کاهش قیمت کریپتو یا ارز دیجیتال در سال 2018 تاثیرات زیادی بر بازار شرکت های قطعات کامپیوتری بزرگی مانند AMD و Nvidia گذاشته است.

قبل از انتشار  گزارش سه ماهه چهارم سال 2018 توسط AMD ، طبق خبر منشر شده سایت MarketWatch در تاریخ 5 بهمن 97 ، تحلیلگران بر این باورند که این شرکت هنوز به خاطر بلاتکلیفی بازار ماینینگ و کاهش قیمت کریپتو یا اصطلاحا Crypto Hangover  با مشکلاتی رو به روست. شرکت AMD این گزارش را در سه شنبه این هفته منتشر می کند.

بلاتکلیفی برای AMD همچنان ادامه دارد

کریستوفر رونالد، تحلیل گر Susquehanna  طی گزارشی عنوان کرد که AMD اگرچه انتظار ها را به خوبی براورده کرده ولی با این حال قیمت کارت گرافیک ها در بازار فروش مشکل ساز است. محصول پر طرفدار این شرکت یعنی کارت گرافیک Radeon RX580 که به طور گسترده در صنعت ماینینگ استفاده می شود، در حال حاضر در بازار جهانی با قیمت 180 دلار عرضه می شود که این قیمت با کاهش 67 درصدی نسبت به میانگین قیمت این محصول در فوریه 2018 رو به رو شده است.

متیو رامزی تحلیل گر Cowen به MarketWatch گفت: ” با توجه به آشفتگی هایی که در تابستان 2018 در دیدیم و اینکه فروش پردازنده های گرافیکی را در مدت محدودی تحت تاثیر قرار داد، احتمال می دهیم  که اثرات موجود در آغاز سال جاری باقی بماند و فصل اول 2019 را تحت تاثیر قرار دهد. “

لیسا سو کارشناس سئو در AMD با توجه به گزارش تابستان این شرکت اشاره کرد که فروش محصولات مرتبط با شبکه از قبیل کلاینت ها و پردازشگر های سرور ها با رشد قابل ملاحظه ای همراه بود در حالی که فروش کارت گرافیک ها با کاهش رو به رو شد. ما انتظار داریم این روند بعد از دو الی سه فصل به روند معمول برگردد.

Nvidia هم بی نصیب نماند

پردازشگر های گرافیکی Taiwan-based ساخت Nvidia هم در سال گذشته تحت تاثیر کسادی بازار قرار گرفت. کاهش درامد از ماینینگ و استخراج ارز های دیجیتال که در پی کاهش قیمت کریپتو رخ داد موجب شد تا ادوات و سخت افزار های مرتبط در این حوزه تحت تاثیر قرار گیرند. این شرکت در پاییز 2018 یک آشفتگی در فروش خود و نیز کاهش قیمت تا 54 درصد را تجربه کرد.

لینک خبر 

تماس با ما

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید