نصف شدن پاداش بیت کوین می تواند “تاثیر چشمگیر بر روی تولید و عرضه” بگذارد.

هالوینگ بیت کوین اقدامی اجتناب ناپذیر است و پس از استخراج کردن یا تایید شدن تعداد 210000 بلوک توسط سیستم اتفاق می افتد. تحلیلگر شرکت StillMark، Alyse Killen، اعتقاد دارد که در آینده تقاضا برای بیت کوین افزایش خواهد یافت.
Mati Greenson، تحلیلگر ارشد تجاری در بخش کارگزاری eToro می گوید:
“اگر Litecoin را به عنوان یک راهنما فرض کنیم، با همین روند می توانیم به دنبال راهکاری جهت اتفاق مشابه برای بیت کوین بگردیم.”
حتی با این وجود که حقیقتا نمی توانیم بگوییم عملکرد BTC در حال حاضر بد است، چهارمین ارز رمزنگاری شده از لحاظ بزرگی امسال رشد 300 درصدی داشته است و رشد استراتژیک ماه گذشته آن 43 درصد بوده است. اگر همین روند بدون تغییر ادامه پیدا کند، این احتمال وجود دارد که سرمایه گذاران آنچه را که برای سرمایه گذاری در ماه اگوست هدف گذاری کرده اند، از طریق روش دوبخشی کردن تقسیم کنند.
بیت کوین در طول ماه گذشته نوسانات بسیار اندکی داشته است؛ البته دیروز نوساناتی در این ارز دیجیتال به وجود آمد. در زمان نوشتن این خبر ارزش بیت کوین به 11200 دلار رسید.
ولی از طرف دیگر نباید این حقیقت را نیز کتمان کرد که ارزش بیت کوین در طول سال جاری دو و نیم برابر شده است و سرمایه گذاران ایالات متحده آمریکا این رشد را تحسین کرده اند. با این حال، به آنها اخطار داده شده است که بازار تجاری این ارز به واسطه دوبخشی شدن هایی که کاملا تحت نظارت و محتاطانه شکل خواهند گرفت، در سال آینده با “تغییرات چشمگیر در منابع” روبرو خواهد شد.
Alyse Killeen، عضو هیئت مدیره شرکت StillMark اشاره می کند که آنچه در واقعیت رخ خواهد داد و پیشبینی شده است، تغییرات چشمگیر در منابع در سال 2020 است. وی می گوید:
“در سال 2020 ما نصف میزان منابع روزانه امروزی بیت کوین را در اختیار خواهیم داشت. با این حال که ما تغییر چشمگیر منابعی را به واسطه فرآیندهای دو بخشی شدن ارزی پیشبینی می کنیم، در عین حال تقاضا برای ارز بین کوین نیز از نظر ما افزایش خواهد یافت و تلاش در خصوص روش های کسب راحت تر و هرچه بیشتر منابع بیت کوین نیز بیشتر خواهد شد. پیشبینی ها حاکی از آن است که گروه وسیع تری از کاربران و مصرف کنندگان رو به سمت بیت کوین خواهند آورد.”
باید آگاه باشیم که بیت کوین و بازارهای تجاری ارزهای رمز نگاری شده در حال حاضر همانند ارزهای قدیمی، بورس ها یا کالاهای اقتصادی دیگر پاسخگو و محرک هرچیزی نیستند. Greenspan اشاره می کند که:
“ما در حال پدید آوردن و توسعه دادن یک ورژن جدید از دارایی به نام استانداردهای معیاری ارزهای رمز نگاری شده هستیم که البته این زمینه به توسعه و پیشرفت وسیعی تا تکمیل شدن نیاز دارد. سهام ها، اوراق بهادار و کالاهای اقتصادی اگر نگوییم قرن ها، دهه هاست که تعیین کننده ارزش هستند. پس تحلیلگران کم و بیش می دانند که از این کلاس جدید دارایی چه انتظاراتی دارند و چه راهکارهایی برای هرچه بیشتر قدرت بخشیدن به آن باید به کار بگیرند.”
وی همچنین توضیح می دهد که بازار ارزهای رمزنگاری شده تنها در دو سال اخیر است که رو به بلوغ و پیشرفت چشمگیر گذاشته است و چیزی که به کار تحلیلگران این امر می آید، ابزارهای تکنیکی تحلیلی ساده مانند اهداف مقاومتی و پشتیبانی به خصوص در برابر موانع روانشناسی و همچنین احساسات، گرایش و بالاتر از همه شاخص های نوسانات ارزی این نوع دارایی ها است.