صفحه اصلی / اخبار / اخبار بلاکچین / برای اولین بار دولت بریتانیا طرح صندوق پوشش ریسک ارزهای دیجیتال را تصویب کرد

برای اولین بار دولت بریتانیا طرح صندوق پوشش ریسک ارزهای دیجیتال را تصویب کرد

مسئولان کشور انگلیس طرح صندوق پوشش ریسک یا Hedge Fund ارزهای دیحیتال را تصویب کردند.

مدیر سرمایه‌گذاری قانونی FCA، ” مدیرکنترل دارایی‌ها که متخصص ارزهای دیجیتال است”، برای اینکه بتواند به عنوان یک سیستم مدیریت الترناتیو و جایگزین در خصوص سرمایه گذاری منابع و دارایی‌های مالی (AIFM) فعالیت کند، مجوزهای لازم قانونی و مالی را توسط مرجع راهبردی امور مالی انگلستان (FCA) گرفته است.

شرکت مدیریت و کنترل سرمایه‌گذاری مالی فعال در زمینه ارزهای دیجیتال در لندن، اولین صندوق سرمایه‌گذاری متمرکز بر کریپتو بود که از FCA مجوزگرفت تا بتواند به عنوان مدیر صندوق سرمایه گذاری مالی جایگزین تحت قوانین اتحادیه اروپا فعالیت نماید.
مسئولان این شرکت در بیانیه‌ای در تاریخ ۱ جولای، اعلام کردند که قصد دارند قانون‌گذاری‌های خود را به شکلی انجام دهند که بتوانند به عنوان مدیریت صندوق سرمایه گذاری جایگزین تحت قوانین اتحادیه اروپا فعالیت کنند. برای رسیدن به این هدف، این شرکت باید توانایی مدیریت کردن بیش از ۱۰۰ میلیون یورو (۱۱۳ میلیون دلار) از داراییهای مالی را داشته باشد و بتواند سرمایه گذاران سازمانی را جذب نماید.
مطابق با گزارش بلومبرگ، بازار تجاری ۳۰۰ میلیارد دلاری ارزهای دیجیتال تا حد قابل توجهی از کنترل خارج است و مدیریت و قانونگذاری جامعی بر روی آن وجود ندارد و در خصوص فعالیت‌های ممنوعه مثل قاچاق از داراییهای دیجیتال استفاده می‌شود؛ فعالیت‌هایی نظیر تامین مالی تروریسم یا خرید آنلاین دارو و مواد مخدر. همین عوامل باعث شده که از ورود شرکت‌های تجاری به این زمینه سرمایه‌گذاری جلوگیری شود.
مطابق با گفته مسئولان شرکت:
“مکانهای سپرده‌گذاری، با نظارت مستقل بر سرمایه ، تایید مالکیت داراییها و نظارت بر داد و ستد های وجوه نقدی، یک لایه محافظتی برای سرمایه گذاران فراهم می‌کنند.
نیک نیدرموو مدیر اجرایی شرکت انگلیسی فعال در زمینه ارزهای دیجیتال، صدور مجوز (ملی‌سازی) را، “یک نقطه عطف در صنعت ارزهای دیجیتال به‌عنوان یک کل نامید.”
وی همچنین اشاره کرد که تصویب این مجوز توسط FCA، اقبال و پذیرش توسط عموم مردم را به دنبال خواهد داشت و به نوعی به تمامی داستان ها در خصوص سوء استفاده از ارزهای دیجیتال پایان می‌بخشد. همچنین اضافه کرد که:
“تصویب قانونی توسط FCA، ما را در قلمرو و محدوده بازارهای مالی و تجاری جهانی و قانونی شناخته شده قرار می‌دهد؛ به خصوص در مورد تجارت با ارزهای دیجیتال که چندین مرتبه در سر تیتر استانداردهای عملکردی ضعیف و یا حتی فعالیت های کلاهبرداری در بازار تجاری جهانی قرار گرفته است. سرمایه گذاران باید بتوانند به مدیران شرکت های سرمایه گذاری خود اعتماد کنند و این مدیران نه تنها ملزم به تامین درآمد برای سرمایه گذاران هستند، بلکه باید با احساس مسئولیت کامل و علاقه و اشتیاق کافی به فعالیت بپردازند.”
برای مثال، QuadrigaCX شرکت کانادایی که در زمینه تجارت با ارزهای دیجیتال فعالیت دارد و پس از مرگ مدیر اجرایی و مؤسس آن Gerald Cotten ، در دسامبر ۲۰۱۸ ورشکسته شد، هنوز هم توسط سازمان F.B.I در خصوص “جرم‌های احتمالی در میان کارمندان ارشد” مورد تجسس و بازرسی قرار می‌ گیرند.
ارنست و یانگ در پنجمین گزارش خود در خصوص ورشکستگی شرکت سی ایکس ادعا کردند که Cotten از سرمایه‌ها و پول مشتریان برای تجارت شخصی‌اش در معاملات تجاری بر پایه ارزهای دیجیتال دیگر سوء استفاده می‌کرد. سرمایه ها و وجوه از دست رفته شرکت با توجه به محاسبات مرکز کنترل هزینه، ۲۱۴.۶ میلیون دلار تخمین زده شد. مدیر عملیاتی شرکت انگلیسی فعال در زمینه ارزهای دیجیتال، ادام گریمسلی، اینگونه توضیح می‌دهد که استانداردها و قوانین این شرکت بسیار محتاطانه خواهند بود. وی افزود:
“AIFM های جامع، در واقع فعالیت‌هایی برای بالا بردن شفافیت، آشکارسازی و گزارش نیازمندی ها، همراه با چند الزام و تعهد دیگر هستند. ما مفتخریم که قادر به ارائه سیستم نقل و انتقالی سرمایه‌ای مناسب به سرمایه گذاران سازمانی برای افزایش سرمایه ورودی به این نوع جدید دارایی (ارزهای دیجیتال) با پروفیل پوشش ریسک درآمد منحصر به فرد آن هستیم.”
طبق گزارشی که توسط (PricewaterhouseCoopers) PWC ارائه شد، در حال حاضر بیش از ۱۵۰ صندوق سرمایه‌گذاری فعال در زمینه ارزهای دیجیتال وجود دارد، که مجموعا حدود ۱ میلیارد دلار را تحت مدیریت و پوشش خود قرار داده‌اند (AuM). بیش از ۶۰ درصد این صندوق‌های سرمایه گذاری کمتر از ۱۰ میلیون دلار را در AuM پوشش می‌دهند و کمتر از ۱۰ درصد آنها بیش از ۵۰ میلیون دلار را مدیریت و کنترل می‌کنند.

منبع: coinspeaker

لینک کوتاه مطلب : https://cryptoalertco.com/?p=3010

   

دریافت سریع جدیدترین مطالب در تلگرام

   

درباره سیما مدهنی

این مطالب را نیز ببینید!

نمودار قیمت بیت کوین حقایق تکان دهنده ای را فاش می کند

تحلیل متفاوت از نمودار بیت کوین توسط تریدر و یوتیوبر معروف Alessio Rastani بسیاری از …