بیت کوین صرفا یک پول یا پروتکل نیست، بلکه شیوه تجاری جدیدی ست برای نرم افزار های آزاد (اپن سورس).

پیش از بیت کوین ، شما می بایست سرمایه کافی را فراهم میکردید، نرم افزار را مینوشتید، محصول خود را توزیع می کردید، شیوه تجاری خود را می ساختید و با نقدینگی به کار خود ادامه میدادید. سرمایه گذاران، فروشندگان و بانکدارها تمام مسیر شما را می ساختند، هزارتویی از عوارض و کنترل.

جذب سرمایه جمعی به شیوه بیت کوین برای خیلی از تجارت ها کاربردی نباشد، ولی برای نرم افزار کاربردی ست:

  • نرم افزاری بنویسید که بتواند یک شبکه جامع بسازد که هر کاربری بتواند به صورت ناشناس در آن حضور داشته باشد.

  • تخصیص منابع محدود در شبکه با استفاده از توکن های محدود “APPCION “. کاربرها برای استفاده از شبکه نیاز به این “اپکوین” ها دارند. صاحبان این منابع محدود در قالب “اپکوین” کسب درآمد میکنند.

  • از پیش استخراج کردن “اپکوین” و نگه داشتن قسمتی از آن “اپکوین” ها. اینها سهام شرکت شما هستند، ارزش منصفانه ای که اگر شبکه شما راه اندازی شود، سهام شما ارزشمند می شود.

  • به اپراتورهای شبکه خود اجازه دهید تا با جمع کردن “اپکوین” ها نسبت به مشارکت خود سهمی دریافت کنند. مقدار کمی از هر تراکنش را به توسعه دهنده آن اختصاص دهید مانند (mastercoin). این درآمد ها برای هزینه های جاری و توسعه هزینه خواهد شد.

  • با افزایش استفاده از شبکه، درآمد و ارزش منصفانه شما نیز افزایش می یابد.

  • هر فرد در هر مکانی و در هر زمانی قادر به خرید “اپکوین” است. کد خود را بفرستید و زنگ IPO را به صدا در آورید.

این جذب سرمایه جمعی به معنای واقعی است. از میزان استفاده هر کاربر از شبکه، سهم خود را دریافت کنید. به کاربرهای جدید، توسعه دهندگان و اپراتورهای شبکه از این طریق جایزه دهید.

در اقتصاد، از توکن های محدود مصنوعی برای افزایش منابع محدود استفاده می شود که به آن پول میگوییم. در حالیکه بیت کوین یک سیستم مدیریت یکپارچه در زمینه جمع سرمایه جمعی است. امروزه نسل جدیدی از “اپکوین” ها میتوانند به صورت نرم افزار های آزاد خلق شوند، از طریق جمع سرمایه جمعی تقویت شوند و در یک روز به صورت عمومی منتشر شوند.

این شیوه میتواند شبکه را در زمانی که  بیت کوین قادر به انجام این کار نباشد و یا نیاز به جذب سرمایه به صورت جداگانه باشد،به خوبی مدیریت کند.

شبکه تور خیلی آهسته عمل می کند چرا که نیاز به داوطلبانی دارد برای تقویت ترافیک شبکه. بیاید تورکوین را برای جذب سرمایه جمعی بررسی کنیم. کاربرهای شبکه برای استفاده از آن تورکوین میپردازند و اپراتورهای شبکه از تورکوین کسب درآمد می کنند. توسعه دهندگان اولیه آن از طریق اولین استخراج های تورکوین و فروش آن صاحب یک ارزش منصفانه می شوند و توسعه دهندگان جدید از طریق استخراج های جدید و تراکنش ها کسب درآمد می کنند.

آیا نمی شود از بیت کوین به جای تورکوین استفاده کرد؟آیا یک ارز نباید برای همه موارد قابل استفاده باشد؟

جواب خیر است، زیرا سرعت بیت کوین برای شبکه هایی با درخواست زیاد و سریع، بسیار کند است، 10 تا 60 دقیقه زمان، زمان زیادی برای انجام یک تراکنش در شبکه است بنابراین ما به تسویه سریع و ناشناس ماندن کامل نیازمندیم.

دیگر چه چیزهای ویژه ای را میتوانیم در شبکه بسازیم؟ name coin  در حال حاصر بر روی DNS  ها کار میکند. آیا میتوانیم یک شبکه با امنیت بالا، سریع و با دسترسی کامل در زمینه ذخیره ابری که از طریق boxcoin کار میکند بسازیم؟

در دنیایی پر از “اپکوین” ها که به راحتی خلق می شوند، تعاملی آسان دارند و جذب سرمایه جمعی میکنند، نقش بیت کوین چیست؟

بیت کوین در خیلی از موارد ارز رایجی ست، زمانی که سرعت پایین و تسویه آنی مد نظر نیست. خیلی از منابع جهان به صورت نرم افزار شبکه ای نیست و اینجا استفاده از اپکوین های خود را استفاده میکنند.

بیت کوین فراتر از پول است، فراتر از پروتکل، روشی ست حقیقی برای جذب سرمایه جمعی. آزاد، سیال و در دسترس.

منبع: Nav.al

2 دیدگاه‌ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید