تاییدیه‌های بیت کوین

تقریباً هر دقیقه یک بلوک جدید ایجاد شده و از طریق فرآیند ماینینگ به بلاک چین اضافه می‌شود. این بلوک تراکنش های جدید را تأیید و ثبت می کند،  سپس گفته می‌شود که  تراکنش‌ها توسط شبکه بیت کوین تأیید شده‌اند.

به عنوان مثال اگر Sean یک بیت کوین برای John بفرستد، این تراکنش تا زمانی که بلوک بعدی ایجاد شود “تاییدنشده” باقی خواهد ماند.

هنگامی که  بلوک ایجاد و تراکنش جدید تایید شود و در این بلوک قرار گیرد این تراکنش یک تاییدیه خواهد داشت. تقریباً هر ده دقیقه پس از آن یک بلوک ایجاد می‌شود و تراکنش ها دوباره از طریق شبکه می توانید تایید می شوند. در حالی که برخی از خدمات فوری هستند یا فقط به یک تاییدیه نیاز دارند، بسیاری از شرکت‌های بیت‌کوین به این نیاز  دارند که هر تاییدیه تا حد زیادی احتمال تغییر دادن تراکنش را کاهش دهد. معمولاً به ۶ تایید این نیاز است که حدود یک ساعت طول می کشد.

چند تاییدیه بیت کوین کافی است؟

_پرداخت های با صفر تاییدیه می توانند تغییر داده شوند پس حداقل برای یک دقیقه صبر کنید.

_یک تایید برای پرداخت های کوچک کمتر از ۱۰۰۰ دلار کافی است.

_برای پرداخت های بین هزار دلار تا ۱۰ هزار دلار به سه نوع تاییدیه برای سپرده گذاری نیاز است.

_پرداخت های بزرگ بین ۱۰ هزار دلار تا یک میلیون دلار ، برای اینکه این تراکنش های مهم ایمن باشند شش تاییدیه به عنوان استاندارد در نظر گرفته شده است.

_برای پرداخت های بزرگتر از ۱ میلیون دلار ۶۰ تاییدیه پیشنهاد می شود. احتمالاً کمتر از این تعداد هم خوب باشد اما با این تعداد کاملاً مطمئن می‌شوید.

چگونه تاییدیه های بیت کوین را بررسی کنیم؟

زمانی که تراکنشی را انجام می دهید کیف پولتان باید گزینه‌ای را برای مشاهده تراکنش در اکسپلورر بلوک به شما نشان دهد و یا تراکنش را به شما بدهد.

آیدی تراکنش چیزی شبیه این است:7a43510802e113b7059851ef0a8a5c3625db37541861dd982f56253b2d5c4ff9

برای بررسی تعداد تاییدیه های یک تراکنش، ID را در قسمت اکسپلورر مانند blockchain.info وارد کنید:

برای این که جزئیات بیشتری درباره تراکنشتان ببینید  کلید اینتر را بزنید.

میانگین زمان تایید بیت کوین چقدر است؟

اگر هزینه کافه پرداخت کنید بیش از ۶۰ درصد احتمال دارد که تراکنش شما در عرض ۱۰ دقیقه تأیید شود.

آیا تراکنش بیت کوین شما برای چندین ساعت تایید نشده است؟

اگر در واکنش شما ساعت ها تأیید نشده است فقط صبر کنید. اگر بیش از ۷۲ ساعت می گذرد و تراکنش شما هنوز تایید نشده است می‌توانید تراکنش را دوباره ارسال کنید.

ما استفاده از کیف پول اتریوم را توصیه می کنیم زیرا به شما این امکان را می دهد که اگر تراکنشی حین این فرآیند  گیر کرد هزینه تراکنش ها را افزایش دهید و موفق به اخذ تایید بیت کوین شوید.

Coinbase به چند تاییدیه نیاز دارد؟

قبل از اینکه تراکنشی انجام شود و در حساب کاربری coinbase شما بیاید نیاز به ۳ نوع  تأیید دارید.

منبع:

https://www.buybitcoinworldwide.com/confirmations/