شاید برای شما نیز جالب باشد که معروف ترین و بزرگترین استخر استخراج در دنیا کدام استخر استخراج است. در این مطلب به برسی چند استخر استخراج معروف می پردازیم.

برای تعیین این که کدام استخر ماینینگ بزرگتر است معمولا دو پارامتر در نظر گرفته می شود. اول اینکه مجموع هش ریت ماینر ها در استخر چقدر است؟ دوم آنکه سهم استخر در حل بلاک ها چقدر است؟ از این رو ممکن است در بعضی رتبه بندی ها جایگاه استخر های استخراج تغییر کند. اگر چه معمولا اسخر هایی با هش ریت بیشتر سهم بیشتری در حل بلاک ها دارند.

جالب آنکه بیش از 80 درصد استخر ها در چین واقع شده اند. جمهوری چک با 10 درصد در جایگاه دومین کشور قرار دارد. سهم کشور های دیگری چون آیسلند، ژاپن، گرجستان و روسیه هرکدام حدود 2 درصد است.

تصویر زیر بر اساس آمار های مندرج در سایت Blockchain قرار داده شده است.

بزرگترین استخر استخراج دنیا

استخر استخراج BTC

این استخر که سرور های آن در چین قرار گرفته است در حال حاضر 13.3 درصد از هش ریت های موجود در کل دنیا را به کار گرفته است. BTC فعالیت خود را از سال 2015 شروع کرده و خدماتی نظیر استخر استخراج، کیف پول، اخبار و قیمت گذاری لحظه ای بیت کوین را ارایه می دهد.

استخر استخراج ANTPOOL

این استخر در سال 2014 در چین شروع به کار کرده و متعلق به بزرگترین شرکت توسعه سخت آفزار ماینینگ در دنیا، یعنی BITMAIN است. جالب آنکه این شرکت خود مالک یکی از بزرگترین فارم های استخراج در دنیا است. از آنجایی که محصولات شرکت BITMAIN از پرطرفدار ترین دستگاه های ماینر است، این استخر از محبوب ترین استخر های ماینینگ نیز به شمار می آید.

استخر استخراج F2POOL

با اینکه این استخر که در آوریل 2013 در پکن شروع به کار کرده ولی در واقع از سال 2011 در قالب یک استخر ماینینگ خصوصی فعالیت خود را آغاز کرده است. در واقع این استخر اولین استخر استخراج در چین است. در حال حاضر در مقام سوم و یکی از بزرگترین استخر استخراج دنیا است.

استخر استخراج ViaBTC

این استخر در ماه مه سال 2016 افتتاح شد. عمده کاربران این استخر نیز از کشور چین هستند. این استخر با سابقه کمتر نسبت به رقبا، انگیزه ی بیشتری برای ربودن گوی سبقت نیز دارد.

استخر استخراج SlushPool

این استخر استخراج شاید در حال حاضر بزرگترین استخر استخراج دنیا نباشد ولی اولین استخر استخراج دنیا است. البته بزرگترین استخر ماینینگ غیر چینی است. قدمت این استخر به دسامبر سال 2010 باز میگردد. این استخر در جمهوری چک بنا شده است و از دید بسیاری قابل اعتماد ترین استخر دنیا است.

3 دیدگاه‌ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید