چرا تتر پرکاربردترین کریپتوکارنسی در بازار ارزهای دیجیتالی محسوب می شود؟

تتر TETHER یا USDT هنوز هم با ثبات ترین کوین انتخابی برای اکثر تجار بازار کریپتو به حساب می آید. علی رغم مشکلات بسیار ارز تتر، همچون نداشتن پشتیبانی کامل از طرف پول های بی پشتوانه (فیات)، و همچنین مشکلات بانکی از سوی iFinex، اما هنوز هم این کوین در بازار به صورت گسترده ای مورد استفاده است.

تتر با وجود حضور استیبل کوین ها (ارزهای قیمت ثابت) مختلف سهم خود را از بازار حفظ نموده است

حتی با وجود اینکه تعداد زیادی از استیبل کوین ها، قصد به چالش کشیدن موقعیت این پول دیجیتالی را داشته و دارند، اما هنوز هم سهم بازار تتر USDT بالای ۹۷ درصد باقی مانده است.

اما علی رغم انتظاراتی که پس از سقوط ارزش USDT می رفت، تاکنون هم تتر میزان عرضه سکه خود را مدیریت کرده است. بدترین چیزی که برای USDT در این بازه زمانی رخ داد، افت قیمت این کوین تا حدود ۰.۸۵ دلار (۸۵ سنت) در در اکتبر ۲۰۱۸ بود. اما حتی پس از این رویداد، تتر هنوز هم مورد استفاده قرار گرفته است.

در سال ۲۰۱۹، تتر عرضه خود را از رقم حدودی ۲ میلیارد توکن، به رقمی بالغ بر ۴/۱۰۸ میلیارد توکن افزایش داد. علاوه بر این، کوین های “امنی لایر Omni-layer” به سمت شبکه اتریم سوق داده شدند، و به ارزان ترین و نیز آسان ترین ارز قابل جابجایی مبدل گردیدند. بلافاصله بعد از این ماجرا، نقل و انتقالات تتر USDT به فرم توکن های ERC-20 بهبود یافتند و مصرف خود را حتی تا بیشترین حجم مبادلات گسترش دادند.

این مطلب نیز یکی دیگر از تغییرات و تحولات بزرگ در زمینه کریپتوکارنسی های با پشتوانه دلار آمریکا محسوب می گردید. اما با این اوصاف تتر به جای آنکه خود را در تعداد محدود تری از بازارها متوقف نماید، امروزه به لیست بلند بالاتری از اکسچنج ها دست یافته است. از این رو این استیبل کوین باعث تسهیل در دسترسی به بازار سهام گردیده، و همچنان در بازار نیز به عنوان یکی از آلتکوین های altcoins پیشرو ترقی نموده است.

تتر در این میان بر بدبینی های بازار غلبه نموده و تا کنون توانسته خود را برای بقا و ارتقا، در این بازار مواج کریپتوکارنسی مدیریت نماید. بعلاوه تتر تا حدودی نیز مورد تهدید بازارهای تحت حمایت دلار  می باشد. گرچه تا امروز بخش بزرگی از بیت کوین در بازارهای نقطه ای مورد معامله قرار گرفته است. از سویی نیز تتر بازارهای آینده مانند پروژه های OKEx USDT که آینده ساز محسوب می شود، را مورد تهاجم خود قرار داده است.

گسترش تتر از طریق مبادلات، حرکت به سمت بلاک چین های جدید

حرکت به سمت بلاک چین های جدید برای USDT همچنین به معنی فعالیت در بازارهای بیشتری به حساب می آید، مانند موردی که در استیبل کوین های پایه ترون TRON-based نیز وجود داشت.

اصلی ترین مزیت تتر پذیرش گسترده تر آن است. به تازگی حتی NiceHash نیز برای معاملات داخلی خود این کوین را پذیرفته است. USDT در میان همه بازارها فعالیت داشته و هیچ الگوی جعلی نیز از خود بروز نداده، و همزمان هم شاهد افزایش قیمت بوده است. اگرچه تتر هنوز هم فعالیت های خود را با حرکت های بازار بیت کوین مرتبط می نماید:

بر خلاف این حقیقت که، در حال حاضر دو مورد از تتر به دلیل اتهام در دستکاری بازار در دادگاه شکایت شده است، اما این موضوع هیچ تاثیری بر استفاده از این ارز و محبوبیت آن نداشته است. تتر این ادعاها را تکذیب نموده است. این کوین جایگاه خود را به عنوان یک تقاضای اصلی در بازار دوباره بدست آورده است. از آنجایی که استیبل کوین می تواند یک ابزار قابل پیش بینی برای جابجایی مبالغ مالی بدون محدودیت و ممیزی محسوب می شوند، از این رو منابع آگاه مدعی هستند که چین یکی از متقاضیان مهم و اساسی تتر به حساب می آید.

منبع: Bitcoinist