صفحه اصلی / اخبار / تاکید مجدد مک‌آفی در مورد پیش بینی قیمت ۱ میلیون دلاری بیت کوین

تاکید مجدد مک‌آفی در مورد پیش بینی قیمت ۱ میلیون دلاری بیت کوین

جان مکافی، برنامه نویس و نامزد ریاست جمهوری انتخابات ۲۰۲۰ ایالات متحده آمریکا، همچنان سرسختانه معتقد است که بیت کوین به عنوان بزرگترین ارز دیجیتال دنیا در سال ۲۰۲۰ به قیمت یک میلیون دلار خواهد رسید.

«من یک میلیون دلار را پیش بینی کردم و همچنان می گویم یک میلیون دلار»

مکافی برای پیش بینی جسورانه خود که عقیده داشت بیت کوین سال آینده به ۵۰۰ هزار دلار می رسد معروف است. ولی حالا او در مصاحبه ای با مجله فوربز در ۳۰ سپتامبر روی این ادعای خود تاکید کرد که در سال ۲۰۲۰ قیمت هر بیت کوین یک میلیون دلار خواهد بود.

در این مصاحبه، مکافی عنوان کرد که بزرگترین محرک برای افزایش قیمت بیت کوین، کمیاب شدن آن خواهد بود. تعداد کل بیت کوین ها محدود به ۲۱ میلیون عدد است و بخش اعظمی از آن برای همیشه از دست رفته است. مکافی در این خصوص عنوان کرد:

بیایید واقع بین باشیم، تنها ۲۱ میلیون بیت کوین وجود دارد که ۷ میلیون آن برای همیشه از دست رفته است و اگر ساتوشی هم مرده باشد باید به این تعداد چند میلیون هم اضافه کنیم.

۸۵ درصد کل بیت کوین های موجود در حال حاضر استخراج شده است

بنا به گزارش Cointelegraph، در تاریخ یک آگوست تعداد کل بیت کوین های استخراج شده به ۱۷۸۵۰۰۰۰ عدد رسید.

این یعنی ۸۵ درصد تعداد کل بیت کوین ها در حال حاضر در حال گردش است و فقط ۳.۱۵ میلیون بیت کوین قابل استخراج برای ۱۲۰ سال آینده باقی می ماند.

از زمان این گزارش، بیت کوین صد هزار سکه به تعداد خود افزوده است و بر اساس آمار سایت blockchain.com، تعداد بیت کوین های در حال گردش به ۱۷۹۶۸۰۰۰ رسیده است.

در هفته گذشته بعد از این که بیت کوین در کمتر از یک روز و برای اولین بار بعد از چند ماه به میزان ۱۵۰۰ دلار سقوط کرد، این ارز دیجیتال شاهد فروش بسیاری بود. سپس بیت کوین به کمترین قیمت خود در چند ماه گذشته – زیر ۷۸۰۰ دلار – رسید.

در زمان انتشار این مقاله، بیت کوین با قیمت حدود ۸۲۶۸ دلار معامله می شود – که بر اساس Coin360 در ۲۴ ساعت گذشته ۱.۱ درصد کاهش داشته است.

با وجود اینکه بیت کوین در سال جاری شاهد نوسانات بسیاری بود، قیمت بیت کوین در مقایسه با همین زمان در سال پیش (۶۵۰۰ دلار) ۲۷ درصد بیشتر است.

بیت کوین یک ابزار ذخیره ارزش است و فاقد حریم خصوصی

در این مصاحبه، مکافی مجددا روی نظرش در خصوص کاربرد اولیه بیت کوین تاکید کرده و اعلام کرد که این ارز دیجیتال صرفا یک ابزار ذخیره ارزش است.

او عنوان کرد که دارایی های دیجیتالی مانند استیبل کوین ها و پرایوسی کوین ها برای اهداف معاملاتی مناسب تر هستند.

دیروز، بانک بزرگ آلمان با نام BayernLB گزارشی منتشر کرد که در آن پیش بینی شده بیت کوین در سال ۲۰۲۰ به دلیل آغاز فرآیند نصف شدن پاداش استخراج به قیمت ۹۰ هزار دلار خواهد رسید.

منبع: Cointelegraph

لینک کوتاه مطلب : https://cryptoalertco.com/?p=3753

   

دریافت سریع جدیدترین مطالب در تلگرام

   

درباره لیلا شاهیان

این مطالب را نیز ببینید!

نمودار قیمت بیت کوین حقایق تکان دهنده ای را فاش می کند

تحلیل متفاوت از نمودار بیت کوین توسط تریدر و یوتیوبر معروف Alessio Rastani بسیاری از …