گمانه زنی افزایش قیمت سال آینده بیت کوین به دلیل بیت کوین Halving

بیت کوین Halving «نصف شدن پاداش استخراج»، یکی از بزرگترین پیش بینی های صورت گرفته در تمام بازارها و رویدادهای کریپتوکارنسی است که تقریبا در 365 روز آینده به وقوع خواهد پیوست. در حالی که به این تاریخ نزدیکتر می‌شویم، یک نظر سنجی جدید توییتری نشان می‌دهد که اکثریت قریب به اتفاق مردم بر رشد و صعود قیمت بیت کوین باور دارند.


365 روز تا شروع بیت کوین هالوینگ «نصف شدن پاداش استخراج»

بیت کوین هالوینگ تخمین زده میشود که دقیقا در یک سال آینده شکل پذیرد. هالوینگ اتفاقی است که تقریبا نیمی از پاداش و درآمد ماینرها را کاهش خواهد داد. در حال حاضر، ماینرها به ازای ماین هر بلاک، 12.5 بیت کوین دریافت میکنند. اما در همین موقع از سال آینده، این رقم به مقدار 6.25 بیت کوین تقلیل خواهد یافت.

طبق گزارش Bitcoinist، به نظر میرسد رابطه مستقیمی میان بیت کوین هالوینگ «نصف شدن پاداش استخراج» و قیمت بیت کوین در بازار وجود دارد. مطلبی که شاید همه اهالی بازار به آن توجه دارند. الگوهای قبلی و برگرفته از تاریخچه بیت کوین نشان می‌دهند که قیمت بیت کوین تقریبا یک سال پس از هر یک از هالوینگ‌های گذشته، تمایل به صعود انفجاری داشته و بالا رفته اند.

حداقل از لحاظ تئوری، این مطلب معقول تر به نظر میرسد. زمانی که عرضه بیت کوین از تقاضای آن در بازار کمتر شود در نتیجه قیمت آن نیز می‌بایست افزایش یابد. پس اگر با همین استدلال به این واقعه نگاه کنیم، با کاهش عرضه بیت کوین و با وجود تقاضای شبیه به امروز و یا حتی با افزایش تقاضای آن در بازار، قیمت بیت کوین  می بایست روند افزایشی یابد.

رویداد هالوینگ بیت کوین

فرار رو به جلو، از اکنون

از شروع سال 2019 تا به حال شرایط برای  بیت کوین به خوبی برگشته است. از ابتدای سال، قیمت بیت کوین بیش از 110 درصد افزایش یافته است.

دقیقا همین رشد افزایشی است که باعث شده بسیاری از طرفداران این صنعت بر این باور باشند که بازار گاوی با قدرت تمام بازگشته است. اخیرا، آرتور هیز  Arthur Hayes، مدیرعامل شرکت صرافی بیت کوین BitMEX، با تاکید مجدد بر این مطلب بیان داشت که “بازار گاوی رخ دادی حقیقی است”.

همچنین به نظر می رسد که  به طور کلی این احساسات و تمایلات مثبت در سراسر جامعه گسترش یافته است.

حال  با همین روند، تا نصف شدن پاداش ماین بلاکهای بیت کوین یا هاوینگ از هم اکنون تنها یک سال دیگر زمان باقی است. اما با این حال، مردم یک بار دیگر شروع به بیان نظرات خود درباره نقطه‌ای کرده‌اند که قیمت بیت کوین از آن پس صعود خواهد نمود.

طبق آخرین نظرسنجی توییتر که بیش از 1900 نفر ( تا روز نگارش این مقاله) در آن شرکت کرده‌اند، اکثریت مردم بر این باورند که این مارکت با شروع هاوینگ داغ تر خواهد شد. علاوه بر این 26 درصد از شرکت کنندگان در این رای گیری معتقدند که قیمت بیت کوین نزول می‌کند، اما این نزول پس از وقوع هاوینگ متوقف شده و روندی افزایشی خواهد یافت.

منبع: Bitcoinist
بنظر شما رویداد هالوینگ چه تاثیری در قیمت بیت کوین خواهد گذاشت؟
در بخش کامنت ها میتوانید نظراتتان را به اشتراک بگذارید.