آیا باید بیت کوین یا بیت کوین کش بخرید؟آیا تزوس فضای بیشتری برای رشد دارد؟ آیا می توان مونرو را برای طولانی مدت نگه داشت؟هیچ پاسخ قطعی برای این سؤال ها وجود ندارد. هیچ کس نمی تواند پیش بینی کند که  ارزش کدام ارز دیجیتال تا سال آینده 5 برابر می شود.با این حال، دلایلی وجود دارند که می توانید بر اساس آنها تصمیم بگیرید که کدام ارز دیجیتال را خریداری کنید و کدامیک را بفروشید.در ادامه با مهمترین دلایل برای خرید و فروش 20 ارز دیجیتال برتر بر اساس سرمایه بازار آشنا می شوید.

بیت کوین

گاو نر: شرایط بازار گاو نر برای سرمایه گذاری در بیت کوین بسیار ساده است: بیت کوین بزرگترین ارزدیجیتال با بیشترین میزان نقدینگی، اکسپوزر نهادی،محصولات آتی و منبع ارزش است.همچنین یک هالوینگ داشته است که کمتر از سه ماه از آن باقی مانده است.وقتی بازار کریپتو اوج می گیرد، بیت کوین می تواند یک گزینه خوب برای سرمایه گذاران باشد.

خرس: بیت کوین ممکن است امن ترین پناهگاه برای سرمایه گذاران کریپتو باشد، اما 11 سال طول کشیده است تا روند قیمت گذاری آن مشخص شود.

اگر چه بیت کوین از فقدان نوآوری،عدم به روز رسانی میزان سود ، و فقدان شرکای عمده، رنج می برد اما دارای ساختاری غیر متمرکز است.البته همواره این خطر وجود دارد که سرمایه گذاران صبرشان تمام شود و به سمت ارزهای ناشناخته ایی بروند.  همچنبن علاوه بر عدم موفقیت شبکه در تحویل، به دلیل افزایش هزینه های درون زنجیره ایی در سال 2017 ، شبکه بیت کوین می توانست غیرقابل استفاده شود و از ارزش بازار آن کاسته شود.

اتریوم

گاو نر: اتریوم 2.0 قرار است ظرف چهار ماه آینده لانچ شود.اگر بروزرسانی بدون هیچ مشکلی انجام شود، احتمالاً این شبکه قراردادهای هوشمند توجه خیلی ها را به خود جلب خواهد کرد. اتریوم 0.2 قادر است کلیه رقبا از EOS گرفته تا Cardano را از سر راه خود بردارد، و در  دوره گاو نر بعدی در جایگاه خوبی قرار خواهد گرفت. به لطف  تعداد زیاد توسعه دهندگان و موارد کاربرد متنوع ، دلایلی جدی برای سرمایه گذاری در ETH وجود دارد.

خرس: اتریوم 2.0 خطرات سیستماتیک جدی به همراه دارد و همچنبن عدم راه اندازی آن می تواند اعتماد سرمایه گذار را سلب کند.یکی دیگر از مهمترین مشکلات اتریوم، خطر  هک شدن است که می تواند در هر زمانی رخ دهد.سیاست پولی که  ETH برای ضرر و زیان در نظر گرفته است نیز می تواند دلیلی باشد که باعث شود علی رغم کاربردهای فوق العاده آن، به عنوان یک سرمایه گذاری بلند مدت،جذابیت کمتری داشته باشد.

XRP

گاو نر: به خاطر دارید که در سال 2017 چه موجی به راه افتاد و قیمت یک توکن از چند سنت به بیش از چندین برابر رسید؟ مطمئنا در شرایط آشفته بازار ، هیچ چیز غیر ممکن نخواهد بود. شرکت ریپل به خوبی با بازار در ارتباط است و اگر مثل غول های تکنولوژیکی و یا مالی یک شریک  عمده امن داشته باشد می تواند منتظر جهش XRP باشد.

خرس: هلدینگ های بزرگ ریپل برای XRP ، استفاده اندک از نهادها و  عجیب و غریب بودن طرح دعوی اوراق بهادار،همچنان سایه اش بر سر سه ارز برتر از نظر سرمایه بازار قرار دارد.

بیت کوین کش

گاو نر: هزینه های کم درون زنجیره ای، نوآوری قابل توجه (به عنوان مثال محرمانگی ، میکروبلاگینگ) ، پذیرش معامله گران و یک جامعه مشتاق همگی نشانی از آینده درخشان  BCH  هستند.این ها همگی جزو خصوصیات BTC نیز هستند ، اما بدون خطر جهش هزینه ها در یک شب.برخی از سرمایه گذاران عملکرد BCH را درست نقطه مقابل عملکرد BTC می دانند.به عنوان مثال اگر هزینه های بیت کوین سقوط کنند باید منتظر افزایش هزینه های بیت کوین کش باشید.

خرس: بخش عمده ای از نقشه راه بیت کوین کش مبتنی بر تضمین پذیرش جهانی به عنوان یک واسطه مبادله است.اگر معامله گران و مصرف کنندگان به جای استفاده از ارزهای دیجیتال پر نوسان به سمت استفاده از استیبل کوین ها گرایش پیدا کنند،جایگاه BCH می تواند متزلزل شود.همچنین اختلافات زیادی درباره برخی موضوعات از جمله بودجه برنامه نویسان نیز وجود دار.اگرچه این مشکلات چندان حائز اهمیت نیستند اما اختلاف نظر بیش از حد می تواند منجر به جناح بندی و چند دستگی در این فضا شود.

بیت کوین SV

گاو نر: وجود نهنگ های BSV مانند کالوین آیر(Calvin Ayre) و کریگ رایت(Craig Wright) ، همراه با نقدینگی محدود که امکان تغییر را فراهم می کنند، بدان معنی است که فورک بیت کوین می تواند در هر زمانی اتفاق بیفتد.وقتی این اتفاق رخ بدهد،احتمالا با جهشی بزرگ همراه خواهد بود.

خرس: نگه داشتن یک ارزدیجیتال بسیار بی ثبات با پذیرش اندک می تواند یک سرمایه گذاری خطرناک باشد.

لایت کوین(Litecoin)

گاو نر: لایت کوین اغلب باعث تقویت بیت کوین می شود و به عنوان کاتالیزور عمل کرده و شرایط ایده ال بازار کریپتو را نشانه می گیرد.

خرس: لایت کوین به عنوان MoE عمومی شناخته می شود که به راحتی نمی توان آن را از  BTC  تشخیص داد .با یک  ارزیابی اساسی LTC  می توان ویژگی هایی را شناسایی کرد که باعث شده اند این ارز از ثبات چندانی برخوردار نباشد.

EOS

گاو نر: EOS در ابتدا پس از کاهش نرخ تورم ، از بدترین وضعیت بازار این هفته فرار کرد.شبکه قراردادهای هوشمند هنوز به وعده های خود عمل نکرده است، اما همچنان EOS VC برای تأمین کمک های مالی، سرمایه های مهمی باقی گذاشت است،که می تواند منجر به بزرگتر شدن برخی شکاف ها شود.اگر صدای شبکه اجتماعی مبتنی بر EOS ، موفقیت آن را تایید کند ، ممکن است در جذب سرمایه با یک جهش مواجه شویم.

خرس:  کیفیت خدمات شبکه EOS  افت کرده است،در حالی که هزینه های منابع درون زنجیره ایی با نوسانات شدیدی همراه بوده است.به عنوان مثال  vRAM ممکن است  هزینه اجرای dapps  در مقیاس را  بسیار گران کند.

بایننس کوین (Binance)

گاو نر: بایننس سخت کوش ترین اکسچنج در صنعت کریپتو  است و محصولات جدیدی را با سرعتی سرگیجه آور ارایه می دهد. BNB یکی از بهترین ارزها در 12 ماه گذشته بوده است با سرمایه ایی نزدیک به سرمایه بزرگترین ارز های دیجیتال جهان ، که هیچ نشانه ای از نزول در آن دیده نمی شود.

خرس: اگر بایننس به مشکلات قانونی دچار شود  و یا گرفتار حمله ویرانگر یک هکر شود، باید منتظر سقوط آن باشیم.

تزوس(Tezos)

گاو نر: تزوس جزو ارزهایی است که امسال بهترین عملکرد را داشته است .می توان گفت  XTZ در مقایسه با ارزهای مشابه مانند ETH  ،ارزی است که کمتر بدان توجه شده است.معامله گران عمده ارزهای دیجیتال علاقه زیادی به تزوس دارند و برای افزایش FOMO سرمایه گذاران خرد، روابط اجتماعی زیادی دارند.

خرس: تزوس هنوز کاربرد قابل توجهی ارائه نکرده است ، و پروژه های قابل توجهی ندارد که در بلاکچین قرارداد هوشمند راه اندازی شده باشد. اگر تزوس به زودی ارزشی به جهان اضافه نکند ، شاید به زودی شاهد از بین رفتن XTZ باشیم.

چین لینک(Chainlink)

گاو نر: چین لینک با تغییرات شگرفی مواجه شده و از از یک پروژه با سرمایه بازار  کوچک به یک ارز دیجیتال با سرمایه  بازار 500 میلیون دلار تبدیل شد. LINK با ده ها شریک عمده و  وعده هایی که برای آینده می دهد می تواند برای ماهها سر زبان ها باشد.

خرس: منتقدان ادعا می کنند که توکن LINK برای توجیه سرمایه بازار خود دارای کاربردهای محدودی است و Chainlink می تواند بدون آن کار کند.

کاردانو(Cardano)

گاو نر: کاردانو یک غول است که نقشه راه خود را گم کرده  و  هنوز نتوانسته پتانسیل  های خود را بشناسد.اگر کاردانو  بر ساختار جایگزین اتریوم چارلز هوسكینسون برنامه ریزی كند، ADA می تواند به طرز موقتی شروع به كار كند.

خرس: در حال حاضر ADA مانند LINK ، پا را فراتر از معاملات نکرده است .این سبکه  در برخی مراحل ، شبکه می بایست در کاربردهای خود تجدید نظر کند وگرنه محکوم به نابودی خواهد بود.

مونرو(Monero)

گاو نر: مونرو که یک ارز دیجیتال محرمانه است به درستی کار می کند و کاربردهای قابل توجهی به ویژه در شرایط رکود بازار دارد.با اوج گرفتن اهمیت حریم خصوصی و محرمانگی در بازار کریپتو ، علاقه مندان به این ارز محرمانه هجوم می آورند.

خرس: چند هزار خریدار ناشناس کافی نیستند که بتوانند قیمت XMR را به اوج برسانند. علاوه بر این، افزایش فشارهای  نظارتی می تواند ارزهای محرمانه را به حاشیه ببرد.

Stellar

گاو نر:یک ارز با تراکنش های ارزان که از نبوغ فکری کسی به نام جید مک کالب نشات گرفته است.

خرس: یک افت شدید XRP با یک عرضه با نوسان بالا و تمایز کم آن از ارزی که همیشه یک قدم جلوتر از آن است.

ترون(Tron)

گاو نر: ارز ایجاد شده توسط جاستین سان که از سوی دپ های شرط بندی به شدت مورد استقبال قرار گرفته است .

خرس: ترون یک ارز شبه اتریوم نسبتاً متمرکز است که فقط بر اقدامات یک نفر متکی است.

هووبی توکن(Huobi Token)

گاو نر: هووبی توکن پشتوانه یکی از بزرگترین مبادلات این صنعت است که آثار آن به سراسر جهان می رسد. HT باید با Huobi رشد کند ، به خصوص اگر عرضه عمومی اولیه آن دوباره انجام شود.

خرس: سرنوشت HT کاملا وابسته به صادر کننده آن است.

LEO

گاو نر: اگرچه  ممکن است سهم بازار Bitfinex کاهش یافته باشد ، اما همچنان یکی از بازوهای اصلی در بازار کریپتو به حساب می آید.شرکت مادر Tether،یک اپراتور باهوش و  با تجربه است که با پشتیبانی صنعت کریپتو می تواند  LEO را به اوج برساند.

خرس: این ارز هنوز یک توکن مبادله ایی با کابردهای محدود است.

اتریوم کلاسیک

گاو نر: اگر ثابت شود که  Ethereum 2.0  شکست خورده است ، ETC می تواند از این شرایط بهره ببرد و با یک جهش  قیمتی مناسب روبرو شود.

خرس: چهار سال از عمر اتریوم کلاسیک گذشته است در حالی که چیز جدیدی برای ارایه نداشته است.سخت است باور کنیم که در آینده بتواند تغییرات عمیقی ایجاد کند.

شما انتظار دارید کدام یک از ارزهای دیجیتال امسال عملکرد خوبی داشته باشند؟