قیمت بیت کوین به بیش از 6000 دلار در ابتدای هفته‌ی بلاک چین نیویورک رسید

بهبود سریع بیت کوین از سطوح پایین 5.627 دلار سابق در دوشنبه دیده شده است که همراه با ورشستگی بیش از 5.780 دلار است و امروز (انتهای ژوئن 2018) دیده شده است و بیت کوین تمایل نسبتا زیادی به صعود نشان می‌دهد.

به نظر می‌رسد بیت کوین می‌خواهد موانع روانی 6.000 دلار را از سر راه خود بردارد و همانطور که توسط نمودار صعودی آوریل ارائه شده است، ممکن است در چند روز آینده به بالاتر از 6.200 دلار نیز برود. این نمونه صعودی با نگاهی سطحی بر نمودار 4ساعته بدست آمده است.

همانطور که نمودار  3روزه یک سیر نزولی حجم سرمایه گذاری را نشان می‌دهد پس هنوز بالا برندگان قیمت سهام، احتیاج به مشاهده‌ی با دقتی دارند. اگر قیمت ها به پایینتر از 5.686 دلار در 24 ساعت آینده(قیمت آغازین روز) برسند پس احتمال اینکه به 5.000 کاهش پیدا کند بیشتر می‌شود.

بیت کوین همچنان به بدست آوردن جایگاه همراه با پیشرفت های صعودی اخیر در نمودارهای فنی ادامه می‌دهد و به زودی می‌تواند به بیش از 6.000 دلار پیشرفت کند.

ارز دیجیتالی توسط سرمایه گذاری در بازار از مقاومت عمده 5.780 دلار در اوایل روز، برای اینکه بیشتر از 5.970 دلار در Bitsmap را نشان دهد، عبور کرد – سطحی که آخرین بار در 14 نوامبر دیده شده است.

گرایش و تمایل به صعود ظاهرا همانقدر حتمی است که بهبود سریع بیت کوین از ورشکستگی پایینتر از 5.627 دلار گذشته آن در دوشنبه(23 آوریل) اثبات شده است.

به عنوان نتیجه همانطور که به وسیله‌ی میانگین متحرک(EMA)21 ماهه ارائه شده است، ارز دیجیتالی به نظر می‌رسد که قرار است بالای 6.000 دلار ورشکست شود.

در هنگام نوشتن بیت کوین در حال مبادله‌ی 5.920 دلار در صرافی دیجیتالی Bitsmap است و پیشرفت 43 درصدی از پایین 4.120 دلار که در 2 آوریل دیده شده است را نشان می‌دهد.

این افزایش قیمت ها روند رو به کاهش طولانی مدت را به روند صعودی در هفته هایی که منتهی می‌شود به هفته‌ی بلاک چین نیویورک و اجماع نظرات Coindesk در ایونت (رویداد) 2019 که برگزاری آن در 15-13 ماه می در New York Hilton Midtown برنامه ریزی شده است، تغییر داد.

همانطور که در برخی سالهای قبل دیده شده است، ارز دیجیتالی ممکن است بعد از رویداد بهتر باقی ماند.

در سال 2017، در پی نتیجه گیری از اجماع نظرات در24 می، بیت کوین از 1.233 دلار به 1.207 دلار رسید. بعلاوه، قیمت ها همچنین 21 درصد و 3 درصد در 1 ماه بعد در پی هفته بلاک چین به ترتیب در سپتامبر 2015 و می 2016 بالا رفتند.

در روند بازار سال گذشته (بازاری که در آن قیمت سهام در حال کاهش است و فروش تشویق می‌شود)، قیمت ها در 5 هفته از 8.700 دلار به 5.780 دلار کاهش پیدا کردند و در ادامه بلاک چین و ارز دیجیتالی روی هم رفته در اواسط ماه می بیان کردند که تمایل کل بازار مهم ترین عامل و نیروی محرکه است.

نمودارهای روزانه و 4ساعته

BTC(بیت کوین) در نمودار روزانه به خوبی تجارت می‌کند (سمت چپ بالا) و هیچ اهمیتی ندارد که ارز دیجیتالی سه بار در تجارت های 4 روز گذشته برای امنیت یک نمودار UTCشکست خورده است.

بنابراین تمرکز روی نمودارUTC است.اگر قیمت امروز نزدیک به بالای 5.780 دلار باشد امکان افزایش دائمی و ثابت به 6.200 دلار به بالا ممکن است بیشتر شود.

اگر ما نمودار UTC را در حدود پایینتر از 5.686 دلار(قیمت آغازین روز) داشته باشیم، این نشانه‌ی زود هنگام برگشت نزولی است و کاهش قیمتی به 5.000 دلار در کوتاه مدت ممکن است دیده شود.

اگر ما به اکانتی برویم ، با نگاهی سطحی در نمودار 4 ساعته(بالا سمت راست)، به احتمال خیلی زیاد نمودار صعودی به نظر می‌رسد و بالا رفتن قیمت ها از 25 آوریل را نشان می‌دهد و پایینتر از 4.991 دلار مانند سابق ادامه می‌دهند و دسته‌ی عمده بعدی از 6200-6100 دلار به زودی می‌توانند عرضه شوند.

با کمک نمودار زیر پایداری افزایش قیمت های اخیر فهمیده می‌شود و گفته شده که سیر قیمت ها به بالای 6.000 دلار خیلی ماندگار نیست و به زودی از بین می‌رود.

نمودار 3 روزه

در نمودار سه روزه، ستون های مقدار همواره صعود و نزول هایی را نشان می‌دهد و مغایرت و تناقض کمترین و بیشترین قیمت را نشان می‌دهد.

علاوه براین، مقدار تجارت( قسمت های قرمز) نورهای قرمز از مقدار نورهای سبز (افزایش در قیمت) بزرگ تر شده اند که می‌تواند به عنوان نشانه ای از کم شدن تقاضای کالا در نظر گرفته شود.

اعتبار بخشی به این استدلال، سیر نزولی شاخص خالص پول چایکین(Chaikin) است که عیلرغم اینکه قیمت ها نزدیک به 6 ماه است که بالا هستند، تا کنون سطح بالای 0.231 مشاهده شده در 2 آوریل را به چالش می‌کشد.

شاخص خالص پول چایکین، حجم گردش پول در طول دوره ی زمانی ای را (معمولا 21 روزه) برای اندازه گیری مقدار تقاضا و عرضه‌ی کالا می‌سنجد.

شفاف سازی: نویسنده هیچ دارایی ارز دیجیتالی در زمان نوشتن دردست ندارد.

تصویر بیت کوین توسط عکاسshutterstock و نمودارها از تیم دیدگاه تجاری(Trading Team)

منبع:coindesk.com