تتر (UDST) اسپانسر آخرین ورژن امنی کور (Omni Core) شد

“به روزرسانی های عمده” در این پروتکل شامل “ایندکس بسیار سریع معاملات و به روز رسانی ارز غیر متمرکز” است.

بنا بر اعلام امنی لب (Omni Lab) در یک پست رسمی، شرکت صادر کننده استیبل کوین (ارز دیجیتال قیمت ثابت) تتر Tether یا (USDT)، حامی ساخت جدیدترین نسخه Omni شده است. نسخه ای که خود پلتفرمی برای خلاقیت و تجارت ارزها و دارایی های دیجیتالی محسوب می شود و در جایگاهی بالاتر از پروتکل بیت کوین قرار گرفته است.

جدیدترین نسخه این پلتفرم که به نام Omni Core 0.7.0 نامگذاری شده است. این نسخه شامل بروز رسانی های عمده ای از قبیل “ایندکس بسیار سریع معاملات و به روز رسانی ارز غیر متمرکز” می گردد.

در مورد آخر، در این پست اذعان شده است که: “با بروزرسانی نسخه 0.7.0 امنی کور (Omni Core) و آپدیت اینترفیس آینده Omniwallet، این تیم در نهایت می خواهد تا روابط میان ارزهای غیر متمرکز ابتدایی را برای مبادله و کار میان بیت کوین (BTC) و هریک از توکن های Omni Layer، به صورت مستقیم در بلاک چین بیت کوین محقق سازد.

امنی جایگاهی است که تتر از آن سرچشمه گرفته است، اما USDT در ایاس (EOS) ،لیکویید (Liquid)، اتریوم (Ethereum) و تورن (Tron) نیز توزیع شده است.

نکته قابل توجه آنکه، Omni اولین شبکه ای است که هاست توکن های USDT بود. با این حال، پائولو آردوینو، مدیر بخش فنی شرکت تتر، در یک خبری رسمی که در مجله Finance Magnates به چاپ رسیده بود، اعلام کرد: “گرچه Omni Core بسیار با ارزش است و سطح خوبی از امنیت را از خود نشان داده،” اما تتر در تلاش بوده است تا خود را بر روی پروتکل های مختلفی گسترده نماید.

در ادامه آردوینو شرح می دهد: “این مطلب بسیار حائز اهمیت است که تتر تحت تاثیر تنوع در بلاک چین های مختلفی قرار دارد. اما در میان همه آنها، Omni Core ثابت کرده است یک جزء مهم محسوب می شود”.

در زمان انتشار این خبر، ۱/۵۵ میلیارد دلار USDT به گردش مالی Omni تخصیص یافته است. از این مبلغ، ۲/۲ میلیون دلار به اتریوم (Ethereum)، مبلغ ۹۱۶ میلیون دلار به تورن (Tron)، مبلغ ۵/۲۵ میلیون دلار به ایاس (EOS) و ۱/۵۶ میلیون دلار به لیکوئید (Liquid) اختصاص یافته است. از طرف دیگر نیز CoinTelegraph در تاریخ ۱۳ دسامبر در توییتی نوشت: “اگر تتر USDT نگهداری می کنید، حتما به یاد داشته باشید که …در سیستم بلاک چین های Omni و EOS، تتر می تواند توکن های صاحبان را مسدود (فریز) کند.”

(Source: https://wallet.tether.to/transparency)

هفته گذشته، تتر توئیت کرد که: “۲۲۰‌ میلیون تتر USDT را به عنوان بخشی از بلاک چین Omni به اختصاص داده است، اما هیچ‌ استخری (پول pool) برای سوزاندن و یا ابطال (burn/revoke) آن در آدرس صادر کننده قرار نداده بود”. اگرچه BeInCrypto در گزارش خود نوشت: “به نظر می رسد این حرکت شامل پول تازه ای نمی شود، بلکه در عوض یک مبادله چین (chain) است که از طریق Binance تسهیل می شود.”

جدال تتر (Tether) و بیت فاینکس (Bitfinex) در دادگاه بر علیه لیتیا جیمز، دادستان کل نیویورک ادامه دارد

تتر به همراه شرکت تابعه (sister company) خود یعنی Bitfinex، این روزها در جدال با لیتیا جیمز، دادستان کل نیویورک (NYAG) هستند. این پرونده درباره ادعای سرپوش گذاشتن و مخفی سازی حساب توسط بیت فینیکس مطرح شده است. گفته می شود که Bitfinex به صورت غیر اصولی ۶۲۵ میلیون دلار از ذخایر Tether وام گرفته است، تا نقص نقدینگی آن را پوشش دهد.

در این راستا هر دو شرکت تلاش خود را برای جلوگیری و متوقف نمودن روند کار دادستان نیویورک انجام داده اند. اگرچه جیمز‌در لایحه خود که اواخر هفته گذشته منتشر کرد نوشت، او دریافته است که تلاش برای پایان دادن به این جدال در دادگاه “خطا” است:

جیمز گفت: “این مطلب بخصوص زمانی بسیار نادرست است که متشاکیان در حالی از کفایت ادعاهای قانونی (دفتر دادستان کل) انتقاد می کنند، که خود متشاکیان در حقیقت کسانی هستند که از افشای اسناد و اطلاعاتی که مستقیماً مربوط به مسئولیت و دین مالی آنها می شده، خودداری کرده اند.”