شبکه تلویزیونی آمریکایی CBS ،روز هفدهم مه در یکی دیگر از برنامه های خبری هفتگی بسیار محبوب خود  با نام “60 دقیقه” ،  بخش هایی از مصاحبه اسکات پلی با جرم پائول رئیس صندوق ذخیره فدرال آمریکا که در روز چهارشنبه (13 مه) انجام شده بود را پخش کرد.  آنچه پائول در طی این مصاحبه گفت ، می تواند دلایلی که منجر به افزایش قیمت بیت کوین به رقمی بیش از 9900 دلار شده اند را روشن کند.

پلی از پائول سؤال کرد که مردم در ایالات متحده باید خود را برای چه نوع  “واقعیت اقتصادی” “آماده کنند؟ پائول در پاسخ به این سئوال گفت:

“خوب ، هرچند دوست داشتم دیدگاه خوش بینانه تری نسبت به این موضوع داشته باشم اما باید بگویم که اکنون زمان رنج و سختی بسیار است. و این دوران سخت آنقدر سریع و با چنان نیرویی به سمت ما آمده است که بیان درد و رنجی که مردم احساس می کنند در کلام نمی گنجد.مردم با یک حس بلاتکلیفی مطلق دست و پنجه نرم می کنند. و شاید مدت ها زمان لازم باشد تا همه چیز به حالت عادی برگردد.”

“البته من فقط می توانم این را بگویم که در دراز مدت و حتی در مدتی کوتاهتر اقتصاد آمریکا بهبود می یابد بنابراین دیگر لازم نیست کسی منتظر زمین خوردن آن باشد.”

“ممکن است این پروسه کمی طول بکشد … شاید این بحران تا پایان سال آینده ادامه داشته باشد.ما واقعاً نمی دانیم ،ما امیدواریم که این زمان کوتاهتر از این باشد ، اما هیچ کس واقعاً نمی داند. “

پائول در رابطه با کاهش میزان تولید ناخالص داخلی ایالات متحده در سه ماهه دوم سال 2020 ، گفت که کاهش تولید ناخالص داخلی این کشور به راحتی می تواند چیزی حدود بیست یا سی درصد باشد”. با این حال ، پائول انتظار دارد كه این شاخص در نیمه دوم سال رشد داشته باشد.

شاید ، جالب ترین بخش این مصاحبه برای آن دسته از افرادی که به بیت کوین به عنوان یک راه حل مقابله با تورم نگاه می کنند، مربوط به بخشی باشد که پلی از پائول سؤال کرد که آیا درست است که می گویند  صندوق ذخیره فدرال آمریکا “به سادگی  این سیستم را غرق در پول کرد”

پائول گفت:”بله. ما این کار را کردیم. این هم یک نوع دیدگاه متفاوت در مورد این موضوع است. اما به هر حال ما این کار را انجام دادیم.”

سپس پلی پرسید که این پول از کجا آمده است و صندوق ذخیره فدرال آمریکا منبع چاپ این حجم از پول بوده است ؟

پائول پاسخ داد:”بله ما آن را به صورت دیجیتالی چاپ می کنیم. ما به عنوان یک بانک مرکزی قابلیت ایجاد پول به صورت دیجیتالی را داریم. ما این کار را با خرید صورتحساب خزانه داری یا سایر اوراق بهادار دولتی تضمین شده انجام دادیم . این در واقع عرضه پول را افزایش می دهد.ما همچنین پول واقعی نیز چاپ می کنیم”