های اشتباه بوده است. او ادعا کرد که بانک مرکزی آمریکا قدرت درست کردن سیستم بانکی بدون نیاز به ارز دیجیتال را دارد.

در حالی که این موضوع ممکن است درست باشد اما تا حدودی خارج از بحث این جلسه است.

عدم قطعیت قوانین به این معنی است که آمریکا عقب می ماند

Allaire گفت که عدم قطعیت کنونی در خصوص مقررات موجود در آمریکا باعث از دست رفتن چشمگیر فرصت ها می شود. نمونه هایی از قبیل کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) با استفاده از آزمون ۷۰ سالهHowey برای تعیین ماهیت دارایی های دیجیتال قرن ۲۱ تاثیری جدی بر شرکت‌های آمریکایی داشته اند.

بسیاری از دارایی های دیجیتال به‌راحتی با طبقه بندی که در حال حاضر در سیستم مالی تعریف شده است مطابقت ندارند. آنها به طور کامل در یکی از دسته‌های واحد پول، کالا و یا سرمایه‌گذاری قرار نمی‌گیرند و بعضی از آن‌ها دارای ویژگی‌های هر سه مورد می باشند. وی ادامه داد که مقررات جدید موردنیاز است و قوانین برای تمایز قائل شدن بین انواع دارایی‌های دیجیتال مهم هستند.

با این وجود Baradaran ادعا کرد که این دارایی های دیجیتال محصولات جدیدی نیستند و فقط همراه با تکنولوژی جدید رسیده‌اند. بنابراین آنها را می توان با استفاده از مقررات موجود مورد بررسی قرار داد. سپس او این بحث را با گفتن اینکه  “تا چه حد دارایی با مدل ارز رایج یا مدل امنیتی منطبق است”  و سپس ما از این قوانین استفاده می‌کنیم تحلیل کرد. اما در مورد اینکه چه قوانینی را هنگامی که یک دارایی با هر دو مدل (یا بیشتر) منطبق است استفاده کنیم ، چیزی نگفت.

حوزه های قضایی ارز دیجیتال

این جلسه سپس به منظور مورد بحث و تبادل نظر قرار دادن حوزه های قضایی ارز دیجیتال ادامه یافت.

به عنوان مثالAllaire به دیدگاه کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا درباره این که چه چیزی امنیت نیست اشاره کرد. این تلفیق سود با ارزش مالی است که دارایی های دیجیتال خاص را نوآورانه می‌کند و اگر به عنوان امنیت در نظر گرفته شود  سود نمی تواند تابعی از آن باشد.

بنابراین شرکت‌هایی که چنین محصولات را تولید می‌کنند ممکن است کارهای خود را به جای دیگری ببرند و شاید حتی مانع دسترسی شهروندان و شرکت‌های آمریکایی به محصولات و تکنولوژی‌ها شوند.

دکتر Rebecca M Nelson متخصص مالی و تجارت بین المللبه کمیته اطمینان داد که حوزه های قضایی ارز دیجیتال درباره مقررات شانه خالی نمی کنند بلکه در مورد شفاف‌سازی این کار را می‌کنند. این غرب بی رحم نیست: خطرات کنترل می شود اما تعاریف مشخص هستند در حالی که ایالات متحده مناطق بسیار زیادی دارد.

آمریکا نمی‌تواند بیت کوین را ممنوع کند زیرا:

Crapo سپس در مورد اقداماتی برای ممنوع کردن ارز دیجیتال ایالات متحده فکر کرد:

من نمی‌گویم که این کار باید بشود، اما اگر ایالات متحده تصمیم بگیرد که نخواهد دیجیتال در آمریکا اتفاق بیفتد و سعی در ممنوع کردن آن کند من نسبتاً مطمئنم که ما نمی‌توانیم موفق به انجام این کار شویم زیرا این یک نوآوری جهانی است.

با این حال او علاقه‌مند به این بود که ببینند چگونه یک شرکت می تواند چنین ممنوعیت هایی را دور بزند و از چه روش هایی ممکن است استفاده کند. بنا به گفته های Allaire دارایی های دیجیتال هر جایی که اینترنت وجود دارد هستند. هر ممنوعیتی تنها می تواند بر شرکت‌های آمریکایی اعمال شود که تلاش می‌کنند در جایی کار کنند و نمی تواند بر روی دارایی های آنها اعمال شود.

منبع: Bitcoinist