صفحه اصلی / استخراج / آموزش / بازگشت سرمایه ماینر
بازگشت سرمایه
return on investment roi 3d illustration isolated on white background

بازگشت سرمایه ماینر

بازگشت سرمایه ماینر بیت کوین چقدر است؟ زمان مناسب برای شروع سرمایه گذاری در ماینینگ چه زمانی است؟ چه عواملی در بازگشت سرمایه در ماینینگ موثرند.

download 2 - بازگشت سرمایه ماینر

بازگشت سرمایه در ماینینگ

بازگشت سرمایه در ماینیگ زمانی اتفاق می افتد که مجموع سود خالص سرمایه گذاری برابر سرمایه اولیه شود. به عبارت دیگر وقتی که استخراج حاصل از یک دستگاه ماینر  علاوه بر پوشش هزینه هایی مانند بهای برق، هزینه خرید دستگاه را هم پوشش دهد.

عوامل موثر در بازگشت سرمایه در ماینینگ

با توجه بالا برای محاسبه زمان لازم برای بازگشت سرمایه در ماینینگ باید عوامل زیر را در نظر بگیریم:

قیمت خرید دستگاه: قیمت خرید دستگاه از عوامل مهم در این موضوع است. از آنجا که ارز رایج در کشور ریال است و معمولا سود و ضرر را با ریال بیان می کنند، باید قیمت خرید بر اساس ریال در نظر بگیریم.

میزان استخراج: این میزان در واقع بر حسب بیت کوین بیان می شود. با توجه به قیمت بیت کوین و تعداد ماینر های فعال در استخر استخراج این رقم متفاوت است. در واقع در مواقعی که قیمت بیت کوین کاهش یابد، در بعضی از کشور ها با توجه به تعرفه مصرف برق، استخراج دیگر صرفه ی اقتصادی ندارد. برای همین سرمایه گذاران تر جیح می دهند که دستگاه های ماینر خود را غیر فعال نگه دارند. در نتیجه تعداد کمتری ماینر در کل شبکه شبکه فعالیت می کنند. در این حالت اصطلاحا گفته می شود که سختی شبکه کاهش یافته است و سهم هر ماینر افزایش میابد.

bitcoin price concept 300x200 - بازگشت سرمایه ماینر

قیمت بیت کوین و دلار: از آنجایی که استخراج دستگاه بر حسب بیت کوین محاسبه می شود، قیمت بیت کوین به دلار و نیز قیمت دلار به ریال در این مورد بسیار حائز اهمیت است.

هزینه ها: این دسته شامل بهای برق مصرفی و هزینه های نگهداری است. هزینه مصرف ترافیک اینترنت معمولا قابل اغماز هستند.

محاسبه بازگشت سرمایه در ماینینگ

download 1 300x86 - بازگشت سرمایه ماینر

توجه داشته باشید که این محاسبه وابسته به متغیر های بالاست. در این جا با فرض ثبات شرایط کنونی این امر در مورد دستگاه متداول antminer s9i 14.5 T.hash صورت گرفته است.

فرض بر این است که قیمت دلار ۱۱۰۰۰ تومان و ارزش بیت کوین معادل ۳۸۰۰ دلار است.

استخراج هر دستگاه به طور ماهیانه با این شرایط ۷۵ دلار در ماه است که معادل ۸۲۵۰۰۰ تومان است. در صورت استفاده از برق صنعتی، درامد خالص ماهیانه ۷۵۰۰۰۰ تومان تخمین زده می شود. اگر قیمت هر دستگاه را حدود ۵۳۰۰۰۰۰ تومان در نظر بگیریم، بازگشت سرمایه حدود هفت الی هشت ماه طول می کشد. البته در این محاسبه هزینه ی زیر ساخت های لازم مانند تابلو برق استاندارد و محافظ و همچنین فراهم کردن اتصال به اینترنت لحاظ نشده است.

ذکر این نکته لازم است که با تو جه به نرخ ارز، قیمت دستگاه و درامد ماهیانه متغیر است.

بهترین زمان برای سرمایه گذاری در ماینینگ

best time investment 300x200 - بازگشت سرمایه ماینر

اکثر سرمایه گذاران هزینه ها و سود ها را بر حسب ریال در نظر می گیرند. بهترین زمان برای سرمایه گذاری در ماینینگ، زمانی است که قیمت ارز کاهش یافته است. در این حالت هزینه خرید دستگاه ماینر به حد اقل می رسد و بازگشت سرمایه را سریع تر می کند. در ضمن اگر با دید بلند مدت به قضیه نگاه کنیم، نرخ بالا یا پایین بیت کوین در یک مقطع زمانی خاص، اهمیت ندارد. چرا که موجودی حساب یا کیف پول شما بر حسب بیت کوین است و شما میتوانید با توجه به پیشبینی قیمت بیت کوین، در زمان مناسب تری نسبت به تبدیل آن به دلار یا ریال اقدام کنید.

توجه داشته باشید که در هنگام پایین بودن قیمت بیت کوین، با توجه به این که سختی شبکه کاهش  میابد و میزان استخراج بر حسب بیت کوین بیشتر است، بهترین زمان برای استخراج و ماینینگ است و با دید بلند مدت می توان به سود آوری بیشتر رسید.

برای مشاوره در خصوص سرمایه گذاری در ماینینگ و خرید دستگاه ماینر با ما تماس بگیرید.

لینک کوتاه مطلب : https://cryptoalertco.com/?p=820

درباره فاضل پور

این مطالب را نیز ببینید!

northenbitcoin 310x165 - خرید عمده دستگاه های استخراج بیت کوین توسط شرکت Northern Bitcoin

خرید عمده دستگاه های استخراج بیت کوین توسط شرکت Northern Bitcoin

همزمان با ثبت رکورد جدید هش ریت و سختی شبکه بیت کوین، یک شرکت استخراج …