تتر در حال انتشار ارزی پایدار با استفاده از یوآن چین در بانک بلژیک است.

به گفته یکی از تجار مرتبط با این شرکت، terher در حال برنامه‌ریزی برای صدور و انتشار ارزهای دیجیتال پایدار با واحد پول کشور چین است.

Zhak Dong یک تاجر فرابورس در چین و یکی از صاحبان سهام صرافی دیجیتال بیت فینکس، اقدامی را در ویچت در روز چهارشنبه بازگو کرد و گفت که برنامه‌های تتر این ارز دیجیتال پایدار را CNHT می‌نامند.

وی گفت به نظر من ارز دیجیتال بین مرزیِ یوآن می‌تواند جریان واحد پول چین را افزایش دهد و آن را بین المللی کند. قانون گذاران از این پیشرفت و موفقیت خوشحال می شوند.

Tether که به خاطر صدور دلار های پایدار آمریکا شناخته شده است به درخواست‌های مبنی بر اظهار نظر واکنشی نشان نداد.

Zhao به کوین دسک گفت که معتقد است ارزهای پایدار خیلی زود احتمالاً در عرض چند هفته آینده معرفی خواهند شد. به گفته وی انتظار می رود منابع و ذخایر این ارز های پایدار در بانکی در بلژیک نگه داشته شوند.

به نظر او این توکن دو مزیت عمده دارد. تتر برای کسب و کار ارزهای پایدار خود کمتر به دلار آمریکا وابسته می شود در حالی که جریان واحد پول چین به صورت برون مرزی شاهد افزایش و پیشرفت است.

Zhao  گفت که نمی داند آیا خریداران برای خرید این ارز جدید پایدار صف کشیده‌اند یا خیر؟

مشخص است که کدام یک از بلاک چین های CMHT در رتبه بالاتری هستند. ارز دیجیتال پایدار تتر بالاتر از بلاک چین بیت کوین و همچنین شبکه‌های اتریوم و ترون قرار دارد.

برون مرز سازی واحد پول چین:

به گزارش روزنامه مورنینگ نیوز چین، یوان چین از دیرباز تنها یک واحد پول داخلی بوده است اما این موضوع در سال ۲۰۰۳ زمانی که بانک خلق چین در پی امضای توافق نامه هایی که به بانک‌های هنگ‌کنگ اجازه ارائه سپرده های رنمیبینی برون مرزی، وجوه ارسالی، صرافی و سایر خدمات را داد تغییر کرد.

بازار معاملات برون مرزی با واحد پول چین شروع به کار و موفقیت کرد. به گفته اداره پول هنگ کنگ، هنگ کنگ در حال حاضر یکی از بزرگترین مراکز و سهامداران برون مرزی است که از ماه ژوئن سال ۲۰۱۹ مبلغ ۶۰۴ میلیارد یوان که ۸۵ میلیارد دلار می‌شود را در سپرده های مشتریان نگهداری کرده است.

با این حال چین تاکنون مالیاتی را برای حجم مبادلات خارجی سالیانه هر شهروند در حدود ۵۰ هزار دلار یا معادلی در سایر ارزهای خارجی قرار داده است.

خبر برنامه تتر برای CMHT در حالی آمده است که بیت فینکس و تتر تحت نظارت و بررسی توسط دادستان کل نیویورک برای افشای فساد احتمالی هستند. با توجه به اداره دادستانی کل نیویورک، بیت فینکس از حساب دلار آمریکا برای جبران کمبود سرمایه پس از این که به ۸۵۰ میلیون دلار خود که توسط پردازنده شخص ثالثی نگه داشته میشود دسترسی نداشت، مبلغی را قرض گرفته است.

در روز دوشنبه، دادگاه عالی نیویورک ادعای تتر و بیت فینکس در خصوص عدم صلاحیت قانونی برای انجام تحقیقات را رد کرد و گفت که این شرکت‌ها باید با این آژانس همکاری کنند. بیت فینکس و تتر نیز درخواست تجدید نظر داده اند.

یادداشت سردبیر: گفته‌های این مقاله از زبان چینی بازگردانده شده اند.

منبع خبر: Coindesk