تقریبا نخستین سوالی که پس از بررسی برای ورود به بازار ماینینگ به ذهنمان خطور میکند این است که بهترین ماینر برای خرید باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟

ابتدا بهتر است نگاهی بر تاریخ ماینینگ داشته باشیم. پس از آنکه آقای ساتوشی ناکاماتو بر اساس تکونولوژی بلاک‎چین شبکه ارز دیجیتال بیت‎کوین را بر پا کرد،این ارز قیمت مشخصی نداشت. قیمت در بازار بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می‎شود و چیزی که تقاضایی برای آن نیست ارزشی ندارد.

کم کم با برگذاری جلسات متعدد و نوشتن مقالات علمی و معرفی ویژگیهای جالب و شگفت انگیزاین تکنولوژی، برای این ارز دیجیتال علاقه مندانی گسترده در سراسر دنیا پیدا شد. برخی پتانسیل های نهفته بیت‎کوین را دریافتند و شروع به سرمایه گذاری بر روی آن کردند اما این این ارز تا زمانی که نیازی برای آن ایجاد نشده بود همچنان نا شناخته باقی ماند. این زمینه را وب تاریک فراهم کرد. نیاز به تراکنش هایی که جایی ثبت نمی‎شود. و طرفین ناشناس باقی می‎مانند. اما این مسئله چه ارتباطی به ماینینگ دارد.

استخراج بیت کوین می تواند بسیار سودآور باشد به شرطی که برق ارزان و سخت افزار مناسب این کار را داشته باشید. به خاطر داشته باشید که استخراج بیت کوین رقابتی است. کشور چین به دلیل برق ارزان تر غالب استخراج بیت کوین جهان را در اختیار دارد.

ماینینگ از کجا شروع شد؟

تا چند سال پیش استخراج بیت کوین عمدتا با CPU یا همان پردازنده‌‌ها با استفاده از کامپیوتر‎های شخصی انجام می‌گرفت و سیستم‌های خانگی معمولی هم می‌توانستند اقدام به انجام هش لازم برای بلاک‎های بیت‎کوین کنند و بلاکهای اول را می‎ساختند. با بالا رفتن تراکنش‎ها، آقای ناکاماتو در برنامه ریزی با استفاده از هوش بالای خود توانست استراتژی جدیدی پیاده سازی کند. هرچه تراکنش ها و حجم بازار و در پی آن ماینرها بیشتر می‎شدند. پارامتر سختی تولید (Difficulty) افزایش پیداکرد، اما با گسترش شبکه بیت کوین و ماینرهای آن شرکتهایی همچون بیت‎ مین شروع به استفاده از پردازنده‎هایی که به طور اختصاصی برای ماینینگ طراحی شده بود کردند و با به کارگیری همزمان از تعداد زیادی از این تراشه‎‎‎ها ماینرهای ASIC پدید آمدند. امروزه استخراج به صرفه بیت کوین فقط با تراشه‌های مخصوصی به نام‌ ای‌سیک (ASIC) امکان پذیر است

پارامترهای موثر در استخراج و بازگشت سرمایهدر ماینینگ

بهترین راه برای ماینینگ استفاده از تجهیزاتی است که به طور تخصصی ویژه این کار طراحی شده اند. اما چگونه از میان شرکتهای گوناگون و این همه تجهیزات با مشخصات مختلف که در این مدت کوتاه وارد بازار شده اند ماینر مناسب را انتخاب کنیم،

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید