بلومبرگ: ارزش بیت کوین بر مبنای فاندامنتال قوی آن می تواند به 400 هزار دلار برسد.
راه های خرید و فروش بیت کوین متنوع تر و آسان تر شده است و ورود سرمایه گذاران را به این مارکت تسهیل کرده است.

توسعه و پیشرفت مولفه های بنیادین بیت کوین و ورود سرمایه گذاران نهادی می توانند در آینده تاثیر قابل توجهی بر روی ارزش بازار بیت کوین بگذارند.

نوع تقویت و پشتیبانی بیت کوین تغییر خواهد کرد
Aaron Brown، بر اساس گزارش منتشر شده اخیر خود در Bloomberg، اعتقاد دارد که روش تقویت و پشتیبانی بیت کوین در آینده نزدیک می تواند سنجیده تر و منطقی تر باشد؛ چرا که بیشتر بر مبنای پایه های اصلی و فعالیت های اقتصادی جهانی خواهد بود و FOMO (ترس از دست دادن چیزی، ترس از جا ماندن) در آن جایی ندارد.
مطابق با گفته های Brown، شکوفایی و جهش تجارت ارزهای دیجیتال یک دفعه و ناگهانی رخ نمی دهد و اگر نوسانات ارزش بیت کوین در آینده همانند بازارهای تجاری پر رونق پیشین عمل کند، پس ارزش بیت کوین می تواند به مقدار 60 هزار تا 400 هزار دلار پیش از کاهش شدید آن برسد.
Brown اشاره می کند که دو رخداد تقویت کننده بیت کوین در سال های 2013 و 2017 اساسا به واسطه سرمایه گذاری های نه چندان بزرگ صورت گرفتند و نوع آن در سال 2019 متفاوت است؛ چرا که ارزش کنونی 260 بیلیون دلاری ارزهای رمزنگاری شده بسیار وسیع تر و بیشتر از سال 2013(1 بیلیون دلار) و سال 2015(3 بیلیون دلار) است.
علاوه بر این، امروزه سرمایه گذاران عرصه ارزهای دیجیتال بسیار بیشتر شده اند و در سال 2018 بیش از 30 بیلیون دلار سرمایه گذاری سازمانی و رسمی برای ایجاد پلتفرم های جدید صرف گردید.
همچنین الگو و نظم پیش روی ارزهای دیجیتال نیز واضح تر شده است و با سرمایه گذاری نهادهایی از جمله Facebook، Goldman Sachs، JPMorgan Chase و Fidelity در این زمینه، نوسانات ارزش بیت کوین در سال 2019 می تواند بسیار معقولانه تر و منطقی تر باشد.
با این وجود که چشم انداز کلی این زمینه اقتصادی قدرتمند پیشبینی شده است، Brown هشدار می دهد که این موضوع احتمال شکسته شدن حباب اقتصادی را نفی نمی کند. ولی با توجه به تکامل و رشد این زمینه اقتصادی، احتمال عنوان شده با بازدهی 20 درصد و نه 85 درصدی که معمولا در پایان دوره های فعالیت تجاری بیت کوین اتفاق می افتد، همراه خواهد بود( این تنها یک احتمال است).

گزینه های انتخابی تجارت بیت کوین از لحاظ اقتصادی کامل تر و با درک بیشتر بازار تجاری خواهند بود
با بررسی داده های مربوط به زمینه های انتخابی جهت تجارت بیت کوین می توان چگونگی فعالیت و نوسانات قیمت کنونی بیت کوین(8967.85 دلار) را در سال 2019 پیشبینی کرد. در نوامبر 2017 نوسانات بیت کوین تا میزان 300 درصد بود و سرمایه گذاران اعتقاد داشتند که 25 درصد این امکان وجود دارد که ارزش بیت کوین به 10000 دلار برسد.
در حال حاضر، BTC قیمتی تقریبا برابر با ماه نوامبر 2017 دارد و همان قراردادها با تقریبا یک نوسان 85 درصدی معامله می شوند. به این معنی که 15 درصد این احتمال وجود دارد که ارزش بیت کوین از مرز 10000 دلار در یک ماه بگذرد.
بر همین اساس، اگر ارزش بیت کوین به عدد 10 هزار دلار برسد، پس عدد مورد انتظار فراتر از آن تقریبا 11 هزار دلار خواهد بود و اگر اینطور نشد، ارزش مورد انتظار بیت کوین به عددی در حدود 7500 دلار خواهد رسید. با این حال که بیت کوین یک زمینه تجاری ریسکی است، در مقایسه با میزان ریسکی که سرمایه گذاران در سال 2017 بر می داشتند، این میزان ریسک کاهش یافته است.

اهمیت وابستگی و ارتباط با بازار تجاری
بررسی و ارتباط بیت کوین با شاخص S&P 500 راهنمایی ها و کمک هایی در خصوص نوسانات قیمت بیت کوین در سال 2019 ارائه می دهد. زمانی که این ارتباط برای یک ربع به صفر نزدیکتر باشد، میزان میانگین بازدهی در این یک ربع رو به افزایش خواهد گذاشت و البته در این حالت میزان نوسانات نیز افزایش می یابد.
از طرف دیگر، زمانی که بیت کوین پاسخگو و منعکس کننده پایه های اصلی بازار تجاری باشد، بدون توجه به این ربط و پیوستگی، میانگین بازدهی کاهش می یابد و یا حتی منفی می شوند.
همانطور که در نمودار نشان داده شده است، ارتباط کنونی بیت کوین با S&P 500 نزدیک به 0.2- است و این موقعیتی است که نوسانات پیش از آن به کرانه های بالا نرسیده اند. Brown همچنین اشاره کرد که از اواسط سال 2018، ارتباط بیت کوین با S&P 500 تنها در چند روز از ماه های ابتدایی سال 2019 پیرامون صفر شناور بوده است؛ درست بر خلاف آن این ارتباط نزدیک به صفر از ماه سپتامبر 2017 تا ژانویه 2018 وجود داشت.
مطابق با گفته های Brown، بیت کوین در میان عددهای منفی و مثبت S&P 500 شناور است و تغییرات شدید ارزش بیت کوین زمان هایی رخ می دهند که این عدد نزدیک به صفر باشد.
به همین دلیل، وی اعتقاد دارد که سیکل تجاری بیت کوین پیش رو می تواند متفاوت باشد و انتظار دارد که در این تابستان، نوسان قیمت ها با توجه به اخبار مربوط به پایه های بازارهای تجاری موجود واکنش نشان دهند و دیگر اینطور نباشد که یک سیستم و ایده را به کار بگیریم و مدام ترس از جا ماندن از آن را در نقطه ای دیگر از جهان داشته باشیم.
منبع: Bitcoinist