Binance DEX در شبکه‌ی اصلی اختصاصی زودتر از آن چیزی که برنامه ریزی شده معرفی شد و از نقطه نظرات عموم دعوت به عمل می آورد.
Binance، یکی از بزرگترین صرافی ارز دیجیتال جهان، پلتفرم تجاری غیرمتمرکز خود را زودتر از زمان موعود براساس خبری که توسط Cointeleg در 23آوریل به اشتراک گذاشته شده است، معرفی کرد.
این اقدام تنها یک هفته بعد از اینکه این صرافی بلاک چین اختصاصی اش تحت عنوان Binance Chain که پلتفرم غیرمتمرکز جدیدی را بکار برد، صورت گرفت.
در حالیکه Binance DEX قرار است که در آینده عملیاتی شود، استفاده کنندگان مانند امروز می‌توانند کیف پول خود را در پلتفرم تهیه کنند. یا که از کیف قابل اعتماد رسمی Binance و همچنین کیف پول شخص ثالث استفاده کنند.‌ آن ها همچنین می‌توانند به ابزارهایی مثل مرورگر Binance و اطلاعات دریافتی عموم و زبان برنامه نویسی APL که در خبر منتشر شده دسترسی پیدا کنند.

چانگ پنگ ژائو، مدیر سئو Binance است که در صنعت ماینینگ او را به نام CZ می شناسند. او علاقه مندان به بهبود و توسعه توکن ها و ارزهای جدید را برای بهبود شبکه  Binance دعوت کرده است. او همچنین با ابراز امیدواری از اینکه این صرافی ارز دیجیتال بتواند همکاری خوب و مستمر به ثمری با توسعه دهندگان داشته باشد گفت:

“ما بر این باوریم که صرافی های آنلاین و غیر متمرکز امکانات تازه ای را به ارمغان اورده است … یک سیستم مالی شفاف و قابل اعتماد … امیدواریم که این بتواند سطح جدیدی از آزادی را برای جامعه به همراه داشته باشد.

توکن خود صرافی، (BNB) از سازنده خود، استاندارد فنی REC-20 مبادله پذیر بلاک چین نتورک Ethereum به استاندارد اختصاصی زنجیره ای سکه‌ی BEP-2 تغییر مکان داد، و به عنوان دارایی اختصاصی بلاک چین برای کمک به تراکنش های نتورک استفاده می‌شود.
معرفی Binance DEX به همراه دو ماه دوره‌ی تست نت بیتکوین است که در طول این دوره صرافی ظاهرا 8.5 میلیون تراکنش را که همراه با برنامه‌ی محیط تجاری، رقابت کد گذاری و بخشش خرابی شبیه سازی شده است، اداره می‌کند.
همانطور که قبلا گزارش شده است، صرافی های ارز دیجیتال غیر متمرکز استفاده کنندگان را به تجارت نظیر به نظیر با استفاده از قراردادهای هوشمند برای اتوماتیک کردن تطبیق معامله و انحلال دارایی قادر می‌سازد تا اجازه دهند بودجه‌ی استفاده کنندگان تحت کنترل و نظارتشان باقی بماند.‌سایر صرافی های عمده به DEX خود شامل OKEx و Bithumb توجه می‌کنند.
در ژانویه سال 2019 بررسی اطلاعات بیش از 400 صرافی ارز دیجیتال بین المللی نشان داد که DEXها تنها 19درصد از اکوسیستم های صرافی های جهان را در برمی‌گیرند و حجم معاملات آنها به کمتر از 1 درصد از این صرافی های اصلی و متمرکز می‌رسد.
به عنوان بزرگترین صرافی ارز دیجیتال به وسیله‌ی مقدار تعدیل شده در CoinMarketCap، Binance به طور کلی 1.1 میلیارد دلار در معاملات در عرض 24 ساعت قبل از انتشار خبر به دست آورده است.
Binance Cion رتبه‌ی هفتم از بین بزرگترین ارز دیجیتال توسط ارزش بازار شرکت را داراست و هم اینک در حال تجارت 23.96 دلار پایینتر از 2.5 درصد در روز است.