64 درصد از بیت کوین های استخراج شده از سال ۲۰۱۸ تاکنون جابه‌جا نشده اند!

بیشتر از 60 درصد از مجموع بیت کوین های استخراج شده از ابتدا تا کنون، بیش از یک سال است که از والت های (کیف پول دیجیتالی) خود خارج نشده است. این موضوع نشان از رشد و اهمیت تقاضا در میان سرمایه گذاران امروز دارد.

این مطلب را Rhythm، تحلیلگری که آمارهایی را پیرامون فعالیت های شبکه بیت کوین در دوم دسامبر منتشر نمود، در نتیجه یکی از تحلیل های خود درج نموده بود.

سرمایه گذاران بیت کوین (BTC) از ریسک و سود کوتاه مدت برای خود اجتناب می کنند

از تعداد حدود 18.08 میلیون بیت کوین که تا به امروز استخراج شده اند، تعداد 11.58 میلیون بیت کوین (یعنی رقمی در حدود 64 درصد بیت کوین های عرضه شده تا به امروز) در همان والت مشابه سال 2018 خود نگهداری می گردند. این مطلب به معنای عدم جابجایی 64 درصد از بیت کوین های حاضر در چرخه بازار امروز می باشد.
این رقم در‌جایی می تواند نظرها را به خود جلب نماید که درست در همان بازه زمانی، قیمت دلاری بیت کوین از حدود 3,100 دلار در دسامبر گذشته (2018) تا بیشترین قیمت این کوین در سال 2019 یعنی رقمی در حدود 13,800 دلار آمریکا رسید. این جهش تنها شش ماه زمان صرف نموده بود.

البته متعاقب این داستان، بازار سمت و سوی معکوس و نزولی به خود دید، و با از دست دادن 52 درصد ارزش بیت کوین، این ارز از بالاترین نرخ خود در این دوره به پایین ترین قیمت، با ارزش 6,500 دلار آمریکا، در 25 نوامبر رسید.

بنابر اطلاعات و داده‌ های بدست آمده، مقدار بیت کوین های خفته و پنهان موجود در بازار به نسبت بیت کوین های عرضه شده در بازار در سال های اخیر به شدت افزایش یافته است. این روند در دوره های بازار گاوی (نزولی) و خرسی (کاهشی) نیز دست نخورده باقی مانده است. این موضوع دلالت بر تمایل بالای سرمایه گذاران به حفظ بیت کوین های خود به جای خرج کردن آنها دارد. تمایلی که فارغ از بحث سودآوری و زمان سود این ارز مطرح است.

ذهنیت ها در مورد پول سخت (پر زحمت)

چنین خصوصیت و ویژگی ای با شخصیت بیت کوین به عنوان یک پول سخت مطابقت دارد: پولی که از یک منبع تامین ثابت حاصل شده و برنامه پخش آن که توسط هیچ مرجع مرکزی ای قابل دستکاری و تغییر نمی باشد.

بنا به گزارش اخیر مجله Cointelegraph، طرفداران و همفکران سیستم ارزهای دیجیتالی (کریپتوکارنسی ها) مدتها ست که به مسئله تمایزات میان خصوصیات این ارزها و دیگر ارزهای سهل الوصول مانند ارز فیات پرداخته اند.

ارز سهل، ارزی است که می تواند پشتیبانی قابل دستکاری داشته باشد و خود را با سیستم اقتصادی تطبیق دهد. سیستمی که خرج کردن و وام دادن را مورد حمایت و تشویق قرار می دهد و ذخیره آن را نهی نموده و مخاطب را از آن دلسرد می نماید. همانطور که سیف الدین آموز (Saifedean Ammous) نیز در نتیجه گیری کتاب معروف خود (کتاب استانداردهای بیت کوین The Bitcoin Standard) اشاره نموده است، مصرف کنندگان و مشتریان برای هزینه نمودن پول خود زمانی احساس فوریت و تعجیل خواهند نمود که پول ایشان به دلیل مداخله دولت و یا بانک مرکزی، ارزش خود را در بلند مدت از دست بدهد.

در عوض، صاحبان بیت کوین (بیت کوین بازها) همچنان از نظر اقتصادی به پروسه به اصطلاح “ترجیح وقت کم” ادامه می دهند. ایشان با عمل ذخیره کردن برای آینده این مطلب را درک کرده اند که این روش بسیار سودمندتر از روش خرید به هر میزان در زمان کم خواهد بود.

منبع: Cointelegraph