پیش بینی افزایش قیمت بیت کوین از نظر تحلیلگران

Simon Peters  از تحلیلگران سایت eToro در مقاله ای در تاریخ 5 خرداد ادعا کرده است که قیمت بیت کوین تا دو هفته آینده به رکورد قبلی خود یعنی 20000 دلار رسیده و تا پایان سال به عدد 50000 یا 100000 دلار می رسد.

Peters عنوان کرده است که بیت کوین برای رسیدن به قیمت 20000$ از جایگاه $11800 حال حاضر خود، تنها به 7 تا 14 روز زمان نیاز دارد.

البته او اعلام داشته است که تحلیل  خود را با فرض حفظ روند صعودی حال حاضر بیت کوین منتشر کرده است.

این تحلیلگر معتقد است که رالی صعودی اخیر بیت کوین با رشد های قیمتی که اخیرا از بیت کوین شاهد بوده ایم متفاوت است. چرا که این رالی با افزایش دفعات سرچ کلمه “بیت کوین” در گوگل همراه نبوده است. و این بدین معناست که سرمایه و توجه سرازیر به سمت بیت کوین این بار نه از سمت مردم عادی بلکه از سمت موسسات و سرمایه گذارانی است که تا بحال دارایی خود را به صورت کریپتوکارنسی هایی با ارزش ثابت (مثل دلار تتر) نگه داشته بوده اند.

Peters  اضافه می کند:

“با توجه به تعدد موقعیت های فروش موجود در بازار احتمالا به زودی شاهد یک اصلاح باشیم.حتی با این وجود باز هم خللی در روند صعودی بیت کوین ایجاد نخواهد شد و تا انتهای سال شاهد بیت کوین 50000 یا حتی 100000 دلاری خواهیم بود.”

او معتقد است که بیت کوین رشد اخیر خود را مدیون “چلانده” شدن آلت کوین ها در کف قیمتی و انتقال سرمایه از آنها به سمت بیت کوین است.

روند صعودی بیت کوین باعث رسیدن قیمت آن به 12000 دلار در پنجم خرداد شد که این اتفاق برای اولین بار در سال اخیر رخ داد.

همچنین آمار نشان می دهند که بیت کوین برای اولین بار از تاریخ اردیبهشت 96،با بازاری به ارزش 226 میلیارد دلار، صاحب 60 درصد از مارکت ارزهای دیجیتال شده است.