هکر ها در حال جا به جایی بیت کوین های ربوده شده‌ی بینانس هستند

گروهی در شرکت خدمات بلاک چینCoinfirm، نقل و انتقالات نامنظم و غیر عادی ای از بیت کوین های مربوط به 40 میلیون دلار سرقت شده در شکاف اخیر بینانس را مشاهده کردند.

در ساعت 4:11 صبح در 8 ماه می، هکر یا هکرین 1214 بیت کوین( 716 میلیون دلار) را به آدرس های جدیدی انتقال دادند و سپس 1337 بیت کوین دیگر را به 2 آدرس که در دست هکرهاست، فرستادند.

این چهارمین هک صرافی های بزرگ بعد ازCryptopia, DragonEx و Bithumb در امسال است.

این هک (دزدی) در 7 می در ساعت 5:12:24 عصر صورت گرفته است که هکر ها 7.000 بیت کوین را از یک کیف پول بزرگ بینانس به تعدادی کیف پول کوچکتر در تراکنشی واحد انتقال دادند. با توجه به ماهیت بلاک چین بیت کوین اینکه بفهمیم هر کدام از بیت کوین بینانس ها به کجا دارند انتقال داده می‌شوند راحت است اما اجرا و اداره‌ی یک گروه جرم شناسی واقعی برای کیف پول ها به منظور فهمیدن اینکه چه کسی یا چه چیزی آنها را به وجود آورده، سخت است.

Coinfirm

8 می 2018

براساس تحلیلگر Coinfirm_io هکر بینانس به تازگی بیش از 1214 بیت کوین را (7.16 میلیون دلار)، به آدرس های جدیدی انتقال داده است.

اما هنوز تقریبا 5786 بیت کوین (حدود 34.14 میلیون دلار) در آدرس های اصلی هکر های بینانس قرار دارد و به این ترتیب دیدگاه های خاصی نیز در این خصوص به ذهن هر کس خطور می‌کند.

هکر بینانس دوباره سرمایه هایی را انتقال داده است.

تحلیلگر Coinfirm نشان می‌دهد که 1227 بیت کوین از سرمایه های هک شده‌ی بینانس به 2 آدرس جدید که در دست هکر است منتقل شده اند.(حباب های قرمز)

یکی از این آدرس ها شامل 707 بیت کوین و دیگری شامل 520 بیت کوین می‌شود.

در زیر همچنین یک گزارش ریسک مبارزه با پولشویی ارائه شده است.

@Joelkatz,@Bitfinexed و@ahcastor جاهایی هستند که بیت کوین سرقت شده بینانس به آنها منتقل شده است که شامل برخی صرافی هاست.

به@Coinfirm_io و @JoelKatz و 2 جای دیگر، سرمایه های بیت کوین سرقت شده‌ی بینانس دوباره منتقل شده اند.

اما چرا این حرکات رو به عقب و جلو را انجام داده اند؟ Amy Castor نویسنده و تحلیلگر بلاک چین فکر می‌کند که هکر ها تلاش می‌کنند که رد پا و آثار به جا گذاشته از خود را پاک کنند.

مرکز پولشویی101 می‌گوید: تبدیل تراکنش ها به مقدار های کوچکتر و کوچکتر، پیگیری آنها را سخت تر و سخت تر می‌کند.

منبع خبر:

https://www.coindesk.com/hackers-are-shuffling-binances-stolen-bitcoin