ران پال، عضو سابق کنگره آمریکا در تاریخ ۱۵ نوامبر طی یک نظرسنجی که در حساب توییتر خود انجام داد، از کاربران این رسانه اجتماعی سؤال کرد که اگر به آن‌ها یک هدیه ۱۰ هزار دلاری بدهند که باید برای ۱۰ سال به همان فرم نگه داشته شود، ترجیحشان برای دریافت هدیه چه خواهد بود؟ اکثریت کاربران شرکت‌کننده در این نظرسنجی، بیت کوین را انتخاب نموده‌اند.

از میان پاسخ دهندگان به این نظرسنجی، ۵۰ درصد پاسخ داده‌اند که مایل به دریافت هدیه ۱۰ هزار دلاری خود به‌صورت بیت کوین هستند و پس از آن، طلا با ۳۷ درصد، دومین دارایی برتری بود که انتخاب شد. گزینه سوم به اوراق قرضه ۱۰ ساله خزانه‌داری امریکا، با ۱۱ درصد و آخرین انتخاب کاربران به دلار آمریکا تنها با ۲ درصد، اختصاص یافته بود.

قیمت بیت کوین، اخیراً به مدتی طولانی پایدار مانده بود تا اینکه بیش از ۱۰ درصد ارزش خود را طی ۲۴ ساعت و یک روز قبل از این نظرسنجی، از دست داد. تحلیلگری از شرکت مشاوره Fundstrat، پیش‌بینی کرده است که بیت کوین به زمانی چندهفته‌ای یا حتی چندماهه نیاز دارد تا وضعیت خود را بهبود بخشد. همچنین تحلیلگری از Bloomberg Intelligence اظهار داشته است که بیت کوین در مسیر قیمت ۱۵۰۰ دلاری قرار دارد.

نماینده سابق تگزاس، پیش از این در ۵ دسامبر ۲۰۱۷، یک نظرسنجی مشابه با نتایج تقریباً مشابهی انجام داده بود که دلار امریکا همان امتیاز را کسب کرده و بیت کوین در نظرسنجی قبلی، ۴ درصد بیشتر از نتیجه نظرسنجی اخیر را به خود اختصاص داده بود.

قیمت بیت کوین در تاریخی که نظرسنجی سال ۲۰۱۷ انجام شده بود، در حدود ۱۱٫۵ دلار قرار داشت و اندکی با رسیدن به قیمت حداکثری ۲۰ هزار دلاری خود در ۱۷ دسامبر ۲۰۱۷، فاصله داشت.

رن نونر، بنیان‌گذار و مدیرعامل اجرایی شرکت سرمایه‌گذاری و مشاوره درزمینه ارزهای دیجیتال به نام Onchain Capital، یک نظرسنجی مشابه اما با محوریت ارزهای دیجیتال در حساب توییتر خود انجام داده بود که در این نسخه از نظرسنجی، گزینه‌های موجود شامل بیت کوین (BTC)، ریپل (XRP)، بیت کوین کش ساتوشی ویژن (BCHSV)، و بلیت های خطوط هوایی امریکا بودند.

بیت کوین در یک نظرسنجی توییتری محبوب‌ترین روش سرمایه‌گذاری شد!

در زمان نگارش این خبر، هنوز هم ۳ ساعت به اتمام نظرسنجی نونر باقی‌مانده است و ۵۲ درصد از پاسخ‌دهندگان تمایل به نگهداری ریپل دارند. بیت کوین با ۳۹ درصد آرا، دومین گزینه محبوب کاربران و بلیط خطوط هوایی امریکا با ۷ درصد در رده سوم و در آخر، بیت کوین کش SV با ۲ درصد آرا قرار گرفته است.

همچنین در زمان نگارش این مطلب، ریپل باری دیگر جایگاه دوم بازار ارزهای دیجیتال را از اتریوم ربوده است.

منبع: cointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید