صفحه اصلی / استخراج / بهترین دستگاه ماینر یا بهترین دستگاه استخراج بیت کوین کدام است
بهترین دستگاه ماینر

بهترین دستگاه ماینر یا بهترین دستگاه استخراج بیت کوین کدام است

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد ، بهترین دستگاه ماینر یا بهترین دستگاه استخراج بیت کوین از میان تنوع گسترده دستگاه های استخراج کدام دستگاه است؟

برای پاسخ به اینکه بهترین دستگاه ماینینگ کدام است ابتدا باید بپرسیم از بین عوامل زیر کدام یک برای ما مهمتر است

  • قیمت اولیه دستگاه
  • توان مصرفی دستگاه
  • درآمد خالص دستگاه

در واقع انتخاب یک دستگاه نتیجه و براین بررسی هر سه عامل یاد شده است. بسیاری با توجه به ظرفیت مصرف برق محدودی که دارند ترجیح را بر استفاده از دستگاه های با توان کمتر می گذارند. این در حالی است که گروهی دیگر به درامد خالص بیشتر فکر میکنند چرا که به لحاظ ظرفیت توان مصرفی محدودیت کمتری دارند. اما برای بسیاری از کاربران موضوع بازگشت سرمایه اولویت اول است. در واقع برای این موضوع هم قیمت اولیه دستگاه ها مد نظر است و هم بازده ی استخراج با توجه به توان مصرفی دستگاه. به همین خاطر با تنوع دستگاه های ماینر رو به رو هستیم. قطعا پارامتر هایی که کاربران در ایران برای تخمین بازگشت سرمایه در نظر دارند با پارامتر هایی که کاربران در کشور های اروپایی مورد توجه قرار میگیرد متفاوت است. برای مثال در ایران برای تخمین بازگشت سرمایه، قیمت اولیه دستگاه اهمیت بیشتری نسبت به توان مصرفی دارد. در حالی که برای کشور هایی که بهای انرژی در آن ها بیشتر است این اولویت متفاوت است.

دستگاه های محبوب در دنیا و دستگاه های متداول در ایران

بهترین دستگاه های ماینر

سایت های مختلفی از جمله asicminervalue یک رده بندی از دستگاه های ماینر مختلف فراهم آورده اند. البته در این رده بنده می بینیم که دستگاه های متداول در ایران در رده های پایین و حتی جزو گروه های ضرر ده قرار دارند؛ به این علت که در این رده بندی قیمت توان مصرفی معدل ۱۳ سنت در نظر گرفته شده که با تعرفه مصرف برق در ایران بسیار تفاوت دارد. به همین خاطر می بینیم که دستگاه های ماینر متداول در ایران، در این رده بندی به عنوان ضرر ده محسوب می شوند. این در حالی است که دستگاه های ماینر با رتبه های برتر، معمولا در ایران استفاده نمی شوند. چرا که قیمت این دستگاه ها بیش از ۵۰۰۰ دلار است. این رقم با توجه به نرخ ارز در ایران، سرمایه گذاری را بسیار ریسک پذیر می کند. چرا که اگر به هر دلیلی دستگاه آسیب ببیند، سرمایه ی زیادی از دست می رود. مزیت این دستگاه میزان ماینینگ بسیار بالا در ازای توان مصرفی کمتر است و این موضوعی است که در بسیاری از کشور ها در اولویت قرار دارد.

بهترین دستگاه های ماینر در ایران

برای بررسی و مقایسه دستگاه های متداول در ایران این مطلب میتواند مفید باشد.

لینک کوتاه مطلب : https://cryptoalertco.com/?p=877

   

دریافت سریع جدیدترین مطالب در تلگرام

   

درباره فاضل پور

این مطالب را نیز ببینید!

واتس ماینر تولز

دریافت جدیدترین نسخه واتس ماینر تولز – WhatsMinerTool-4.0.1

دانلود واتس ماینر تولز (WhatsMinerTool-4.0.1) به تازگی جدیدترین نسخه از نرم افزار بروزرسانی دستگاه های …