بازگشت سرمایه ماینر بیت کوین چقدر است؟ زمان مناسب برای شروع سرمایه گذاری در ماینینگ چه زمانی است؟ چه عواملی در بازگشت سرمایه در ماینینگ موثرند.

سرمایه گذاری در ماینینگ

بازگشت سرمایه در ماینینگ

بازگشت سرمایه در ماینیگ زمانی اتفاق می افتد که مجموع سود خالص سرمایه گذاری برابر سرمایه اولیه شود. به عبارت دیگر وقتی که استخراج حاصل از یک دستگاه ماینر  علاوه بر پوشش هزینه هایی مانند بهای برق، هزینه خرید دستگاه را هم پوشش دهد.

عوامل موثر در بازگشت سرمایه در ماینینگ

با توجه بالا برای محاسبه زمان لازم برای بازگشت سرمایه در ماینینگ باید عوامل زیر را در نظر بگیریم:

قیمت خرید دستگاه: قیمت خرید دستگاه از عوامل مهم در این موضوع است. از آنجا که ارز رایج در کشور ریال است و معمولا سود و ضرر را با ریال بیان می کنند، باید قیمت خرید بر اساس ریال در نظر بگیریم.

میزان استخراج: این میزان در واقع بر حسب بیت کوین بیان می شود. با توجه به قیمت بیت کوین و تعداد ماینر های فعال در استخر استخراج این رقم متفاوت است. در واقع در مواقعی که قیمت بیت کوین کاهش یابد، در بعضی از کشور ها با توجه به تعرفه مصرف برق، استخراج دیگر صرفه ی اقتصادی ندارد. برای همین سرمایه گذاران تر جیح می دهند که دستگاه های ماینر خود را غیر فعال نگه دارند. در نتیجه تعداد کمتری ماینر در کل شبکه شبکه فعالیت می کنند. در این حالت اصطلاحا گفته می شود که سختی شبکه کاهش یافته است و سهم هر ماینر افزایش میابد.

سرمایه گذاری در ماینینگ

قیمت بیت کوین و دلار: از آنجایی که استخراج دستگاه بر حسب بیت کوین محاسبه می شود، قیمت بیت کوین به دلار و نیز قیمت دلار به ریال در این مورد بسیار حائز اهمیت است.

هزینه ها: این دسته شامل بهای برق مصرفی و هزینه های نگهداری است. هزینه مصرف ترافیک اینترنت معمولا قابل اغماز هستند.

محاسبه بازگشت سرمایه در ماینینگ

محاسبه بازگشت سرمایه

توجه داشته باشید که این محاسبه وابسته به متغیر های بالاست. در این جا با فرض ثبات شرایط کنونی این امر در مورد دستگاه متداول antminer s9i 14.5 T.hash صورت گرفته است.

فرض بر این است که قیمت دلار 11000 تومان و ارزش بیت کوین معادل 3800 دلار است.

استخراج هر دستگاه به طور ماهیانه با این شرایط 75 دلار در ماه است که معادل 825000 تومان است. در صورت استفاده از برق صنعتی، درامد خالص ماهیانه 750000 تومان تخمین زده می شود. اگر قیمت هر دستگاه را حدود 5300000 تومان در نظر بگیریم، بازگشت سرمایه حدود هفت الی هشت ماه طول می کشد. البته در این محاسبه هزینه ی زیر ساخت های لازم مانند تابلو برق استاندارد و محافظ و همچنین فراهم کردن اتصال به اینترنت لحاظ نشده است.

ذکر این نکته لازم است که با تو جه به نرخ ارز، قیمت دستگاه و درامد ماهیانه متغیر است.

بهترین زمان برای سرمایه گذاری در ماینینگ

بهترین زمان برای سرمایه گذاری در ماینینگ

اکثر سرمایه گذاران هزینه ها و سود ها را بر حسب ریال در نظر می گیرند. بهترین زمان برای سرمایه گذاری در ماینینگ، زمانی است که قیمت ارز کاهش یافته است. در این حالت هزینه خرید دستگاه ماینر به حد اقل می رسد و بازگشت سرمایه را سریع تر می کند. در ضمن اگر با دید بلند مدت به قضیه نگاه کنیم، نرخ بالا یا پایین بیت کوین در یک مقطع زمانی خاص، اهمیت ندارد. چرا که موجودی حساب یا کیف پول شما بر حسب بیت کوین است و شما میتوانید با توجه به پیشبینی قیمت بیت کوین، در زمان مناسب تری نسبت به تبدیل آن به دلار یا ریال اقدام کنید.

توجه داشته باشید که در هنگام پایین بودن قیمت بیت کوین، با توجه به این که سختی شبکه کاهش  میابد و میزان استخراج بر حسب بیت کوین بیشتر است، بهترین زمان برای استخراج و ماینینگ است و با دید بلند مدت می توان به سود آوری بیشتر رسید.

برای مشاوره در خصوص سرمایه گذاری در ماینینگ و خرید دستگاه ماینر با ما تماس بگیرید.

3 دیدگاه‌ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید