صفحه اصلی / اخبار / بحران اقتصادی احتمالی چین فرصتی برای رشد قیمت بیت کوین
china credit bubble

بحران اقتصادی احتمالی چین فرصتی برای رشد قیمت بیت کوین

بحرانی که سومین بانک بزرگ کشور چین در سال ۲۰۱۹ سپری میکند «بزرگترین حباب اعتباری تاریخ» نامیده شده و انتظار می رود که به دلیل نگرانی های اقتصادی در چین، قیمت بیت کوین رشد کند.

نجات مالی چین: سه بانک، با دارایی ۳۹۰ میلیارد دلار

بر اساس آمار و اطلاعات به دست آمده از چندین منبع، CryptoArbitrage که یک نظریه پرداز و معامله گر ارزهای دیجیتال در توئیتر است اظهار داشت که نجات مالی بانک Heng Feng چین در هفته گذشته سومین نجات مالی بانک ها در این کشور با دارایی بیش از ۲۰۰ میلیارد دلار بوده است.

آن ها به طور خلاصه در این مورد گفتند: «تریلیون ها دلار پول در بانک های دولتی گیر کرده اند که به موسسات دولتی وام داده شده اند. بیشترین حجم چاپ پول در تاریخ. بزرگترین حباب اعتباری در تاریخ.»

توئیت CryptoArbitrage در ۱۴ آگوست ۲۰۱۹:

سومین نجات مالی بانک های بالای ۱۰۰ میلیارد دلار در چین در سال جاری اتفاق افتاد.

تریلیون ها دلار پول در بانک های دولتی گیر کرده اند که به موسسات دولتی وام داده شده اند.

بزرگترین حباب اعتباری تاریخ.

آیا هنگ کنگ نیز دچار خواهد شد؟

روند صعودی برای بیت کوین

بانک هنگ فنگ که با نام Evergrowing Bank نیز شناخته می شود با تغییر ساختار دولتی موافقیت کرده است، زیرا فشارهای روی بانک های داخلی افزایش یافته است.

در اواخر ماه مه، همین فرآیند برای بانک Baoshang نیز اتفاق افتاد (که اوّلین مورد پس از دهه ۹۰ بود) که به دنبال آن بانک Jinzhou نیز همین فرآیند را طی کرد.

بانک Baoshang دارای ۵۷۶ میلیارد یوان و بانک Jinzhou دارای ۷۲۳ میلیارد یوان دارایی است که مجموع دارایی این دو موسسه هرکدام بیش از ۵۰۰ میلیارد یوان است. این در حالی است که مجموع دارای هر سه بانک به رقم ۲.۷۱۹ تریلیون یوان (۳۸۶.۳ میلیارد دلار) می رسد.

میزان خالص دارایی به طرز عجیبی از آنچه در رسانه ها گزارش شده بود کمتر است و از همین سو منابع مربوط به ارزهای دیجیتال رشد ناگهانی بیت کوین که اخیرا اتفاق افتاده است را به جنگ تجاری آمریکا و چین نسبت می دهند.

حباب اعتباری چین (دارایی بانک ها به عنوان درصدی از تولید ناخالص ملی) در حال حاضر از هر کشوری در هر نقطه ای از تاریخ بیشتر است.

بر اساس داده های Crescat Capital (شرکت جهانی مدیریت دارایی کلان)، آمار مربوط به چین تقریبا مشابه بحران بدهی اروپا در سال ۲۰۱۱ و حباب بازار مسکن آمریکا در سال ۲۰۰۸ است.

CryptoArbitrage برای طرفداران ارزهای دیجیتال توضیح داد که اگر مخمصه اقتصادی چین از کنترل خارج شود، انفجار اقتصادی چین بازار گاوی را برای بیت کوین به ارمغان خواهد آورد.

با کاهش فشار جنگ اقتصادی، بیت کوین نیز ثابت می شود

در بازه زمانی کوتاه به نظر می رسد که تمایل افراد به خرید بیت کوین به عنوان راهی برای در امان ماندن از ریسک های اقتصادی کاهش یافته است.

منتقدین اظهار داشته اند که روابط آمریکا و چین و اعتراضات هنگ کنگ باعث ایجاد جو خرید بیت کوین نشده است و ایجاد وقفه موقت در جنگ تجاری منجر به کاهش تقریبا ۲۰ درصدی بیت کوین در این هفته شده است.

در همین حال، بانک مرکزی چین در حال آماده سازی برای معرفی ارز دیجیتال خودش است و مقامات در هفته جاری اعلام کرده اند که این ارز دیجیتال تقریبا آماده ارائه است.

بنا بر گزارش خبرنامه محلی Shanghai Securities News، معاون مدیر بانک خلق چین آقای Mu Changchun اعلام کرده است که ارز جدید نه سایست های مالی فعلی را تغییر خواهد داد و نه با یوان رقابت خواهد کرد.

منبع: Bitcoinist

لینک کوتاه مطلب : https://cryptoalertco.com/?p=3513

   

دریافت سریع جدیدترین مطالب در تلگرام

   

درباره لیلا شاهیان

این مطالب را نیز ببینید!

ارز دیجیتال تلگرام در یک قدمی عرضه به بازار

تلگرام در حال انجام مراحل پایانی ارز دیجیتال گرام است. در حالی که برنامه های …