جک دورسی مدیرعامل Square، موفق به دریافت گواهی ثبت اختراع برای پروژه “شبکه انتقال پول فیات – کریپتوکارنسی” شد

 

شرکت خدمات پرداخت Square، برای شبکه جدید خود موفق به دریافت گواهی ثبت اختراع (پتنت) آمریکا شد. این شبکه جدید یکپارچه قادر به انتقال کریپتوکارنسی به پول فیات است.

این پتنت، روز سه شنبه، توسط اداره ثبت اختراع و نشان تجاری ایالات متحده آمریکا به شرکت Square اعطا شد. این سند، جزئیات مربوط به سیستم پرداختی را شرح می دهد که در آن به کاربران اجازه نگهداری انواع مختلف دارایی ها و ارزهای دیجیتالی، به منظور استفاده برای تراکنش های مالی، داده شده است، از ویژگی های بارز این سیستم، انتقال آنی و سریع پول می باشد.

در فرم درخواست این پتنت آمده است: “در این تکنولوژی به طرف اول اجازه داده می شود تا با استفاده از هر نوع ارز دیجیتالی و یا پول فیات دلخواهی، پرداخت خود را انجام دهد. در عین حال اشاره شده است که طرف دوم نیز حق دریافت پول را از طریق هر نوع ارز دلخواهی خواهد داشت.” این شبکه قادر است به طور اتوماتیک “پرداختی واریز کننده پول” را به هر نوع ارز و یا پولی که دریافت کننده تمایل دارد، تبدیل نموده و آن را بطور آنی و در لحظه انتقال دهد.

بنابر مندرجات و ادعاهای مطرح شده در اسناد پتنت، این شبکه جدید پرداخت، خصوصا برای بخش خرده فروشی می تواند بسیار سودمند باشد. تعداد زیادی از کریپتوکارنسی ها موجود امروزی، برای انجام مبادله و تراکنش مالی، تنها از یک روش پرداخت موثر، کُند و بی ثبات استفاده می کنند. اما زمانی که صحبت از گردش های مالی سنگین با مبالغ بالا در میان باشد، تعداد تجار و بازرگانانی که در عمل یک روش پرداختی کُند و چند ساعته را برای تراکنش های خود قبول می کنند، بسیار محدود و کم خواهد بود.

هسته فکری شبکه انتفال کریپتو – پول فیات

شرکت Square گمان می کند، این شرکت می تواند این موانع و سدها را بوسیله یک شبکه خاص از میان بردارد. این شبکه روشی است که می تواند کار انتقال پول را در به صورت آنی انجام دهد. ویژگی مهم این شبکه، تبدیل اتوماتیک ارزهای مختلف به یکدیگر است. در این سیستم کاربر می تواند با هر نوع ارز دیجیتالی و یا کریپتوکارنسی دلخواه خود (برای مثال یک کوین شخصی که مشتری برای محرمانه ماندن هویتش از آن استفاده می‌ کند) پرداخت خود را انجام دهد. در این سیستم فروشنده نیز می تواند مبلغ خود را به صورت هر نوع کریپتوکارنسی و یا پول دلخواه خود دریافت نماید.

این پتنت، شبکه ای را عرضه می کند که قادر است با گسترش آن، انواع مختلف دارایی های ارزشمندی همچون اوراق بهادار و اسناد بانکی را نیز پشتیبانی نماید.

شرکت Square در سال ۲۰۱۸، بیت کوین را در سیستم مالی خود جای داد. از همان زمان، آقای دورسی بارها گفته است که به اعتقاد او بیت کوین BTC می تواند به ارز رسمی اینترنت تبدیل شود. اما در عین حال شرکت Square غالبا نسبت به سایر ارزهای دیجیتالی و کریپتوکارنسی ها رفتار محتاطانه تری داشته است. در همین راستا رییس دپارتمان کریپتوکارنسی این شرکت، در پاسخ به این سوال که “آیا شرکت قصد اضافه کردن دیگر کوین های دیجیتالی را نیز به سیستم کاری خود دارد؟” گفته بود، از تابستان گذشته این تیم تمام تمرکز خود را بر روی بیت کوین گذاشته است و هنوز هم قصد ادامه پشتیبانی از این کریپتو را در برنامه توسعه و پذیرش کلان خود دارد.

روز سه شنبه نیز شرکت Square در پستی که در سایت این شرکت منتشر کرد، اعلام نمود: این شرکت قصد ارائه کیتی را با نام “Lightning Development Kit” به بازار دارد. این کیت توسعه دهندگان والت ها و اپلیکیشن ها را قادر به ایجاد layer-2 solutions بر مبنای پروتکل بیت کوین می سازد.