بیت کوین در تاریخ 26 ژوئن به بالاترین قیمت خود در 15 ماه اخیر رسید و این نشان می دهد که بیت کوین، به عنوان بزرگترین ارز دیجیتال، همچنان به روند بازار صعودی سه ماهه خودش ادامه می دهد.

داده های ارائه شده از Coin360 نشان می دهد که بیت کوین قاطعانه سردم دار بازار ارزهای دیجیتال است. میزان افزایش قیمت این ارز دیجیتال در عرض 24 ساعت به 6 درصد و قیمت آن به 13000 دلار رسیده است.

آخرین باری که نسبت قیمت بیت کوین و دلار در این سطح بوده است، هفته اول ماه مارس 2018 بود که بعد از آن یک بازار خرسی طولانی مدت قیمت بیت کوین را به 3130 دلار رساند.

روند افزایشی اخیر که از یکم آوریل آغاز شده و روند صعودی شگفت آوری داشته همچنان ادامه دارد و بیت کوین توانسته تمام اخبار منفی و فشارها را از خود دور کرده و تمامی زیان های خود در سال 2018 را جبران کند.

سطح مقاومت ده هزار دلاری که تحلیلگران می گفتند بسیار سخت شکست خواهد خورد، در اواخر هفته پیش از بین رفت و در کمتر از 24 ساعت ارزش بیت کوین به 11 هزار دلار رسید.

به عنوان نقطه عطفی دیگر، ارزش بازار بیت کوین اکنون به بیش از 200 میلیارد دلار رسیده است. این عدد بار قبل در اوایل سال پیش دیده شد. به طور کلی، سهم بازار بیت کوین اکنون به 60 درصد رسیده است که از سال 2017 تا زمان حال یک رکورد محسوب می شود.

btc price chart

جاش رگر (Josh Rager)، دلال و سرمایه گذار ارز های دیجیتال در کامنتی در توییتر در روز دوشنبه گفت: «بیت کوین به الت کوین ها هیچ اهمیتی نمی دهد.»

او همچنین گفت: «سهم بازار بیت کوین همچنان خرسی باقی خواهد ماند و تا زمانی که قیمت بیت کوین همچنان بالا رود، ظرفیت رشد الت کوین ها به وجود نخواهد آمد.»

الت کوین ها بی شک علمکرد ضعیفی داشته اند زیرا تمامی توجه ها به بیت کوین بازگشته است.

اتریوم (ETH) که از نظر ارزش بازار دومین ارز دیجیتال بزرگ محسوب می شود، در روز سه شنبه به 313 دلار رسید. این ارز در بازار راکد یکی از بهترین عملکردها را داشته است.

ether price chart

جلودار ارزها در امروز ترون (TRX) بوده است که همچنان بازگشت 3 درصدی دارد که به دنبال پیاده سازی یک استیبل کوین جدید بوده است.

ارزی که سمت و سویی خلاف روند رشد بازار داشته بایننس کوین (BNB) بوده است که از بالاترین قیمت خود یعنی 40 دلار فاصله گرفت و به ارزش 36 دلار مبادله شد.

منبع خبر: Cointelegraph