تقریبا نیمی از کارشناسان مالی بر این باورند که در سال 2020، بیت‌کوین از شاخص S&P 500 فراتر می‌رود.

فناوری بیت‌کوین و بلاکچین به سرعت در تمام صنایع در حال گسترش است و شرکت‌های مالی نوظهور به این فناوری علاقه‌مند هستند. یک گزارش اخیر نشان می‌دهد که نزدیک به نیمی از کارشنان در صنعت مالی معتقند بیت‌کوین سال آینده از شاخص اس‌اند‌پی 500 فراتر می‌رود.

به علاوه، کارشناسان مالی سنتی نیز اعلام می‌کنند اقدامات غیرقانونی و نبود بازار مناسب، دو دلیل اصلی برای عدم فعالیت در این حوزه است.

براساس مطالعه چین‌انالیز (یک شرکت تحلیل داده‌های رمزارزها)، از بین 350 کارشناس صنعت مالی، 48.6 درصد معتقدند که بیت‌کوین از نظر نرخ رشد در 12 ماه بعد از شاخص اس‌اند‌پی  500 فراتر می‌رود. از نظر شاخص سهام بلومبر بارکلی، شاخص هَوس و سود سهام، در کوتاه‌مدت بیت‌کوین یک گزینه دارایی مناسب برای کارکنان مالی است.

شاخص ها

 وابستگی به بیت‌کوین به عنوان یک ابزار سرمایه‌گذاری کاملا مشخص است و دلایل کارشناسان برای استفاده رمزازها و فناوری بلاکچین این وابستگی را تشدید می‌کند. اکثر این کارشناسان مالی سنتی (43.9 درصد)، تقاضای مشتری را دلیل اصلی استفاده از رمزارزها بیان می‌کنند. فرصت تضمین آینده فناوری‌شناختی برای شرکت (19.9 درصد)، رهبری بازار (18.2 درصد) و فرصت‌های پول‌ساز (17.9 درصد) از جمله دلایل برای استقبال از بیت‌کوین در سیستم‌های مالی سنتی هستند.

اما اکثر این کارشناسان نسبت به این صنعت ابهام دارند و قانون‌گذاری نقش مهمی در دوری از صنعت دارد. استفاده غیرقانونی از رمزارزها (39.0 درصد) بزرگترین چالش این کارشناسان است و فشارها از سوی مقامات دولتی برای قانون‌مند کردن این صنعت در رتبه بعدی قرار دارد (17.9 درصد). عوامل اینترنتی مانند نبود حمایت اجرایی و نبود فرصت‌های بازار به ترتیب 17 و 25 درصد را به نام خود ثبت کردند.

آینده قانون‌گذاری رمزارزها

قانون‌گذاری همچنان برای بازیگران این صنعت مشکل‌ساز است و دولت‌هایی مانند آمریکا از چارچوب نظارتی مناسب در این حوزه برخودار نیستند. اما، 37.2 درصد از پاسخ‌دهنده‌ها بر این باورند که دولت آمریکا بیشترین شانس را دارد تا  در ده سال آینده یک ارز دیجیتال جهانی ایجاد کند.

کشورهای موثر در قانونگذاری ارزهای دیجیتال

کشورهایی که بیشترین شانس را برای کنترل رمزارز جهانی دارند.

چین، لیبرا فیسبوک و سوئد در رتبه‌های بعدی قرار دارند و 22 درصد از آنها بیان می‌کنند که رمزارز غیرمتمرکز مانند بیت‌کوین به ارز جهانی بعدی تبدیل می‌شود.

منبع: Cryptoglobe

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید