طبق روال هر هفته در این قسمت مسائل پیرامون بیت کوین در هفته ی گذشته را مرور می کنیم. همچنین پیشبینی تحلیل گران را برای قمیت بیت کوین بررسی می کنیم.

حدودا از ابتدای سال 2019 تا امروز بسیاری از تحلیل گران امید وار بودند تا بیت کوین بار دیگر جان تازه ای بگیرد. افزایش قیمت ارز های دیجیتال در دو روز اخیر شاید همان شروع دوره رونقی بود که پیش تر تحلیل گران خوش بین نویدش را داده بودند.

در تحلیل هفته ی گذشته با توجه به آنالیز نمودار ها مشاهده کردیم که احتمال افزایش قیمت زیاد است. شرط رخ دادن این رویداد هم نوسان های کوچک یا در واقع تثبیت در محدوده 3600 دلار بود. حال به نظر می رسد که این اتفاق رخ داده. اولین هدف ورود به محدوده 3800 دلار بود که تا حدودی به آن نز دیک شده ایم. هدف بعدی نیز 4150 پیشبینی می شود.

دلایل احتمالی افزایش قیمت ارز های دیجیتال

در هفته ای که گذشت خبر هایی تاثیر گذار منتشر شد که شاید مهم ترین آن خبر بازنگری مجدد برای ETF بیت کوین بود. البته که وضعیت قطعی پذیرش یا رد این طرح پیشنهادی تا اول آوریل نامعلوم است. اما به نظر میرسد نگاه خوشبینانه با تصویب این طرح از هم اکنون تاثیر خود را بر بازار آشکار کرده است.

توییت های تحلیل گران در توییتر نشان می دهد روند صعودی حد اقل تا محدوده 4000 دلار ادامه داشته باشد. اما همیشه این افت و خیز ها مانند شمشیر دو لبه عمل می کند. یک محدوده ی مقاومت در 4100 وجود دارد که احتمالا از سرعت رشد بیت کوین کمی کاسته شود. چنانچه قیمت، این ناحیه مقاومت را بشکند احتمال صعود تا 4250 دلار نیز وجود دارد.

از طرفی طبق یک الگوی دوره ای از روند گذشته ی بیت کوین، در حال حاضر دوره ی رکود رو به اتمام و در اواخر 2019 دوره ی رونق آغاز می شود.

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید