در این مقاله با تحلیل هفتگی بیت کوین از زبان تحلیل گران مطرح، با توجه به افت قیمت این ارز دیجیتال در روز گذشته می پردازیم

طی روز گذشته بیت کوین با کاهش 5 درصدی رو به رو شد و قیمت این ارز دیجیتال از 3550 دلار به 3350 دلار سقوط کرد.

این سقوط ناگهانی باعث خسارت 6 میلیون دلاری بازار ارز های دیجیتال در حدود یک ساعت شد. ارز هایی مانند بیت کوین کش با افت 10 درصدی بیشترین کاهش را در یک ماه اخیر تجربه کردند. همچنین اتریوم نیز با کاهش 7 درصدی مواجه شد.

با کاهش ارزش بازار ارز های دیجیتال، برخی از تحلیل گران معتقدند که حتی ممکن است کمترین قیمت را یک سال اخیر تجربه کنیم.

جنبه های کاهش قیمت بیت کوین

از اوایل ژانویه به مدت سه هفته بازار کریپتو در حال نوسانی صعودی بود. قیمت بیت کویت نیز به مدت 16 روز در محدوده ی 3500 تا 4000 دلار نوسان داشت.

کاهش قیمت ناگهانی بیت کوین و دیگر ارز ها احتمالا به خاطر عوامل تکنیکال بوده و عوامل سیاسی و خبری نقشی نداشته اند.

تحلیل کاهش قیمت بیت کوین

جاش راگر از معامله گران در حوزه کریپتو امروز (8 بهمن 97) نظر خود را اینگونه بیان کرد که اگر بعد از دو هفته پایداری قیمت در این محدوده، قیمت بیت کوین پایین تر از 3400 بیاید، شاهد بیشترین افت قیمت در یک سال اخیر خواهیم بود. ” بیت کوین همچنان به تظاهر به ضعف ادامه می دهد و دیگر ارز ها هم از آن تبعیت می کنند. اگر قیمت محدوده ی 3400 را شکست و پایین تر رفت، شاهد کاهش تا کمترین قیمت سال 2018 خواهیم بود. در غیر این صورت روند مشابه قبل از سقوط در محدوده ی 6000 دلار را ادامه می دهد.”

بسیاری نیز معتقدند که این حرکات در پایان دوره کسادی بیت کوین و آغازی برای دوره ی رونق آن است. با این حال عده ای معتقدند که این افت لزوما به معنی مقدمات تحول نیست.

الکس کریگر، اقتصاد دان و تحلیل گر ارز های دیجیتال عنوان کرد: “عده ای انباشت و میکنند و عده ای باید توزیع کنند. این یک معادله باخت برد است. من شرط می بندم که معامله گران و استخراج کنندگان هنوز به انباشت و ذخیره بیت کوین ادامه می دهند اما در نهایت ضرر می کنند.”

 

در مجموع معامله گران معتقدند اگر قیمت در چند روز آینده بالای 3400 بماند، می توان امید داشت که قیمت به کمتر از 3000 دلار سقوط نمی کند.

منبع

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید