بنا بر گزارشات، کمپانی JPMorgan Chase – بزرگترین بانک ایالات متحده آمریکا – آماده است که یک افزونه متن باز برای افزایش امنیت فرآیندهای پرداختی در بلاک‌چین های اتریوم را منتشر کند. این خبر در تاریخ بیست و هشت ماه مه توسط رسانه ارزهای دیجیتال، Coindesk، گزارش شد.

گزارشات حاکی از این هستند که ابزار جدید به عنوان افزونه ای برای پروتکل Zether طراحی شده است. Zether یک مکانیسم پرداختی امنیت محور است که با اتریوم و سایر پلتفرم های قرارداد های هوشمند سازگار است. این پروتکل از تکنولوژی اثبات با دانش صفر (ZKP) استفاده می کند و اوایل امسال توسط محققین دانشگاه استنفورد و Visa Research توسعه یافته است.

گزارش شده است که JPM قصد دارد امروز افزونه متن باز خود را منتشر کند و قرار است این ابزار را روی Quorum پیاده سازی کند. Quorum پلتفرم بلاک‌چین خصوصی این بانک است که روی پروتکل اتریوم ساخته شده است.

در مصاحبه ای با کوین دسک، Oli Harris (رئیس بخش Quorum و استراتژی دارایی های دیجیتال این بانک) عملکرد افزونه جدید را مشخص کرد و توضیح داد:

در پروتکل Zether، موجودی حساب و مبلغ منتقل شده مخفی می شود، امّا هویت کاربران لزوما مخفی نمی شود. ما این مشکل را برطرف کرده ایم. در این طرح ما یک پروتکل اثباتی برای افزونه ناشناس فراهم می کنیم که در آن فرستنده می تواند خودش و تراکنش دریافت کننده را در گروه های بزرگتر مخفی کند.

برای توضیح بیشتر در مورد Zether، هریس اضافه کرد که معماری پرداخت های محرمانه آن از روشی حساب محور و سازگار با اتریوم استفاده می کند و در تضاد با روش خروجی محور استفاده شده در بیت کوین و آلت کوین هایی مانند زی کش (ZEC) قرار می گیرد.

هریس اعلام کرد که افزونه مکانیسمی trustless برای پرداخت های ناشناس است و می تواند برای حفظ امنیت در سازمان ها سودمند باشد و می تواند هدف JPM برای توسعه و گسترش کاربرد Quorum را محقق سازد.

بنا بر گزارشات اخیر، JPM در حال کار بر روی افزایش امنیت معماری Quorum با کمک مایکروسافت بوده است و هدف آن آسان تر کردن کاربرد این پلتفرم برای شرکت های مختلف بوده است.

در کنار نوآوری این شرکت در ارائه Quorum، این غول صنعت بانکداری اخیرا به دلیل معرفی استیبل کوین JPMCoin در کانون توجه بوده است.

منبع خبر: Cointelepraph